Jong Ajax op karakter langs Jong NAC 1 Z ru Z Z Win prachtige Ajax-prijzen! Ajax-nieuws To israoöB Jong Ajax hield zich maandag 29 november op karakter en vechtlust Jong NAC van het lijf: 2-1Op papier kon al een moeilijke wedstrijd worden verwacht, want op de Toekomst ston den de nummers een en drie van de Beloftencompetitie tegenover elkaar. Nicolae Mitea had na acht minuten de eerste grote kans voor de thuisploeg. Na een actie aan de linkerkant van het veld liep hij het keepersgebied in en haalde voor een open doel hard uit. "Tok!", schalde het over het hoofdveld van de Toekomst, de bal had de paal in plaats van het net geraakt. Halverwege de eerste helft was hetzelfde geluid nog een keer te horen. Dit keer was het Rasmus Lindgren die met een kopbal de lat raakte uit een vrije trap van Daniël de Ridder vanaf de hoek van het zestienmetergebied. De grootste kans was ook voor De Ridder. NAC verdedigde slordig uit en Gaston Sangoy kon onderscheppen. Hij om speelde de keeper maar raakte enigszins uit balans. De Ridder, die naast Sangoy stond, besloot te schieten, maar het leek wel of het een wedstrijdje paalschieten was, want wéér kaatste de bal terug in het veld via de paal. 'Het was de grootste kans die ik heb gemist in mijn leven,' reageerde De Ridder na afloop vol ongeloof. Een paar minuten voor rust maakte Rasmus Lindgren uit de rebound de eerste treffer. De aanval voorafgaand aan het doelpunt verliep over veel schijven, Mitea kreeg uiteindelijk de bal en schoot op keeper Van Zwam, die de inzet keerde. Lindgren tikte de terug in het veld geko men bal eenvoudig binnen: 1-0. Na rust gebeurde er aanvankelijk vrij weinig. NAC liet de spelers van Ajax weinig ruimte, zodat de aanvallen niet mooi opgebouwd konden worden. De Amsterdammers raakten uit hun spel en de gasten konden zo even de overhand nemen. En waar iedereen bang voor was, gebeurde: NAC kwam langszij. Een vrije trap werd hoog het zestienmetergebied in gebracht, niet goed weggewerkt, waarna de bal weer hoog voor het doel kwam. Julian Jenner kopte vervolgens over Kenneth Vermeer in het doel. Het laatste kwartier werd nog gemeen spannend, want een duidelijk overwicht hadden de Ajacieden niet. Een stilstaande situatie bood opluchting. Etienne Esajas, inmiddels in het veld gekomen voor Mitea, nam een vrije trap aan de linkerkant en Thomas Vermaelen kopte hard en zuiver achter Van Zwam. 'Ik had alle ruimte om te koppen en dat moet je dan doen,' vond de goed spelende Belg. De voorsprong van Jong Ajax kwam in de resterende tien mi nuten niet meer in gevaar. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Los deze puzzel op en maak kans op één fantastische Ajax-jaardvd of één van de twee vrijkaartjes voor Artis. Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prij svraag. Heeft u geen internetdan kunt u uw oplossing ook sturen naar AFC Ajax Kick Off, o. v. v. puzzel FC Bayern München, postbus 12522 1100 AM Amsterdam Zuidoost. toegang oegang HORIZONTAAL 7 'Das Tor-Phantom' (6) - 8 Bayern-topschutter aller tijden in Europees verband, (eveneens) eerst genoemd 'Das Phantom1, later 'Der Bomber' (6) - 9 Paul, Britse middenvelder die enige jaren actief was voor Inter Milaan (4) -10 'Rode Paul', benutte tijdens zijn loopbaan 28 strafschop pen voor Bayern München (8) - 11 Zuidamerikaanse aanvaller van Bayern München (7) - 13 Voormalige Franse topspits die ook enige jaren bij Bayern speelde (5) -16 Stanley, als voetballer ooit de 'rechterhand' van Cruyff (5) - 17 Doelman die in 1999 van NAC naar Newcastle United overstapte (7) - 19 Doelman van wereldkampioen Brazilië tijdens het WK van 1994 (8) - 21 Marco, onttroonde Voller als topscorer aller tijden bij Werder Bremen (4) - 23 Bij deze Deense club is Fernando Derveld al enkele jaren actief (6) - 24 Trainer van FC Twente (6) VERTICAAL 1 Doelman die in 1994 overstapte van Karlsruher SC naar Bayern München (4) - 2 Nederlandse keeper die in 1998 actief was bij het Italiaanse Udinese (8) - 3 Piet, speelde van maart 1979 tot en met mei 1982 44 competitieduels in de hoofdmacht van Ajax (7) - 4 Trad in 1985 toe tot het betaalde voetbal in Nederland (5) - 5 Arne, middenvelder van NAC (4) - 6 Jens, middenvelder van Bayern München (8) -12 Geboorteland van oud-Ajacied Frank Stapleton (7) -14 Oud-Ajacied die al enige jaren bij Fortuna Sittard speelt (8) -15 Spielmacher, stapte in 2002 over van Bayer Leverkusen naar Bayern München (7) -18 Oud-Ajacied die enige tijd bij bet Italiaanse Perugia speelde (5) - 20 Thorsten, speelde in 1998 als voetballer van Bayern München zijn 250e wedstrijd in de Bundesiiga (4) - 22 Iraanse voetballer die als eerste meer dan honderd interlandtreffers maakte en ooit voor Bayern München actief was (4) - 23 Olympique Marseille (2). Vreugde bij Jong Ajax na de winnende treffer van Thomas Vermaelen. Kick Off 7 AJAX - FC BAYERN MÜNCHEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7