naam. Koeman mocht terecht trots zijn, want in een recent verleden had alleen Louis van Gaal zoiets gepresteerd. Dat Ajax vorig seizoen de titel behaalde, had het trouwens mede te danken aan een opzichtig falen van zowel PSV als Feyenoord. Maar een kniesoor die daar oplet. Per slot van rekening regeert in de voetbalwereld de waan van de dag. Al met al heeft het Ronald Koeman dus niet tegengezeten in z'n nog jonge trainerscar rière. Nu het dit seizoen wél tegenzit komt de Tefaltrainer Ronald Koeman om de hoek kijken. Want Koeman lijkt het moment van opstappen zelf te bepalen. En misschien is dit ook wel goed zo. Want dat Ajax na het vertrek van Zlatan Ibrahimovic geen spits van internationale klasse meer op kan stellen, ja dat kun je Koeman moe ilijk kwalijk nemen. En dat Ajax momenteel geen natuurlijke leiders binnen zijn selectie heeft, ook daar kan Koeman weinig aan doen. Die weinige spelers met potentiële leiderskwaliteiten zijn nog te jong en onervaren en de enige basisspeler die wél geroutineerd is (Galasek) is daarente gen weer te introvert van aard. En het feit dat Ajax als geen ander moeite blijft hebben met de zogenaamde omschakeling, valt dat Koeman te verwijten? Wellicht niet, want sommige spelers blijken hierin onverbeterlijk. Doordat er onvol doende druk wordt gezet konden dit seizoen zelfs modale tegenstanders als Roda JC, SC Heerenveen en NEC gedurende grote delen van de wedstrijd dominant zijn ten opzichte van de Amsterdammers. Neen, Ajax lijkt Ajax niet meer te zijn. Op basis van individuele kwaliteiten worden er heus nog wel wedstrijden gewonnen, maar de club lijkt zijn vertrouwde huisstijl verlaten te hebben. Feitelijk is er momenteel maar één club die de Ajax-huisstijl hanteert en deze speelt zo'n veertig kilometer noordwestelijk van Amsterdam. Want Co Adriaanse speelt wél met een verdediging die zijn duels man-tegen-man uitvecht. Ook jagen zijn middenvelders continu de tegenstanders af, is het positiespel vaak een lust voor het oog en worden consequent buitenspelers opgesteld. En laat Co er nog succes mee hebben ook! Bron vermeldingwww. a jax. nl DE GRAAFSCHAP PERS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7