Tweede ronde onhaalbaar na nipte nederlaag Terugblik Juventus - Ajax Ronald Koeman: 'De manier waarop we verloren hebben, is heel anders dan tegen Tel-Aviv of Bayern München' Europese debutant Ryan Babel kreeg te maken met de ervaren verdediger Thuram. UEFA Champios League Dinsdag 23 november 2004 - Delle Alpi, Turijn - 6.865 Scheidsrechter: Konrad Plautz (Oos) Juventus - Ajax 1 -0 (1 -0) Scoreverloop: 15. Marcelo Zalayeta 1-0 Juventus: Gianlugi Button; Alessandro Birindelli (85. Fabio Cannavaro), Lilian Thuram I Paolo Montero, Gianluca Zambrotta; I Mauro Camoranesi (70. Rubén Olivera), Emerson, Alessio Tacchinardi, Pavel Nedved; Zlatan Ibrahimovic (78. Narcisse Kapo), Marcelo Zalayeta Coach: Fabio Capello Niet ingezet: Antonio Chimenti, IgorTudor, Stephen Appiah, Manuele Blasi Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé. Maxwell; Nigel de Jong (70. Wesley Sneijder), Tomas Galasek, I Rafael van der Vaart Mauro Rosales, Ryan Babel (79. Yannis Anastasiou), Nourdin Boukhari (59. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder De vorige - Zlatan Ibrahimovic - en de nieuwe spits van Ajax - Ryan Babel - komen zij-aan-zij het veld op. Wesley Sneijder zoekt naar een opening in de hechte defensie van Juventus. Kick Off 7 7 AJAX - FC BAYERN MÜNCHEN Z Ajax kon niet voorkomen dat Juventus ook het vijfde UEFA Champions-Leagueduel met 1-0 won. Maxwell hielp Juventus een handje door de bal in de veertiende minuut te verspelen aan Camoranesi. Diens voorzet was een eenvoudige schiet oefening voor Zalayeta, 1-0. Door de nederlaag is Ajax uitgeschakeld voor een plaats in de tweede ronde. De verwachting van Ronald Koeman dat Juventus misschien met een B-ploeg tegen Ajax zou aantreden, kwam niet uit. Nedved, Ibrahimovic, Camoranesi, Emerson en Thuram stonden allemaal op het veld. Cannavaro zat op de bank en alleen Del Piero was gespaard voor het duel. Fabio Capello wilde namelijk het zelfvertrouwen bij zijn spelers vergroten zo pal voor het duel tegen Inter, dat het weekeinde erna op het programma stond. Trainer Ronald Koeman zette tegen al die ervaring onder andere Ryan Babel in. De 17-jarige spits kreeg de voorkeur boven Yannis Anastasiou. Koeman dacht vooral te kunnen profiteren van de individuele acties en de snelheid van de tiener. Babel speelde inderdaad een prima wedstrijd tegen de goed verdedigende Italianen. Hij bewoog veel en hield de bal een aantal malen goed vast voorin. Niet alleen Babel deed prima werk. Ook het centrum van de verdediging stond als een huis. 'Escudé en Grygera hebben het heel goed gedaan achterin. Ze hebben af en toe zelfs één op één gespeeld en dat deden ze uitstekend,' aldus de trainer. Maar zij waren kansloos op een individuele fout van Maxwell. Camoranesi profiteerde en bediende Zalayeta die met een prima schot de voor Ajax in de UEFA Champions League debuterende Hans Vonk kansloos liet. Mauro Rosales wordt strak verdedigd. Er was pas een kwartier gespeeld. Na de voorsprong zorgde de ervaren ploeg van Fabio Capello ervoor, dat, op een enkele kans na dus, Ajax niet echt gevaarlijk kon worden in het met bijna zevenduizend mensen zeer slecht gevulde Delie Alpi. En met al die kwaliteit en die ervaring tegenover de jonge spelers van Ajax, was het inderdaad geen schande te verliezen. Maar dat het weer met 1-0 was, terwijl de opponent optisch niet veel beter was, maakte deze nederlaag opnieuw zuur. De Ajacieden hebben nu nog één kans om Europees voetbal na de winterstop veilig te stellen en dat is vandaag winnen van Bayern München in eigen huis. 'En dan hopen we dat Juventus tegen Tel-Aviv zijn sportieve plicht vervult. Maar daar mag je geen rekening mee houden. Wij moeten minstens gelijkspelen tegen Bayern. Dat verdienen we ook wei,' stelde Koeman na het duel tegen de Italiaanse "oude dame".

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 26