Haaks mm ■frrh, e,/-) Hij rept voor een tv-camera over het verzoek van 'Sietze' en strijkt voor de gelegenheid niet zuchtend door de inmiddels toch wel iets dun nere haardos. Het is zijn zoveelste 'praatje pot' in de spotlights, nadat hij op het verzoek van Sietze Veen is ingegaan. Leo Beenhakker heeft toegehapt om bij De Graafschap als technisch adviseur aan de slag te gaan. Een monument in voetballand; het levende bewijs dat je ook als ClOS-trainer wel degelijk een glanzende carrière als trainer kunt opbou wen. Het binnenhalen van Don Leo is de tweede opmerkelijke daad van Sietze Veen in zijn nog korte periode als voorzitter van De Graafschap. De oud-spits van De Graafschap haalde zijn oud-trainer bij Veendam binnen om via zijn contacten, ervaring en inzicht het elftal van de Superboeren adequaat te ver sterken. Beenhakker is geen grijze muis die dus niet op een kleurloze middenmoter wacht, maar na jarenlang in de top te hebben gebi vakkeerd nu voor de uitdaging in de kelder van de Eredivisie kiest. Het geduld van de hondstrouwe aanhang op De Vijverberg wordt hopelijk een keer beloond. De aanstelling van Beenhakker lijkt haaks te staan op de eerste daad waarmee Sietze Veen aantoonde het technisch beleid niet naast zich neer te leggen. Zoals al wel vaker geroepen door een voorzitter, verklaarde Veen dat De Graafschap weer een regionaal getint elftal moet krijgen in de toekomst. Daar heb je Beenhakker dus niet voor nodig. Dat betreft dan ook een visie op de langere termijn, het gaat nu om handhaving en een structurele basis om een middenmoter in de Eredivisie te worden. Dat kunstje is de werkvriend van voormalig De Graafschap-trainer Fritz Korbach wel toevertrouwd. Ook De Graafschap krijgt spelers 'waar een goede kop op zit'. Maar die kunnen er ook op de langere ter mijn komen. De Achterhoek staat echt niet alleen voor gemoedelijkheid en zoepen, maar de inborst in deze regio is óók hard werken en trouw zijn aan de baas. Martijn Meerdink be wijst wekelijks bij AZ datje het mede door een fantastische mentaliteit ver kunt schoppen. En als de Winterswijker door een begrafenis op zaterdag een basisplaats tegen Feyenoord verspeelt, antwoordt hij een dag later na rust als invaller door middel van twee puntgave voorzetten waaruit wordt gescoord. Maar er zijn er méér! Pak die Dave 'Crokey' Bus. De Lichtenvoordenaar is na zijn komst van HSC'21 basisspeler en regelmatig uit blinker. Is hij zo'n geweldige voetballer? Nou nee, maar wél een onverzettelijke! Zo weet Bus als enige de shuttle run-test op De Veldhoek te volbrengen. Een uitzonderlijke prestatie. Nog zo'n voorbeeld. Persoonlijk vind ik het onbegrijpelijk dat De Graafschap afgelopen zomer hem niet naar De Vijverberg heeft teruggehaald. Ik heb het over Koen Garritsen. De Graafschap plukte hem weg bij WVC in Winterswijk en een basisplaats in Doetinchem leek aanstaande, totdat PSV hem wegkaapte. In Eindhoven redde Garritsen het niet en na een seizoen verhuurd te zijn aan AGOVV, mocht hij transfervrij vertrekken bij PSV. AGOVV schraapte wat centen bij elkaar om de linksbenige middenvelder/verdediger met een uitstekende vrije trap, die de hele week bij zijn vriendin slaapt behalve de avond voor de wedstrijd binnen te halen. Ze zijn er dus wel, Achterhoekse talenten, met de juiste mentaliteit. Don Leo hoeft er niet naar op zoek, want dan strijkt hij zich wél zuchtend door de haren. Nee, daarvoor is hij niet door Sietze Veen ingehuurd. Pas als De Graafschap er klaar voor is om Achterhoekse talenten gedoseerd te brengen, dus als degelijke middenmoter, dan zit het werk er voor Beenhakker op. 30 DE GRAAFSCHAP PERS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 29