Geen seconde getwijfeld over Ajax Mauro Rosales ROSALES Mauro Rosales is de aankoop van dit seizoen die Ronald Koeman zo graag wilde. In Athene, tijdens de Olympische Spelen, voerde technisch directeur Louis van Gaal het beslissende gesprek met de Argentijnse rechtsbuiten. Inmiddels is de aanvaller al enkele weken Ajacied en is het tijd om hem voor te stellen. Newell's Old Boys tekst Bregje Wouters foto's Louis van de Vuurst Mauro Damian Rosales werd drieëntwintig jaar geleden geboren in Villa Maria, in de Argentijnse provincie Córdoba. Net als elk Argentijns jongetje voetbalde hij zodra hij enigszins kon lopen op straat met jongetjes uit de buurt. Bij El Santo, de 'heilige', werd de basis gelegd voor de voetballer die Rosales nu is. 'Ik scoorde veel voor mijn team. Ik mocht met een ouder team meedoen, zodat ik ook tegen oudere jongens speelde. Ook toen werd ik top scorer van de competitie. Het werd dui delijk dat ik uiteindelijk niet veel meer kon bijleren, het niveau was daar niet zo hoog.' Toen Mauro Rosales veertien jaar oud was kreeg hij een belangrijk telefoontje. 'Een coördinator van Newell's Old Boys uit Rosario, twee honderdvijftig kilometer verderop, had me zien spelen in Villa Maria en belde naar mijn huis om te vragen of ik niet bij Newell's wilde komen voetballen. Natuurlijk zei ik dat ik dat wilde probe ren. Vervolgens heeft hij met mijn ou ders gesproken over hoe het er allemaal aan toe ging bij Newell's.' De kleine Mauro werd drie dagen meegenomen naar Rosario, om te trainen en kennis te maken met de mensen van de grote Argentijnse club. Van de vijftien jongens die daar drie dagen op proef waren, mochten er uiteindelijk vijf blijven, de andere tien werden terug naar huis ge stuurd. Mauro mocht blijven. 'Mijn Mauro Rosales maakte zijn debuut voor het thuispubliek tegen Roda JC. familie vond het maar niks dat ik naar Rosario zou gaan, ik was tenslotte pas veertien jaar. Ze vroegen me of ik niet in Villa Maria wilde blijven, of ik niet wilde studeren. Ik zei dat ik profvoet baller wilde worden en naar Rosario wilde. Ze zeiden: als dat echt is wat je wil, dan moet je gaan. En omdat ik het zo graag wilde, kreeg ik alle steun.' De nieuwe rechtsbuiten laat zijn Ajax-shirt zien. 'Het voetbal dat Ajax speelt, bevalt me goed,' aldus de Argentijn. Hij het zijn familie achter en verhuisde in zijn eentje naar Rosario. Een nieuwe pe riode brak aan voor de jonge voetballer. Hij kwam terecht in een soort internaat met leeftijdgenoten uit het hele land die kwamen om te voetballen. Voor het eerst kreeg Rosales in de gaten dat zijn droom, profvoetballer worden, uit kon komen. 'Vanaf het moment dat ik hoorde dat ik bij Newell's kon blijven stelde ik mij als doel om het goed te doen, hard te trainen en in het eerste team te komen. Bij Newell's waren kinderen uit het hele land die daar wilden slagen als voetballer, de concurrentie was veel groter dan ik was gewend.' Bij Newell's, dat op het hoogste niveau speelde, leerde hij al leven als een prof. 'In het begin vond ik het moeilijk mijn draai te vinden. De warmte van mijn moeder, vader en oma miste ik. Maar toen ik er eenmaal aan gewend was, had ik geen problemen meer. Ik kon het goed vinden met alle jongens in het huis, we maakten veel lol. Het feit dat de jongens om me heen aardig waren en al lemaal hetzelfde wilden, heeft me enorm gesteund. We hielpen elkaar om op het hoogste niveau te komen, dat was een gedeelde droom van ons allemaal. We Kick Off q AJAX - MACCABI TEL-AVIV J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9