Ajax-nieuws Kiran Bechan naar FC Groningen Ajax introduceert Ajax Koffie Ajax in achtste finale van Amstel Cup tegen sc Heerenveen Wesley Sneijder scoort voor Oranje Als eerste club in Nederland introduceerde Ajax onlangs z'n eigen koffielijn. Samen met het merk TIKTAK World of Coffee is er een compleet koffieassortiment ontwikkeld voor de consumenten- en de buitenshuismarkt. Via verschillende verkooppunten, onder an dere de officiële Ajax fanshop, internet, supermarkten en groothandels, is Ajax-koffie te koop voor zowel de supporters als de sponsors van Ajax. Met Ajax-koffie genieten zij niet alleen van heerlijke, topkwaliteit koffie maar geven zij Ajax extra financiële support. Zijn eerste wedstrijd in het Amstel- Cuptoernooi van dit seizoen speelt Ajax op donderdag 27 januari tegen sc Heerenveen. Het zal de vijfde keer zijn dat beide clubs elkaar in het bekertoer nooi treffen. De allereerste Cup-ontmoe ting was in september 1963. Ajax won dat duel uit de eerste ronde met 3-2. 29 Seizoenen later zien de clubs elkaar pas weer terug. Op 20 mei 1993 is de Rotterdamse Kuip het toneel voor de bekerfinale die met 6-2 door Ajax wordt gewonnen. Een klein halfjaar later ontmoeten de clubs elkaar opnieuw. Nu in de derde ronde. Ajax wint ook dat duel in een sfeervol Olympisch Stadion, 8-3. Het laatste bekertreffen dateert van zeven seizoenen terug toen Ajax met 3-0 wist te winnen. Ajax en FC Groningen hebben overeen stemming bereikt over de transfer van Kiran Bechan. De Nederlandse aanvaller stapt per direct over naar de club uit het noorden. 'Het zag er naar uit dat Bechan bij Jong Ajax niet zo veel aan spelen toe zou komen en daarom zijn we erg blij voor hem dat hij deze kans krijgt,' aldus algemeen directeur Arie van Eijden. Kiran Bechan (22) tekende in 1999 een contract bij Ajax dat liep tot 30 juni 2005. Hij debuteerde in Jong Ajax op 4 mei 2000 tijdens de uitwedstrijd tegen Jong AZ. Bechan speelde één keer in het eerste elftal van Ajax, onder Co Adriaanse in de uitwedstrijd tegen NEC op 1 april 2001. Tn het seizoen 2002-2003 speelde de aan valler op huurbasis voor Sparta 16 com petitiewedstrijden in de eerste divisie. In 2003-2004 speelde Bechan nog eens 32 keer in het eerste van Sparta op huurbasis. Kiran Bechan: van Jong Ajax naar FC Groningen. Wesley Sneijder scoorde vorige week woensdag namens Oranje het derde doel punt tegen Andorra. De Ajacied bracht daarmee zijn totaal aantal treffers voor Nederland op vijf. Nederland won, in het kleine stadion van Barcelona, met 3-0 van Andorra. Bondscoach Marco van Basten kreeg voor het duel te maken met twee Amsterdamse afzeggingen. Zowel Rafael van der Vaart (knieblessure) als Nigel de Jong (hoofdwond) moest verstek laten gaan. Johnny Heitinga was deze keer niet opgeroepen. Maarten Stekelenburg wel, en hij zat op de bank, omdat Edwin van der Sar keepte. Ook Nicolae Mitea was de afgelopen interlandronde productief. De linksbui ten scoorde zelf twee keer en gaf tevens twee assists in het duel van Jong Roemenië tegen Jong Armenië. Mitea en zijn ploeggenoten wonnen met 5-0. Tomas Galasek en Zdenek Grygera wonnen met Tsjechië. De concurrent van Oranje versloeg in de slotfase Macedonië met 0-2. België is zo goed als kansloos voor een plaatsje op het WK in Duitsland, want Wesley Sonck en de zijnen verloren ook van Servië- Montenegro (0-2). Hans Vonk won met Zuid-Afrika, voor wie Steven Pienaar zich geblesseerd moest afmelden, de Nelson Mandela Challenge Match door voor het eerst in de historie af te rekenen met Nigeria. Dankzij voortreffelijk keeperswerk van de huidige eerste keeper van Ajax won Bafana Bafana met 2-1 Wesley Sneijder, hier in actie tegen Finland, scoorde tegen Andorra alweer zijn vijfde doelpunt voor Oranje. Ajax - sc Fleerenveen, altijd een interessante wedstrijd. a Kick Off AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 4