Ajacieden winnen aan vertrouwen Terugblik Ajax - Feyenoord Rafael van der Vaart: 'Het ontbrak ons aan een beetje geluk. Ik denk dat we meer verdienden dan een gelijkspel' Holland Casino Eredivisie Zondag 14 november 2004 - Amsterdam ArenA - 49.547 Scheidsrechter: Pieter Vink Ajax - Feyenoord 1-1 (1-1) Scoreverloop: 27. Mauro Rosales 1 -0,44. Dirk Kuijt 1 -1 Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Nigel de Jong (34. Johnny Heitinga); Steven Pienaar (17. Wesley Sneijder), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart 67, Nourdin Boukhari), Maxwell; Mauro Rosales, Yannis Anastasiou Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Nicolae Mitea, Daniël de Ridder, Ryan Babel Feyenoord: Gabor Babos; Christian Gyan, Karim Saidi, Patrick Paauwe Patrick Mtiliga; Romeo Castelen, Shinji Ono, Hossam Ghaly (87. Glenn Loovens), Bart Goor; Dirk Kuijt, Salomon Kalou 80. Thomas Buffel) Coach: Ruud Gullit Niet ingezet: Patrick Lodewijks, Danko Lazovic, Ebi Smolarek, Bruno Basto, Gianni Zuiverloon Ronald Koeman beloofde vooraf niet al te veel te gaan sleutelen aan het elftal, maar hij bleek voor de Klassieker Ajax - Feyenoord enkele verrassingen in petto te hebben. Nigel de Jong trad aan als linksback, als vervanger van de onfortuinlijke John O'Brien, die in de wedstrijd tegen Willem II opnieuw ge blesseerd raakte. Ook Tomas Galasek maakte zijn rentree in de basis. Dat ging niet ten koste van Steven Pienaar, maar van de linksbuiten. Die plaats was geofferd. Met Galasek terug in het elftal liep het weer gesmeerder bij de Amsterdammers. De Tsjechische middenvelder dichtte gaten, zette felle tackles in en dirigeerde zijn medespelers als vanouds. Alleen nog niet in de beginfase, want de opening was duidelijk voor de gasten. Pas rond de tiende minuut kwam Ajax voor het eerst in het vijandelijke strafschopgebied. Toen had Steven Pienaar helaas al een flinke tik tegen zijn knie gekregen. Hij moest na ruim een kwartier het veld uit. Ajax trok de wedstrijd naar zich toe, bouwde solide aan een overwicht en scoorde in het aantrekkelijke duel de openingstreffer. Weer was het Mauro Rosales die zijn ploeg een belang rijke dienst bewees. Met een mooi en hard schot versloeg hij Gabor Babos, 1-0. Niet lang daarna moest Koeman opnieuw een gedwongen wissel doorvoe ren, nadat Gyan Nigel de Jong ernstig had verwond aan het hoofd. Voor hem kwam Johnny Heitinga in het veld. Daardoor moest het één en ander worden omgezet. Maxwell zakte een linie, Escudé werd uit het centrum van de verdediging weggehaald en Galasek, Van der Vaart en Sneijder vormden het middenveld. Prompt kwamen de Rotterdammers langszij. Dirk Kuijt liet Hans Vonk kansloos: 1-1 op een moment dat nie mand het meer zou verwachten. Feyenoord leek die gelijke stand prima te vinden en wilde zo wel over de finish komen. In de tweede helft zette de ploeg geen stap te veel, liet zich ver terugzak ken en keek toe hoe Ajax het overwicht had. Toen Koeman ook nog zijn aan voerder na 67 minuten moest vervangen waren de creatieve mogelijkheden op. Ajax kreeg niet de gehoopte drie winstpunten, maar won wel aan zelfver trouwen, aangezien de thuisploeg lang domineerde tegen de rivaal. 'Misschien dat al die gedwongen wissels wel meespeelden in het terugvallen van het niveau in de tweede helft,' sprak Koeman na afloop. 'We zijn ook niet ge lukkig geweest. Ik ben tevreden over de uitvoering, niet over het resultaat. Zo moeten we doorgaan, dan komen we vanzelf dichterbij.' Mauro Rosales draaide Patrick Mtiliga volledig dol Maxwell is Shinji Ono in de lucht gemakkelijk de baas. Mauro Rosales werd met grote overmacht aan stemmen uitgeroepen tot de Ajacied van de wedstrijd. Nigel de Jong torent hoog boven Patrick Paauwe uit. Maxwell met de mascotte van de wedstrijd, Dylan Nieuwenhuys uit de Ajax E1 Kick Off .,7 AJAX - RBC ROOSENDAAL L

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 26