Escudé op jacht naar eerherstel Julien Escudé Voorspelling Ajax - FC Bayern München: 'Het wordt 2-0 voor ons. Rafael en Mauro scoren.' In het eerste seizoen van Julien Escudé bij Ajax speelde hij bijna elke wedstrijd. Hoe anders was dat in het begin van zijn tweede jaar in Amsterdam. Pas sinds de laatste vier wedstrijden lijkt de Fransman verzekerd van een basisplaats en laat hij zien nog over scorend vermogen te beschikken ook. Positieve energie tekst Bregje Wouters foto's Louis van de Vuurst u heb ik een zeer goede peri ls I ode, maar ooit zal het ook I MM weer wat minder gaan,' weet I Escudé. 'Ik weet alleen niet wanneer dat moment zal komen. Maar het is goed om in de basis te spelen na een periode dat het slecht ging.' Die slechte periode is volgens de Fransman zelf be gonnen na het Amsterdam Tournament. 'Ik speelde de eerste wedstrijd tegen Panathinaikos en tijdens de tweede wed strijd, tegen Arsenal, speelde een heel an der team. In de eerste wedstrijd van het seizoen tegen FC Utrecht speelde ik ook niet. Het was de beslissing van de coach en die moest ik accepteren. Ik ben hard door blijven werken tijdens de trainin gen, dat is het enige dat je kan doen. En ik heb veel gesproken met mijn moe der. Zij bleef me vertellen dat het de beslissing is van een coach wie er wel speelt en wie niet. Dat ik moest blijven doorwerken en dezelfde Julien moest blijven. 'Accepteer de beslissing maar,' zei ze. En dat heb ik gedaan.' Ajax speelde vervolgens niet zijn beste wedstrijden en Ronald Koeman besloot het duo Grygera/Escudé weer een kans te geven in het hart van de Amsterdamse verdediging. 'Misschien had ik nog steeds op de bank gezeten als Ajax toen betere resultaten had gehaald,' denkt Escudé. 'Ik denk dat dat mijn "geluk" was, dat het team niet optimaal presteerde. En het feit dat Tomas Galasek geblesseerd was, heeft wellicht ook een rol gespeeld in die slechte periode. Hij is een belangrijke speler in het team, hij heeft zoveel erva ring. Hij kwam gelijk met ons weer in het veld, en met ons drieën werd de gemiddelde leeftijd achterin ook wat opgevijzeld.' Een van de eerste keren dat Escudé samenspeelde met Zdenek Grygera was vorig seizoen in de UEFA Champions League tegen Celta de Vigo. 'Toen merkte ik voor het eerst dat wij een goed "tandem" vormden. En dat blijkt nu ook. Grygera is een sterke verdediger, we spreken Nederlands in het veld en we vertrouwen elkaar.' De mindere episode van Ajax aan het begin van dit seizoen wijt de verdediger deels aan de drukke zomer voor veel van zijn teamgenoten. 'Ik heb zelf drie jaar geleden ook een EK gespeeld, met het Franse team onder 21 jaar. Het seizoen daarna speelde ik heel slecht. Ik heb daar in de zomer over nagedacht; ik had daar ook tijd voor want ik was een van de weinigen die nergens hoefde te spelen,' zegt de Fransman met enige zelfspot. 'Ik denk dat veel Ajacieden last hadden van een soort vermoeidheid. Dan is het moeilijk die concentratie van zo'n groot toernooi te bewaren voor het volgende seizoen. Daarbij spelen al onze tegen standers dit seizoen tegen de kampioen van Nederland. De tegenstanders gaan daar ook anders door spelen, wat het voor ons moeilijker maakt. Ik denk dat we er nu wel overheen zijn. Het belang rijkste is dat iedereen voor zichzelf een progressie doormaakt. En als we als team willen groeien, moeten we gezamenlijk groeien. Ik voel mezelf nu beter dan voorheen, dus ik hoop dat de slechte periode is afgelopen.' Nu de Fransman zo goed in zijn vel zit, probeert hij zijn positieve energie over te brengen op zijn jongere teamgenoten. 'Tijdens de wedstrijden probeer ik met de jongens om mij heen te praten, misschien kan het ze helpen. Met mijn 25 jaar ben Een van de kwaliteiten van de Fransman is dat hij zeer sterk in de lucht is. Kick Off o AJAX - FC BAYERN MÜNCHEN J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9