Historie Jonkies stemmen Adriaanse tevreden tegen RBC Cruz maakt debuut; eerste thuiswedstrijd voor Pasanen Co Adriaanse stelt een daad op vrijdagavond 22 september 2000 tegen RBC. De routiniers Aron Winter en Richard Witschge zijn door de Ajax-trainer gepasseerd. Winter mag nog wel op de bank zitten, valt ook in, maar voor Witschge is een tribuneplaats het gevolg van een week 'weinig trainingsarbeid'. Tegenover de verwijdering van de routiniers, staat het officiële debuut van Daniel Cruz en het thuisdebuut van Petri Pasanen. Alle wedstrijden tussen AJAX en RBC in de Amsterdam ArenA 22-09-00 12-12-01 05-04-03 18-04-04 Eredivisie flmstel Cup 1/8 F Eredivisie Eredivisie Adriaanse, Co Koeman, Ronald Koeman, Ronald Koeman, Ronald Ajax versnelt. Allereerst keert RBC ter nauwernood een bal van de lijn. Kort daarna pakt Jesper Gronkjaer de handdoek op en schiet binnendoor, maar Dijkstra grijpt in. De derde mogelijkheid doet zich voor als Gronkjaer een voorzet aflevert, die door Cedric van der Gun wordt overgekopt. In de tweede helft zet Ajax de versnelling door. De ruimte die het in de eerste helft al kreeg van de equipe van Robert Maaskant benut de thuisploeg be ter. Daardoor is het eenrichtingsverkeer richting doelman Dijkstra. Na een uur spelen capituleert hij, eindelijk. De mee opgekomen Cristian Chivu kopt uit een voorzet van Rafael van der Vaart raak, 1-0. De jonge Roemeen snelt naar de bank en springt in de armen van Aron Winter. De kansen rijgen zich ver volgens aaneen. Pas bij de derde grote mogelijkheid na de openingstreffer is het weer raak. Van der Gun opent fantastisch op Richard Knopper, die snel voorgeeft, waar Brutil Hosé (in het veld gekomen voor Cruz) en Gronkjaer zich als enigen bevinden. De Deen treft doel, 2-0. RBC geeft zich moegestreden over. Chivu, uitgeroepen tot man van de wedstrijd, geniet zichtbaar van de vrijheid die hij over de hele as van het veld krijgt. En ook Gronkjaer heeft geen last meer van zijn opponent. Na een voorzet van Van der Gun kan hij zo de 3-0 binnen- koppen, maar de linksbuiten treft de lat. Zes minuten voor tijd moet de Deen terugleggen op Hosé, die vrij voor het doel staat. Gronkjaer gaat echter voor eigen succes en faalt. Aron Winter mag van Adriaanse nog achttien minuten meespelen. Op een voorzet van Chivu heeft de aanvoerder - hij krijgt de band terug van de gewisselde Knopper - een scoringskans, maar hij kopt over. RBC kan de eer nog redden in de laatste minuut. Maar invaller Sebastiene Stassin schiet verwoestend hard op de lat. Ajax komt zodoende zonder kleerscheuren uit het duel met de degradatiekandidaat. 'Ik ben blij dat de jonge spelers het zo goed hebben gedaan,' verkondigt Adriaanse na afloop. 'En ik ben blij met de drie punten.' tekst Monique Janse foto's Louis van de Vuurst Ajax ziet er tegen RBC totaal anders uit dan de week eerder. Dat komt vooral door nieuwe blessures van Shota Arveladze, Tomas Galasek en Ferdi Vierklau, maar ook door de slechte voorstelling van een week eerder tegen AZ. Na het passeren van Aron Winter en Richard Witschge en de blessuregolf, ook Nikos Machlas en Ole Tobiasen zitten al in de lappenmand, blijft er van de gemiddelde leeftijd van de Ajacieden niet veel meer over dan krap 22 jaar. Inclusief keeper Fred Grim, die 35 jaar is. Cristian Chivu is in dit duel met zijn ne gentien jaar de ervaren verdediger die zijn secondanten Tim de Cler en Petri Pasanen naar behoren coacht. Over Pasanen was Adriaanse zeer tevreden. 'Ik vind dat hij het heel goed heeft gedaan, vooral voor waarts was hij sterk.' Illustratief is de actie in de zeventiende minuut. Cruz en Rafael van der Vaart bouwen een fraaie aanval op via een een-tweetje, maar die slaagt net niet. Met een snelle bal naar voren bereikt RBC, waarbij de van Ajax gehuurde Pascal Heije meespeelt, Henk Vos. Die snelt vanaf eigen helft richting Grim, maar ziet de weg versperd door de alerte Pasanen. Vos rest niet meer dan een slap boogballetje in de handen van de Ajax- doelman. Het tempo ligt laag, waardoor RBC Ajax goed bij kan benen. Na een half uur roepen de fans fanatiek dat ze 'voetbal willen zien'. Dat mist zijn uitwerking niet. Daniel Cruz in duel met oud-Ajacied Darl Douglas. Kick Off j i AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22