Anastasiou: Ik kan anderen beter laten spelen, door ruimte te maken en tegenstanders mee te trekken.' Rafael van der Vaart. Het was jammer dat we noodgedwongen drie keer snel moesten wisselen. We waren na rust niet gevaarlijk van achteruit; het middenveld dacht niet meer aanvallend. Het was jammer dat we niet konden winnen, want daaruit hadden we veel vertrouwen kunnen putten voor de resterende wedstrijden tot aan de winterstop. Maar ik denk dat we uit onze prestatie ook veel vertrouwen kunnen halen. De komende maand wordt cruciaal voor ons, met vier competitiewedstrijden en twee duels voor de Champions League. Wij hebben absoluut de kwaliteit om alle competitie duels te winnen. De sfeer in het team is nu goed en we spelen weer mooi voetbal. Tot de winterstop moeten en kunnen we alle competitiewedstrijden winnen. Dan moeten we de vakantieperiode gebruiken om uit te rusten, weer fris in ons hoofd te worden en dan gaan we na de winterstop op jacht naar de eerste plaats. Ik geloof er nog stellig in, dat we dat kunnen halen. We hebben een grote selectie en de trai ner gebruikt iedereen. PSV, AZ en Feyenoord hebben nog geen slechte periode gehad. Dat komt vast nog wel. En dan zijn er nog veel wedstrijden te spelen.' In het 4-3-3 systeem dat Ajax hanteert, is Anastasiou het aanspeelpunt voorin. 'Ik kan anderen beter laten spelen, door ruimte te maken en tegenstanders mee te trekken. Wij hebben zoveel spelers met kwaliteit en snelheid... Voetbal is niet alleen zelf met de bal bezig zijn, je moet ook op tijd ruimte maken. Sef Vergoossen, mijn eerste trainer in Nederland, zei altijd "Als Yannis speelt, kan iedereen beter worden. Hij maakt het makkelijker voor jullie." Ik werk graag voor mijn ploeggenoten.' Ook termijn, voordat je opgehemeld wordt. Want dat is het mooie aan voetbal, het wisselt steeds. De ene keer ben je God, en even later stel je weer weinig voor. Een keer een goede wedstrijd spelen, zegt nog niets. Gebruik je kwaliteiten op het veld en bedenk dat je niet voetbalt met je mond.' Voordat hij zijn wijze woorden als trai ner in de praktijk gaat brengen, wil Anastasiou eerst nog een periode voet ballen. Of dat bij Ajax is, zal de tijd nog leren. De aanvaller weet ook dat zijn club op zoek is naar een nieuwe spits. 'Ik heb een contract tot en met juni 2005 en ik kan voor Ajax van waarde zijn, zowel op het veld als in de kleedkamer. Dat de club zoekt naar nog een spits, is logisch, want ik ben 31 jaar en zo langzamerhand ben ik nog de enige spits hier. Er moeten er dus meer bijkomen. Maar ik denk dat de club goed moet kijken wat voor een spits ze willen halen. Het hangt er vanaf hoe we draaien tot aan de winterstop. Daarna ga ik ook kijken wat mijn situa tie is, en wil ik graag met de trainer daar over praten. Ik heb nog tijd genoeg om na te denken over mijn toekomst; nu moet ik goed presteren met Ajax, dat is het belangrijkste. Ik wil graag hier blijven. Al kopen ze vijf spitsen, ik blijf dezelfde en ik zal altijd positief blijven.' pHBj Yannis Anastasiou schiet tegen zijn oude club Roda JC de winnende treffer binnen. buiten het veld staat de Griek voor zijn ploegmaats klaar. 'Ik heb met iedereen in de selectie goed contact en ik praat veel met de jongens; als ik denk dat iemand ergens een probleem mee heeft, stap ik op hem af om het te bespreken. Ze luisteren ook wel naar me. Af en toe vraagt iemand "Yannis, laten we wat gaan drinken", of "Zullen we ergens een hapje gaan eten?", en dan wil diegene met me praten. Dat is toch mooi? Ook buiten het veld is goede communicatie belangrijk.' Iemand die zo'n goed oog heeft voor de verhoudingen in een team, lijkt een toekomst te hebben als trainer. 'Ik heb er al met David Endt over gesproken. Ik wil hier graag mijn trainersdiploma halen, dus wil ik van de KNVB weten wat er voor nodig is om de cursus te mogen doen. Ik ben positief over het Nederlandse soort voetbal en omdat ik uit een ander land kom, met een andere mentaliteit, zou ik daarvan de goede dingen hier kunnen toe passen. In Griekenland is het alle maal wat realistischer. Je moet er eerst presteren op de langere Kick Off AJAX - RBC ROOSENDAAL 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11