Van de tribune Woonplaats: Beste Willem ll-er ooit? Naam: Riet van der Weijst Berkel-Enschot Hoe is de liefde voor Willem II ontstaan? 'Ik hockeyde bij Forward en wist niet zoveel van voetbal, tot ik verkering kreeg met Fons. Hij kwam uit een echte voet balfamilie en paaide me om eens mee te gaan naar een wedstrijd van Willem II. Ik vond het hartstikke leuk. En nu gaan we al bijna 40 jaar samen naar alle uit- en thuis wedstrijden.' Wedstrijd die u altijd bijblijft? 'De wedstrijd tegen SC Cambuur in 1987 toen we naar de eredivisie promoveerden. Geweldig! Ik kreeg er kippenvel van.' Favoriete speler: 'Martijn Reuser. Ik hou van voetballers die inzet tonen en hij iszo'n speler die tot het einde toe actief blijft. En dan die traptech- niekvan hem: prachtig. Ik heb hem altijd al, ook bij Ajax en Vitesse, een leuke voetballer gevonden.' 'Tomas Galasek. Heeft inzicht, geeft prima passes waardoor medespelers beter preste ren en kan een wedstrijd naar zich toetrek ken. Zonder hem kan Ajax maar moeilijk winnen.' Waaraan ergert u zich? 'Aan het feit dat grove overtredingen 's avonds op tv vertraagd en herhaald in beeld worden gebracht. Is nergens voor nodig. De scheidsrechter heeft toch al over die overtreding geoordeeld en beslist. Herhaaldelijk tonen brengt alleen maar frustraties met zich mee.' Maakt u vaak wantoestanden mee? Er wordt de laatste tijd veel ophef gemaakt over wantoestanden op en rond de velden. Ik ben in al die jaren overal geweest en ik vind het over het algemeen wel meevallen. Maar zonder chauvinisme kan ik zeggen dat Willem II echt uitstraalt dat het een nette club is en een begrip in de voetbalwereld.' Bent u chagrijnig na verlies van Willem II? 'Nee hoor, ik ben supporter door dik en dun en ben echt niet een weekend lang kapot van een nederlaag. Ik kan goed tegen ver lies. Als je ziet datje club fouten maakt en daardoor verliest, dan moetje daar mee kunnen leven.' Verwachting van dit seizoen? 'Ik denk dat Willem II met dit elftal toch wel kandidaat is voor Europees voetbal. Maas kant laat ze pittig voetballen. Bovendien vind ik dat ze meer strijdlust en flair tonen dan vorig seizoen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11