Ajax velt De Graafschap in tweede helft Terugblik De Graafschap - Ajax Ryan Babel: 'Ik zal deze wedstrijd niet snel vergeten, dit was mijn eerste doelpunt voor Ajax 1 Ik werk hard, doe mijn best en probeer bij de selectie te komen, dat is mijn doel' Voor het eerst in zijn loopbaan, scoorde Julien Escudé twee 'Ik was zelf ook verrast met die twee doelpunten,' verklaarde Julien Escudé na afloop van de uitwedstrijd tegen De Graafschap. De Fransman, die voor Ajax pas één keer eerder doel trof, scoorde twee van de vijf Ajax-doelpunten in Doetinchem. 'Het eerste doelpunt kwam op een goed moment, want daar mee werd de score geopend. En dat ik daarna nog een keer scoorde, dat heb ik nog nooit gedaan. Alleen tijdens een keer in een wedstrijd. training, maar nog nooit in een wedstrijd. Ik werd gefeliciteerd in de kleedkamer, dat was leuk natuurlijk. Maar belangrij ker nog vind ik dat we hebben gewonnen en weer drie punten hebben. En voor mezelf hoop ik dat ik dit vaker zal doen.' De eerste helft kon Ajax op de Vijverberg niet door de Doetinchemse defensie breken. De doelpunten vielen allemaal in de tweede helft. Binnen het halfuur stond de uitslag 0-5 op het scorebord. Ryan Babel zette zijn eerste optreden in de hoofdmacht van dit seizoen luister bij door op fraaie wijze te scoren. Holland Casino Eredivisie Zaterdag 20 november 2004 - De Vijverberg, Doetinchem -11.000 Scheidsrechter: Dick Jol De Graafschap - Ajax 0-5 (0-0) Scoreverloop: 48. Julien Escudé 0-1,53. Mauro Rosales 0-2, 65. Julien Escudé, 0-3,66. Ryan Babel 0-4,71Tomas Galasek 0-5 De Graafschap: Rob van Dijk René Bot, Darije Kalezic, Dick Kooijman, Dave Bus; Magno Mocelin (69. Michael van der Kruis), Milan Berck Beelen- kamp (60. Ilja van Leerdam), Garry De Graef, Mamadou Zongo (52. Ruslan Valeev); Richard Haklander, Jhon van Beukering Coach: Gert Kruys Niet ingezet: Patrick Ax, Mirano Carrilho, Sander Duits, Aleksandr Klak Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Nigel de Jong; Wesley Sneijder, Tomas Galasek Maxwell; Mauro Rosales (68. Daniël de Ridder), Yannis Anastasiou (64. Ryan Babel), Nourdin Boukhari (78. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Anthony Obodai, Maarten Stekelenburg, Rafael van der Vaart, Thomas Vermaelen Mauro Rosales, Tomas Galasek en Ryan Babel tekenden voor de overige drie Ajax-doelpunten. De 17-jarige spits van Jong Ajax, die in de 64ste minuut inviel voor Anastasiou, scoorde zijn eerste doelpunt in het eerste elftal. Op vijfen twintig meter van het doel kreeg Babel de bal in zijn voeten. Hij draaide weg en haalde verwoestend uit: 0-4. 'Als je de ruimte hebt, moet je schieten en niet nog iemand uit proberen te kappen of iets dergelijks,' legde Babel zijn prachtige doelpunt vol zelfvertrouwen uit. Ronald Koeman was tevreden over het optreden van zijn pupil. 'De ruimtes voorin waren heel klein en ik vond dat Anastasiou te vaak buitenspel werd gezet. Nu moet ik ook zeggen dat hij te weinig ondersteuning kreeg vanuit het midden veld. Maar Babel heeft talent en hij is de laatste tijd goed bezig, dus mocht hij het proberen,' analyseerde de coach na afloop van de overwinning. Tomas Galasek was tegen De Graafschap de aanvoerder van Ajax. Vier goals in drie wedstrijden: Mauro Rosales weet het doel makkelijk te vinden. Kick Off q AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 28