FC Bayern München Daverende dreun in Duitsland Weerzien met Makaay Europese wedstrijden tegen FC Bayern München 1972-1973 1972-1973 1980-1981 1980-1981 1994-1995 1994-1995 Ajax - Bayern München ECI 1/4F 4-0 Bayern München - Ajax ECI 1/4F 2-1 Bayern München - Ajax ECI 1/8F 5-1 Ajax - Bayern München ECI 1/8F 2-1 Bayern München - Ajax UEFA CL 1/2F 0-0 Ajax - Bayern München UEFA CL 1/2F 5-2 In het seizoen 1994-1995 verplet terde Ajax Bayern in de halve finale van de UEFA Champions League met 5-2. Vooraf dichtte Ajax zich nog enige kans toe om Bayern München voor te blijven en misschien als nummer twee van Groep C van de eerste ronde van de UEFA Champions League door te gaan naar de volgende speelronde. De Duitse ploeg met de Nederlandse spits Roy Makaay maakte echter in de eerste ontmoeting tussen beide teams meteen een eind aan die illusies; Bayern won met 4-0 van Ajax en die klap kwam hard aan in Amsterdam. De grootste boosdoener in de oorwassing die Ajax in Zuid-Duitsland te verwerken kreeg, was Makaay, die drie keer scoorde en de assist gaf voor het vierde doelpunt. Door de winst kwam Bayern uit de dip waar het team in de beginfase van de competitie zich had bevonden, terwijl de 4-0 bij Ajax juist het omgekeerde teweeg bracht. Na een voorvarende start kwamen de Amsterdammers in zwaar weer terecht en pas sinds enige weken heeft de formatie van Ronald Koeman de weg naar boven weer gevonden. Makaay is een fenomeen in Duitsland. De spits die door Bayern München werd overgenomen van het Spaanse Deportivo la Coruna, voor wie hij in vier seizoenen 79 keer scoorde in competitieverband, maakte meteen vanaf het begin veel indruk in de Bundesliga en in de Europese wedstrijden van Bayern. Zo kreeg de aanvaller uit het Gelderse Wijchen in Duitsland de bijnaam "der Phantom", om zijn snelle en bijna geruisloze manier van toeslaan als er zich een doelkans aandient. Makaay hoeft het overigens bij Bayern München niet alleen te doen. De ploeg bulkt van het talent en beschikt onder meer over de uitstekende verdediger Samuel Kuffour, de Bosniër Hasan Salihamidzic, Duitse interna tionals Mehmet Scholl, Michael Ballack, Jens Jeremies en Bastian Schweinsteiger en ook nog over de Engelsman Owen Hargreaves en de handige Braziliaan Zé Roberto. Toch plaatste Bayern zich voor de UEFA Champions League niet als kampi oen, maar als Duitse runner-up. Het team eindigde vorig seizoen in de Bundesliga op zes punten achterstand van Werder Bremen. Dat lag niet aan de productie van Roy Makaay, want met 23 goals in 32 wedstrijden deed hij zijn taak naar behoren. Felix Magath is sinds dit seizoen de trainer van het sterrenen semble uit München, dat na 15 competi tiewedstrijden de eerste plaats bezette in de Bundesliga. Zes van de doelpunten in de Duitse competitie kwamen alweer van Roy Makaay, die vooral in de UEFA Champions League zeer productief is: zes goals in vijf duels. Vorig jaar bereikte Bayern München in de UEFA Champions League de achtste finale. Daar nam het afscheid van het toernooi na een 1-1 gelijkspel (doelpun ten Makaay en Roberto Carlos) en een nipte 0-1 nederlaag (goal Zidane) tegen Real Madrid. Ajax was in de eerste uitwedstrijd in de UEFA Champions League volstrekt kansloos tegen een Bayern München dat uitgerekend deze wedstrijd had uitgeko zen om zijn beste wedstrijd tot dan toe te spelen. Met drie treffers van Roy Makaay en een assist van de Nederlander op Zé Roberto haalde Bayern Ajax hard onderuit, 4-0. 'We zijn een aantal maatjes te klein voor dit niveau,' stelde trainer Ronald Koeman na afloop. 'Dat is een harde maar juiste conclusie.' Een uitdaging noemde Ronald Koeman van te voren. Zijn jonge talenten tegen de ervaren spelers uit Zuid-Duitsland. De gemiddelde leeftijd van Ajax was tegen Bayern München krap 23 jaar. Bij de Duitse formatie van Felix Magath is de jongste speler exact die leeftijd. Daar ligt het gemiddelde vijf jaar hoger. En vijf jaar in een voetballeven is een behoorlijk verschil. Zoveel werd wel duidelijk in München, waar Ajax geen poot aan de grond kreeg. Een formidabele Roy Makaay en verdedigers die uit hun taak liepen te voetballen maakten het verschil tussen Makaay met José Paolo Guerrero De 20-jarige aanvaller uit Peru is de laatste weken trefzeker voor Bayern München. Kick Off q AJAX - FC BAYERN MÜNCHEN 1J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 18