Voorlichting over spelersbegeleiders Win prachtige Ajax-prijzenü Ajax-nieuws Van der Vaart in Club van 100 Ajax organiseerde onlangs op sportpark de Toekomst een voorlichtingsavond over spelersbegeleiders. Verschillende bureaus gaven inzicht in de specifieke aspecten van het vak. De bijeenkomst voor ouders van Ajax-jeugdspelers was op initiatief van Ajax georganiseerd. De club wil de ouders op deze manier een keuzemoge lijkheid geven, zodat zij in staat zijn een makelaarsbureau te kiezen dat bij hen past. De aanwezige ouders waren verheugd over het feit dat de bijeenkomst "in het hol van de leeuw" werd gehouden. Clubs uit het betaald voetbal willen nog wel eens negatief staan ten opzichte van ma kelaars die spelers uit de jeugd begeleiden. Een ouder was daarom blij dat Ajax zelf de voorlichtingsavond had geïnitieerd: 'Mijn ervaring is dat clubs wel met de ou ders en de jeugdspeler willen praten, maar dat ze minder bereid zijn als daar ook een makelaar bij komt zitten. Je krijgt dan te horen, dat zo'n spelersbegeleider eigenlijk helemaal niet nodig is en dat 'we er samen wel uitkomen'. Wij weten alleen niet wat er allemaal bij zo'n eerste gesprek met een club komt kijken. Dat juist Ajax voorlich ting geeft over het toch vaak onbekende beroep, vind ik daarom ook interessant.' Technisch directeur Louis van Gaal was teleurgesteld dat een aantal bureaus niet was ingegaan op de uitnodiging van Ajax. Tijdens zijn inleiding haalde de technisch directeur een typerend voor beeld aan van een bezorgde ouder, die een brief aan hem had gericht. 'In deze brief komt de essentie en het belang van deze bijeenkomst naar voren. Deze ouder schrijft mij namelijk, dat hij hoopt dat deze avond niet uitloopt op een PR- praatje voor de spelersmakelaars. En dat is ook niet de bedoeling van Ajax. Wij willen ouders voorlichten en informatie geven, zodat zij zelf een keuze kunnen maken. Ajax beseft namelijk dat de omgeving van een jeugdspeler bijzonder belangrijk is, maar we willen de ouder geen bepaalde makelaar opleggen. Zij zijn daar vrij in en dat respecteren we ook,' aldus Van Gaal. Rafael van der Vaart is sinds de wedstrijd tegen AZ (0-0) opgenomen in de exclusieve Club van 100. De aanvoerder van Ajax speelde in Alkmaar alweer zijn honderdste competitiewedstrijd in Ajax 1. Van der Vaart debuteerde voor Ajax 1 toen hij net een paar maanden 17 jaar was. Het was uit bij FC Den Bosch en de trainer op dat moment was Hans Westerhof. Exact een halfjaar na zijn eerste optreden scoorde hij zijn eerste doelpunt voor Ajax 1. Voor eigen publiek schoot hij Ajax naar een 3-0 voorsprong op Roda JC. Uiteindelijk zou Ajax het duel besluiten met een 4-2 overwinning. Na de wed strijd tegen sc Heerenveen van afgelopen zaterdag staat hij nu op 101 competitieduels voor Ajax 1. In de huidige selectie is de aanvoerder niet de speler met de meeste competitieduels achter zijn naam. Dat is Tomas Galasek, die inmiddels 119 eredivisieduels in het Ajax-shirt speelde. Rafael van der Vaart bereikte vorige week nog een mijlpaal. De wedstrijd tegen Macedonië betekende alweer de 25ste interland van de jonge Ajacied. Tijdens het duel tegen Finland in de Amsterdam ArenA kreeg Van der Vaart volgens traditie een schaal uitgereikt die hoort bij het spelen van 25 A-interlands. Rafael van der Vaart: 100 competitieduels en 25 interlands. Los deze puzzel op en maak kans op één van de vijf jaarabonnementen op Ajax Magazine of één van de vijf fantastische Ajax-jaardvd's! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw op lossing ook sturen naar AFC Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Maccabi Tel-Aviv, postbus 12522 1100 AM Amsterdam Zuidoost. HORIZONTAAL 6 Olympique Marseille (2) - 8 Naar deze club uit Wenen vertrok Joey Didulica in 2003 (7) - 9 Was de schoonvader van Frank en Ronald in 1999 coach van Maccabi? (5) -10 Tweetal (3) - 11 Voormalige Italiaanse club van oud-Ajacied Michel Kreek (7) - 13 Voornaam van doelman 'PG' die voor Ajax én Feyenoord speelde (4) -15 Koreaanse back van PSV (3) -16 Scoorde in april 2003 voor AZ de enige treffer tegen het met 1 -3 winnende Ajax (11-18 In 2003 opvolger van Chris Dekker als trainer bij Sparta (5) - 19 Scoorde de 3-3 bij AD0 Den Haag-Ajax (7) - 21 Daar kun je hands mee maken... (3) - 23 Moldavische recordinternational, speelde voor Hapoel Tel-Aviv en Go Ahead Eagles (9) - 26 Ontving in 1999 'rood' bij Ajax-Hapoel Haifa (5) - 27 Trainer van Helmond Sport (5) - 28 Hier begon Johan Neeskens zijn loopbaan (3) - 29 'Zo spelen Duitse ploegen nu eenmaal' (3) - 30 Speelterrein van Liverpool (7) - 32 Aantal treffers tot dusverre dit jaar van Ajax in de UEFA Champions League (3) - 33 Supporter (3) VERTICAAL 1 Maccabi's concurrent uit Tel Aviv (6) - 2 Stapte van Rennes over naar Ajax (6) - 3 Chileen die in 2002 van Feyenoord vertrok naar Maccabi Tel-Aviv (4) - 4 'De Galasek van Heerenveen' (8) - 5 Franse voetballer, scoorde op het WK van 1998 tweemaal tegen Kroatië (6) - 7 Speelplaats van Andy van der Meyde (6) - 9 Rik, topscorer in België in 1952,1953 en 1955 (7) -12 Oud-doelman van Ajax, werd in 2000 technisch-directeur van Club Brugge (5) -14 Club uit Beverwijk, Lucky Ajax speelde er vorig jaar 1 -1 tegen (3) -16 Stadion van Maccabi Tel-Aviv (10) -17 Later aan lager wal geraakte Israëlische voetballer die begin jaren zeventig bij Ajax speelde (8) -18 In 1992 uitgeroepen tot beste doelman van de wereld (8) - 20 Nereo, Italiaanse coach die in de jaren veertig het catenaccio mede invoerde (5) - 22 Champions League (2) - 23 Behoort tot de tien grootste Nederlanders aller tijden (6) - 24 Scoorde voor Juventus tegen Ajax (6) - 25 Oud-Ajacied die in 2004 van Sapporo naar ADO Den Haag vertrok (6) - 27 Interim- bondscoach onder wie het Nederlandse team ooit twee interlands speelde en won (4) - 31 Football Club (2) Kick Off 7 AJAX - MACCABI TEL-AVIV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7