Happy Birthday, Ryan esterh Terugblik Ron Jans, coach van FC Groningen: 'Na de 0-1 was het koopzondag' FC Groningen - Ajax Wesley Sneijder viert zijn openingstreffer met de meegereisde Ajax-supporters. In het laatste speelweekeinde van 2004 profiteerde Ajax optimaal van de neder lagen die concurrenten PSV (2-0 tegen Roda JC) en Feyenoord (2-0 tegen ADO Den Haag) leden. De Amster dammers versloegen FC Groningen in het hoge noorden met 4-0. Ryan Babel, die op die dag 18 jaar werd, scoorde twee Holland Casino Eredivisie Zondag 19 december 2004 - Oosterparkstadion, Groningen -12.500 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeier FC Groningen - Ajax 0-4 (0-0) Scoreverloop: 58. Wesley Sneijder 0-164. Nicolae Mitea 0-2, 74. Ryan Babel 0-3,78. Ryan Babel 0-4 FC Groningen: Bas Roorda; Kurt Elshot, Paul Matthijs, Arnold Kruiswijk, Antoine van der Linden (78. Mark-Jan Fledderus); Danny Buijs, Stefano Seedorf, Mathias Florén; Mile Krstev (62. Martin Drent), Glen Salmon (78. Jack Tuyp), Sander van Gessel Coach: Ron Jans Niet ingezet: Jeroen Lambers, Valéry Sedoc, Hugo, Mark Veldmate Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder (66. Johnny Heitinga)Mauro Rosales (82. Daniël de Ridder), Ryan Babel, Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Thomas Vermaelen, Anthony Obodai, Nourdin Boukhari, Yannis Anastasiou keer en gaf bij de openingstreffer de assist. Ajax begon goed in Groningen. De ploeg had al in de zevende minuut op voorsprong kunnen komen uit een vrije trap van Rafael van der Vaart, maar de middenvelder raakte de paal. Via de rechterkant, waar Mauro Rosales en Hatem Trabelsi elkaar weer goed wisten te vinden, stichtten de bezoekers het meeste gevaar. Buitenspel of een onnauw keurige afwerking stonden in de eerste helft echter Amsterdams succes nog in de weg. 'Maar we stonden goed en speelden agressief,' vond Ronald Koeman over het eerste bedrijf. Meteen na rust kende FC Groningen zijn beste periode. Glen Salmon won een duel van Hans Vonk en was dichtbij een tref fer. Zijn inzet belandde echter in het zij net. Ajax zette weer aan en nu wel op effectieve wijze. Julien Escudé verstuurde een lange pass richting spits Ryan Babel, die de bal koppend klaarlegde voor de Rafael van der Vaart knokte voor elke centimeter. inkomende Wesley Sneijder die de bal langs doelman Roorda schoof: 0-1. Het verzet van de Groningers was gebroken. Ajax profiteerde optimaal van balverlies van de tegenstander en kwam er telkens met scherpe tegenaanvallen uit. Mauro Rosales ontsnapte aan de rechterkant en legde prima af op Nicolae Mitea die de bal alleen nog maar het laatste zetje hoefde te geven: 0-2. Een kwartier voor tijd kreeg Ryan Babel zijn verjaarscadeau. Mitea zette voor vanaf links en Babel tikte bij de tweede paal binnen. De mooiste treffer kwam opnieuw op naam van de kersverse 18-jarige. Na een onderschepping ver zond Van der Vaart ineens een prachtige lange pass op de wegsprintende Babel, die het oog in oog met Roorda op z'n Amsterdams afmaakte: met een "stiffie" 'Dit is een prima opsteker voor het begin van de tweede seizoenshelft,' zei een tevreden Koeman na afloop. 'Je weet dat er een moment komt dat andere ploegen tegen tikjes aanlopen. En als je zelf blijft winnen, kun je zo inlopen op de con currentie.' Mauro Rosales draait weg bij zijn verdediger. Kick Off q AJAX - SC HEERENVEEN L J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28