Oranje met vier Ajacieden naar winst op Finland Ajax-nieuws Teleurstelling in Macedonië Eenvoudige zege Tsjechië Trezeguet lange tijd uitgeschakeld «jaA-i Het Nederlands elftal won woensdag 13 oktober in de Amsterdam ArenA simpel van Finland: 3-1. Bondscoach Marco van Basten had in alle vier de geselecteerde Ajacieden veel vertrouwen, want hij liet Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Wesley Sneijder én Rafael van der Vaart aan de aftrap komen. Bij Finland speelden vijf internatio nals die in de Nederlandse competitie uitkomen of uitkwamen, onder wie Petri Pasanen die als oud-Ajacied een beetje een thuiswedstrijd speelde. Maar er ontbrak één naam: Jari Litmanen. De teleurstelling van de supporters in de Amsterdam ArenA, toen bleek dat Litmanen niet tot de selectie behoorde, was duidelijk waarneembaar toen de speaker zijn naam toch opnoemde. Niet op het veld, wél in het stadion: Jari Litmanen. Het applaus dat van de tri bune neerdaalde, was groter dan voor welke Nederlands-elftalspeler dan ook. Maar hij speelde dus niet en voor hemzelf zal dat ook teleurstellend geweest zijn. Voor Petri Pasanen was het vooral vreemd terug te zijn in de ArenA. 'Ik was best nerveus,' gaf de oud-Ajacied toe. 'Het is dan wel een beetje een thuiswed strijd omdat ik hier met Ajax voetbalde, maar het voelde heel anders omdat ik bij de tegenstander speelde.' De eerste goede voorzet in de wedstrijd kwam van Van der Vaart. De Ajacied dolde in de tiende minuut Kuivasto en leverde de bal panklaar aan Van Nistelrooy. De speler van Manchester United miste de opgelegde kans echter. De Ajax-aanvoerder stichtte twee minu ten later weer gevaar met een vrije trap vanaf rechts. Toen kon Antti Niemi de bal op het nippertje vangen. Prompt viel de tegentreffer. Kolkka pikte de bal op en nam het doel van Van der Sar onder vuur. De inzet ging op de lat, maar Teemu Tainio was goed meegelopen en kopte feilloos raak, 0-1. Na die treffer stond Wesley Sneijder op. De kleine Ajacied stond bijna elke keer aan het einde van de aanval van Oranje. Hij creëerde kansen voor zichzelf en stond regelmatig op de goede plek. In de 39ste minuut bracht hij Oranje naast de Finnen. Cocu haalde de bal om en de doorsprintende middenvelder kwam vrij voor het doel. Dit keer liet hij Niemi kansloos en pegelde keihard raak: 1-1. Het was Sneijders vierde treffer in Oranje speelde vier dagen voor het duel met de Finnen een uitwedstrijd in Macedonië. Nederland, met Wesley Sneijder en Nigel de Jong in de basis en Rafael van der Vaart als wisselspeler, speelde teleurstellend met 2-2 gelijk. Twee keer nam Oranje op het zware veld een voorsprong, bij de 0-1 sloeg de Macedonische keeper de bal in eigen doel en Dirk Kuijt zorgde voor de 1-2, maar even zo vaak sloeg het thuisland via een counter vrijwel onmiddellijk terug. Oranje. Twee minuten later kwam het Nederlands elftal op voorsprong toen Van Nistelrooy doel trof: 2-1. De laatste goal viel na een dik uur spelen. Petri Pasanen ging in de fout tegen Castelen, waardoor de Feyenoorder kon voorzetten. Voor Ruud van Nistelrooy was het vervolgens een koud kunstje de 3-1 binnen te werken. 'Ik moest terug spelen, draaide weg en vervolgens was ik gezien. Dat kan gebeuren,' constateerde Pasanen na afloop. Af en toe komt de Ajax-Fin nog in Amsterdam. 'Zo één keer in de maand ben ik hier en Ajax volg ik via internet of ik bel of sms met de spelers. Nu gaat het niet zo goed, maar dat komt wel weer,' stak de sympathieke Pasanen zijn oud-collega's een hart onder de riem. Voormalig teamgenoten Petri Pasanen en Nigel de Jong omarmen elkaar na de wedstrijd. Wesley Sneijder haalt uit. Marco van Basten instrueert Rafael van der Vaart. Tsjechië, met Zdenek Grygera en aan voerder Tomas Galasek in de basis, behaalde woensdag een regelmatige 3-0 zege bij Armenië. Al na drie minuten zette Jan Roller de Tsjechen op voorsprong. Marek Heinz bracht de bal voor uit een vrije trap en Roller kopte de bal binnen, 0-1. Na een half uur tilde Rosicky de Tsjechen naar 0-2 door een prachtig af standsschot. Net voor rust leek Grygera na een vrije trap van opnieuw Heinz de 0-3 te maken, maar de Ajacied zag zijn schot goed gekeerd door de doelman van Armenië. Uiteindelijk werd het met nog een kwartier te spelen toch 0-3. Weer was het Roller die scoorde. David Trezeguet, een van de spitsen van Juventus, tegenstander van Ajax in Groep C van de UEFA Champions League, is voor langere tijd uitgeschakeld. De teamgenoot van Zlatan Ibrahimovic raakte onlangs geblesseerd aan de schouder. Rust leek aan vankelijk de remedie, maar later bleek een operatie aan de schouder van de Franse spits noodzakelijk. Verwacht wordt dat het herstel zo'n drie maanden in beslag zal nemen. Juventus ziet daarmee zijn aanval lende problemen toenemen. Alessandro Del Piero is wegens een blessure aan de achil lespees niet inzetbaar. De enige volledig fitte aanvaller naast Zlatan Ibrahimovic is mo menteel Marcelo Zalayeta uit Uruguay. Kick Off r AJAX - MACCABITEL-AVIV J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5