Emïle Mbamba gelooft in stunt Tamir Cohen Liran Strauber viert bijna elk jaar vakantie in Amsterdam. halen in Turijn. Als we meteen met meer lef hadden gespeeld, zoals in de tweede helft, had er misschien meer ingezeten. Dat is helaas niet gelukt. Maar we hebben er goed gespeeld en dat geeft vertrouwen voor het duel in Amsterdam.' In de zeer jonge selectie is Liran Strauber de meest ervaren speler. De doelman annex aanvoerder is met zijn dertig jaar de nestor van het elftal. Hij voert van achteruit de regie. Over de betrouwbaar ogende sluitpost wordt gezegd dat hij af en toe nog wel eens een foutje wil maken. Strauber komt graag in Amsterdam: 'Ik vier er bijna ieder jaar vakantie. Rond Kerst en de jaarwisseling, want dan is het heel mooi in de stad.' Tamir Cohen is wellicht de meestbelovende speler. Hij is pas twintig jaar jong, maar blinkt weke lijks uit in zijn rol, verdedigend links op het middenveld. Zijn naamgenoot Liran Cohen is vanavond afwezig vanwege een enkelblessure. Tamir Cohen is de zoon van Avi Cohen, die tussen 1979 en 1981 excelleerde in de defensie van Liverpool. Ook Tamir gelooft in een goed resultaat: 'Beide ploe gen hebben nog nul punten. Daardoor zal het een heel spannende wedstrijd worden. Het elftal dat verliest, is zo goed als uitge schakeld.' Cohen heeft inmiddels twee van zijn verplichte drie jaar militaire dienst erop zitten. Volgend seizoen komt hij uit het leger en de volgers van het Israëlische voetbal voorspellen hem dan een glansrijke loopbaan in Europa. Dat is ook zijn wens: 'Spelen in de UEFA Champions League is een hele eer voor ons. De aanpassing verliep niet even soepel, maar nu zijn we er redelijk aan gewend. Ik ken Ajax van televisiebeelden en vind het een erg goed team. Maar wij moeten in staat worden geacht iets te halen in Amsterdam. Misschien een puntje, wellicht zelfs drie. Waarom niet?' Vlak voor het verstrijken van de transfer deadline kocht Maccabi Tel-Aviv Emile Mbamba van Vitesse. De spits tekende een contract voor twee seizoenen bij de Israëliërs, met een optie voor nog een jaar. Mbamba kende een ongelukkige start. Vanwege ziekte stond de aanvaller, die op 27 oktober 22 jaar wordt, ongeveer een maand langs de kant. Daarom was hij er begin deze maand nog niet in geslaagd een basisplaats af te dwingen. Mbama: 'Door heel hard te werken hoop ik me in het elftal te knokken. Het gaat steeds beter, het is nu afwachten welke keuze de trainer maakt.' Mbamba speelde met Vitesse di verse Europese duels en is één van de wei nige spelers van Maccabi die op Europese ervaring kan bogen: 'We hebben een heel erg jonge ploeg. Ik heb best wel wat mee gemaakt in mijn carrière, maar alleen doe je ook niets. Op het veld zie je gewoon dat we ervaring missen. Juventus en FC Bayern München konden de bal wel één keer raken. Op voetballende kwaliteiten zijn wij altijd minder dan de tegenstander.' Mbamba debuteerde op 18 november 2000 in het betaalde voetbal. Na 78 minu ten verving hij Tim Cornelisse in de wed strijd tegen RBC, die door Vitesse met 2-1 werd gewonnen. In de vier seizoenen die hij bij de club uit Arnhem onder contract stond, speelde hij 86 competitiewedstrij den. Daarin scoorde hij dertien maal. Mbamba bewaart goede herinneringen aan zijn tijd in Arnhem, ook toen Ronald Koeman daar trainer was: 'Ik heb altijd een prima band met Koeman gehad. Hij is een goede trainer en een aardige man. Koeman houdt ervan naar voren te voetballen. Zijn manier van trainen is voor jonge voet ballers heel belangrijk, omdat hij je beter kan maken. Koeman heeft oog voor wat er ontbreekt bij de spelers. Uiteraard heb ik veel met mijn huidige trainer over Koeman en Ajax gesproken. Ik weet wat het is om bij Ajax te spelen. Veel beweging zonder bal. Ik verwacht dat wij in Amsterdam zeker in de problemen komen omdat we daar moeite mee hebben. Ons positiespel moet nog verbeterd worden. Of we kans hebben tegen Ajax? Ik denk het wel. Tegen Juventus hebben we nooit het idee gehad dat we kansloos waren. We verloren door gebrek aan ervaring. We hebben daar onze kansjes gehad, maar die niet benut. Kansen gaan we ook in Amsterdam krijgen en als we die deze keer wél benutten, is een goed resultaat halen best mogelijk.' Emile Mbamba speelde bij Vitesse onder Ronald Koeman. Kick Off -i AJAX - MACCABI TEL-AVIV Z1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20