Robert Molenaar: 'Ik ben geen uitgesproken Ajax-voetballer' Robert, waar komen al die blessures vandaan? 'Dat vragen wij ons ook wel eens af. Je bent geneigd om naar de trainingsintensiteit te kijken. Is die niet te hoog? Maar ik denk dat het vooral pech is. De blessures zijn niet zo zeer het gevolg van overbelasting. Ook De Graaf, Ikedia en Aerts zijn geblesseerd (ge weest) en die speelden vorig' jaar alles.' Is de sfeer nog wel goed binnen de selectie? 'Je begrijpt dat na wedstrijden die we kans loos verliezen, de entourage niet lekker is, maar structureel gezien heerst er geen nega tieve sfeer. Het is opvallend dat de jongens, ondanks de slechte resultaten, prima met el kaar kunnen opschieten. Waarschijnlijk omdat er aanwijsbare redenen zijn voor de slechte resultaten, is het moeilijk om ie mand iets te verwijten.' Robert Molenaar speelde tussen 1992 en 1996 voor FC Volendam, waar hij een transfer naar Leeds United afdwong. Na vierenhalf seizoen kwam hij nog tweeënhalf jaar uit voor Bradford City. Sinds 2003 draagt de 35-jarige verdediger het shirt van RBC Roosendaal. Jij bent de dans nog aardig ontsprongen? 'Ik heb hier en daar last van pijntjes, die pas herstellen bij iets meer rust dan alleen het midden van de week. Omdat de personele bezetting dun is, nu ook weer centraal ach terin bij de afwezigheid van Danny Hesp, wil ik toch voor de club beschikbaar zijn.' Geeft de huidige klassering van RBC Roosendaal een verkeerd beeld? 'Ik denk het wel. Als we net als vorig jaar op volle oorlogssterkte waren geweest, hadden we hoger gestaan. Ik ben ervan overtuigd dat we absoluut niet degraderen, zodra het weer zover is.' Wat vind jij van het huidige Ajax? 'Aan het begin van het seizoen heb ik ze ook als kampioen ingeschat, dus ik vind dat ze slechter presteren dan verwacht. Maar dat zal ook de algemene opinie binnen de club zijn. Je kan duidelijk zien dat het een topclub is, waar veel druk bij komt kijken.' Heeft Ajax ooit belangstelling voor jou gehad toen je bij FC Volendam speelde? 'Voor zover ik weet niet. Ik heb zelf ook nooit het idee gehad dat ik een uitgespro ken Ajax-voetballer was. Toen zocht Ajax verdedigers met vooral voetballende kwa liteiten, pas de laatste jaren wordt meer naar de verdedigende kwaliteiten gekeken. Bovendien, in de tijd dat ik goed presteerde en een transfer naar Engeland afdwong, was Ajax prima voorzien.' Wat herinner je je van confrontaties tegen Ajax? 'Ik heb persoonlijk wel aardige resultaten tegen Ajax geboekt. Met FC Volendam hebben we eens een thuiswedstrijd met 1-0 gewonnen, alhoewel we toen in het Olympisch Stadion speelden, door een doelpunt van Arie Obdam. Thuis stonden we eens snel met 2-0 achter en begon het publiek 'tien, tien' te schreeuwen, waarna we nog voor rust tot 2-2 terugkwamen. En vorig jaar behaalden we met RBC natuur lijk een goed resultaat. Het werd gelijk, maar het had winst kunnen zijn. En ook thuis hadden we eigenlijk recht op meer.' Wat verwacht je van de wedstrijd van vanmiddag? 'Voor ons is het misschien zaak moed te putten uit het verre verleden, want het re cente verleden boezemt geen vertrouwen in. We moeten een beetje geluk hebben. Misschien als Ajax nog steeds in een zware fase zit en we kunnen ze lang op 0-0 houden, dat we het ze nog moeilijk kunnen maken.' De competitiewedstrijden tussen Ajax en RBC Rosendaal in het seizoen 2003-2004: Holland Casino Eredivisie Zaterdag 23 augustus 2003 - Vast Goed Stadion, Roosendaal - 5.000 Scheidsrechter: Jan Wegereef RBC Rosendaal - Ajax 0-1 (0-1) Scoreverloop: 35. Tom Soetaers 0-1 RBC Rosendaal: Maikel Aarts; Sidney Lammens, Robert Molenaar, Danny Hesp Eric Hellemons; Edwin de Graaf (90. Essad Razic), Azubike Oliseh (72. Damiën Hertog), Tininho; Pius Ikedia, Sammy Youssout, Pablo Nino (72. Björn Daelemans Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Meivin Fleur, Erwin Friebel, Peter Maseland, Juan Viedma Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi (59. Petri Pasanen), Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (90. Jelle van Damme); Wamberto (46. Victor Sikora), Wesley Sonck, Tom Soetaers Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Zlatan Ibrahimovic, Nicolae Mitea, Maarten Stekelenburg Holland Casino Eredivisie Zondag 18 april 2004 - Amsterdam ArenA- 49.112 Scheidsrechter: Dick van Egmond Ajax - RBC Rosendaal 1-1 (1-1) Scoreverloop: 3. Eric Hellemons 0-130. Rafael van der Vaart 1 -1 Ajax: Bogdan Lobont; Nigel de Jong (83. Anthony Obodai), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (46. Wesley Sneijder), Rafael van der Vaart Tomas Galasek; Daniël de Ridder, Yannis Anastasiou, Victor Sikora (60. Zlatan Ibrahimovic) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jelle van Damme, Abubakari Yakubu, Thomas Vermaelen RBC Rosendaal: Maikel Aerts, Sidney Lammens, GEEL Robert Molenaar, Danny Hesp Eric Hellemons, Bike Oliseh, Pius Ikedia (78. Marcel Cas), Edwin de Graaf, Sammy Youssouf, Tininho, Juan Nino Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: lllery van de Lee, 0de Thompson, Juan Viedma, Damien Hertog, Esad Razic Routinier Robert Molenaar speelde eerder voor FC Volendam, Leeds United en Bradford City. Kick Off AJAX - RBC ROOSENDAAL Z1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20