Opluchting over gelijkspel Terugblik AZ - Ajax Ronald Koeman: 'Ik kan leven met een gelijkspel' Holland Casino Eredivisie Zondag 3 oktober 2004 - Alkmaarder Hout, Alkmaar - 7.687 Scheidsrechter: Jack van Huiten AZ - Ajax 0-0 AZ: Henk Timmer; Jan Kromkamp, Joris Mathijsen, Barry Opdam (62.1 Kew Jaliens), Tim de Cler; Denny Landzaat Barry van Galen (Tarik Sektioui), Michael Buskermolen; Martijn Meerdink, Stein Huijsegems, Kenneth Perez (69. Adil Ramzi) Coach: Co Adriaanse Niet ingezet: Theo Zwarthoed, José Fortes Roderiquez, Ali Elkhattabi, Robin Nelisse Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell; Steven Pienaar (77. Wesley Sneijder), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Mauro Rosales, Yannis Anastasiou (63. Wesley Sonck), Nico- lae Mitea (77. Nourdin Boukhari) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Hans Vonk, Julien Escudé, Anthony Obodai, Daniël de Ridder Steven Pienaar werkt zich langs de liggende Denny Landzaat. Kick Off -j q AJAX - SC HEERENVEEN Rafael van der Vaart drijft de bal op. De prestatie van Ajax zou in de Alkmaarder Hout onder een vergrootglas worden gelegd. Vijf dagen voor de ont moeting met AZ was Ajax immers hard onderuit gegaan in München. Zou de jonge ploeg van trainer Ronald Koeman zich kunnen herpakken in de uitwedstrijd bij AZ? Dat lukte, want net als vorig seizoen hield Ajax een punt over aan het lastige uitduel. Doordat zowel Bogdan Lobont namens Ajax als Henk Timmer namens AZ een zeer sterke wedstrijd keepte, vielen er geen treffers. Nou ja, er viel er wel één, maar de goal van Barry van Galen werd afgekeurd vanwege hands. Die goal was gezien het spelbeeld in de eerste helft logisch geweest, want AZ creëerde meer kansen dan Ajax. Maar Kenneth Perez, Denny Landzaat en Stein Huysegems verzuimden hun ploeg op een - op dat moment verdiende - voorsprong te zetten. Tussen al dat Alkmaarse aanvalsgeweld door, trok Tim de Cler Mauro Rosales naar de grond. Scheidsrechter Van Huiten wuifde de penalty-claim van de Argentijn weg. Na ruim een half uur kreeg Ajax meer vat op het duel. De Amsterdamse ploeg vocht zich, met aanvoerder Rafael van der Vaart voorop, terug in de wedstrijd. Johnny Heitinga zag zijn opmars over de as van het veld bijna bekroond met een doelpunt, maar Henk Timmer ranselde de bal uit zijn doel. In de tweede helft stond de AZ-keeper wederom succes voor Ajax in de weg. Hij redde bekwaam op schoten van Steven Pienaar en Yannis Anastasiou en keek een tip-in van de Griekse Ajacied het zijnet in. Bogdan Lobont liet zich eveneens niet on betuigd toen hij een prachtig afstands schot van Tim de Cler spectaculair uit de bovenhoek stompte. Nadat Kew Jaliens in de 68ste minuut de rode kaart kreeg voor een onbesuisde actie op Rafael van der Vaart speelde Ajax in overtal. Maar dat voordeel konden de Amsterdammers niet in doel punten omzetten, waardoor de 0-0 op het scorebord bleef staan. Ook de wissel spelers Wesley Sneijder, Wesley Sonck en Nourdin Boukhari lukte het niet de stand een ander aanzien te geven. Voor Ajax was het gelijkspel tegen AZ de derde remise van het seizoen. Ook tegen FC Utrecht en ADO Den Haag stonden Ajax en de tegenstander na 90 minuten in balans. Nicolae Mitea kan niet door Jan Kromkamp worden afgestopt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 28