Tulpen waren vrienden. En het is leuk dat enkele van die vrienden, zoals Maxi Rodriguez van Espanyol en Leonardo Ponzio, voetballer van Zaragoza met wie ik jeugdkampioen bij Newell's ben gewor den, nu op het hoogste niveau spelen.' De wens om in het eerste elftal te komen kwam uit toen Mauro Rosales achttien jaar was. Ook werd hij uitgenodigd voor het nationale jeugdelftal van Argentinië. Rosales groeide uit tot een van de popu lairste voetballers van Argentinië. Vier jaar na zijn debuut op het hoogste niveau in zijn vaderland, kreeg de carrière van Rosales een nieuwe impuls. Terwijl de aanvaller in Athene verbleef met het olympisch elftal, bleek dat er se rieuze interesse vanuit Europa was in zijn voetbalkunsten. Op een vrije dag tijdens de Olympische Spelen bracht Louis van Gaal, technisch directeur van Ajax, een Als speler van Newell's Old Boys kreeg Rosales de kans zijn grote idool Diego Maradonate ontmoeten. bezoek aan het olympisch dorp om Rosales te spreken. 'Toen Ajax zich meldde heb ik geen seconde getwijfeld. Ajax is zo'n belangrijke club in Europa dat ik niet na hoefde te denken of ik daar wel naar toe wilde.' Helmaal onbekend met Amsterdam was Rosales niet. 'Ik ben in 1999 in Amsterdam geweest. Argentinië speelde toen een wedstrijd tegen Nederland, in de Amsterdam ArenA. Ik zat in de jeugdse- lectie en wij reisden mee met de A-selec tie als een soort sparringpartner. De jeugdinternationals waren dus de rivalen van de nationale selectie. Wij waren twee weken in Nederland en hebben Amsterdam en Rotterdam leren kennen. Ik zag dat Nederland een mooi land is, met de tulpen en molens als kenmerken. Zo staat Nederland ook bekend in Argentinië. En Amsterdam is een mooie stad, dat zagen we toen ook.' Rosales werd aan het publiek gepre senteerd als een echte rechtsbuiten. 'Ik weet dat mijn plek bij Ajax aan de rech terkant is. Bij Newell's had ik meer vrij heid voorin, kon ik aan de linkerkant spelen, in het centrum én rechts. In het Argentijnse team speel ik ook voorname lijk aan de rechterkant. Het spel dat Ajax speelt heeft veel overeenkomsten met hoe ik in Argentinië ook moest spe len. Het voetbal dat Ajax speelt, bevalt me goed. Ajax heeft belangrijke voetballers en ik zal als nieuweling er alles aan doen me zo snel mogelijk aan het team aan te passen. Ik zal proberen met wat ik kan en wat ik bij Newell's en het Argentijnse team geleerd heb, bij te dragen aan de ploeg. Met hard werken en trainen zal ik de verwachtin gen proberen waar te maken.' Wedstr^moeipUDteaAjax Competitie 5 D ■Afflstei Cup 0 ToZPimieaeue 1 0 4 0 ftWÖMU De wedstrijd tegen Bayern München betekende voor Rosales de eerste kennismaking met de UEFA Champions League. Kick Off 1 1 AJAX - MACCABITEL-AVIV 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11