Boy Waterman jaagt op eerherstel O y Aan het begin van het seizoen leek het allemaal zo mooi. Na het vertrek van leermeester Hans Vonk naar Ajax werd Boy Waterman (21) de nieuwe eerste doelman van sc Heerenveen. Niets leek daarmee de doorbraak van het enige Nederlandse keeperstalent, naast Maarten Stekelenburg, nog in de weg te staan. Leek, maar al na vier wedstrijden in de Holland Casino Eredivisie sloeg bij de ex-Ajacied het noodlot toe. Plannen 19 tekst Martijn Mooiweer Elf september. Voor veel mensen is het na de aanslag op het World Trade Center in New York een zwarte dag. Voor Boy Waterman geldt dat inmiddels ook. Vorig jaar kwam de doelman op die da tum onzacht in aanraking met De Graafschap-speler Loic Loval. Een lichte schouder- en knieblessure luidde de diagnose na de botsing en amper een maand later werd Waterman al weer fit ver klaard. Als doelman van Jong Oranje werd hij zelfs opgeroepen voor de interlands te gen Macedonië en Finland. Daar ging het echter opnieuw fout. De knie speelde weer op en een MRI-scan wees uit dat er een scheurtje in zijn voorste kruisband en me niscus zat. 'Ik baalde als een stekker toen ik dat nieuws hoorde. Was ik eindelijk eerste keeper, gebeurde me dit. Maar lang ge treurd heb ik niet. Ik ben als een bezetene gaan trainen in het krachthonk en daardoor ben ik nu eindelijk weer fit.' Maar de één zijn dood is, zeker in het voetbal, de ander zijn brood. Tijdens de afwezigheid van Waterman kwam Brian Vandenbussche tussen de Friese palen te staan. De 23-jarige Belg greep zijn kans en steeg met zijn uitstekende prestaties boven zichzelf uit. Zijn aandeel in de eerste Europese overwintering in de histo rie van Heerenveen en de vijfde plaats in de Holland Casino Eredivisie was groot en bracht de anders zo standvastige en principiële trainer Gertjan Verbeek zelfs aan het twijfelen. Waar de oefenmeester lange tijd volhield dat Waterman zou terugkeren in het doel op het moment dat hij wedstrijdfit was, vindt hij beide doel mannen inmiddels gelijkwaardig aan el kaar. Dat hij de onaantastbare status van onbetwiste nummer één kwijt is geraakt, beseft Waterman terdege. 'Maar nu ik fit ben, moet ik gewoon zorgen dat ik er weer sta en op de trainingen de strijd aanga. Dan zien we vanzelf wel wat er in de tweede competitiehelft gaat gebeuren.' Als het aan Waterman ligt, kiest Verbeek opnieuw voor hem. De man uit Lelystad is ambitieus en wil zijn grootse plannen niet nog meer vertraging op laten lopen. 'In de jeugd heb ik altijd met jongens als Johnny Heitinga, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Nigel de Jong ge speeld. Op Nigel na hebben zij allemaal al Boy Waterman in het keepershirt van Jong Oranje. een EK meegemaakt. Dat wil ik ook graag beleven en daarom droom ik van Oranje. Ik heb ook de overtuiging dat ik daar ooit kom te spelen, want met Maarten Stekelenburg en mij is de spoeling voor de toekomst dun. Mijn route naar de top zal alleen anders verlopen dan die van mijn voormalige ploeggenoten.' Voor die om weg koos Waterman zelf. Op zijn zestiende verkaste hij van de Ajax-jeugd naar Heerenveen. 'Ik had het gevoel dat ze in Amsterdam geen concreet plan met me hadden. Ik had er alle nationale jeugdselecties doorlopen, maar toen ik A-junior werd, weigerden mijn trainers me een basisplaats te garanderen. Dat Kick Off AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 18