Zware klap in Duitsland Terugblik Bayern München - Ajax Ronald Koeman: 'Het is duidelijk dat er Europees meer bij komt kijken dan een aardige techniek' UEFA Champions League Dinsdag 28 september 2004 - Olympiastadion, München - 50.000 Scheidsrechter: Alain Sars (Fra) Bayern München - Ajax 4-0 (2-0) Scoreverloop: 28. Roy Makaay 1-0,44. Roy Makaay 2-0,51. Roy Makaay (pen) 3-0,55. Zé Roberto 4-0 Bayern München: Oliver Kahn Samuel Kuffour, Lucio, Thomas Linke, I Hasan Salihamidzic; Owen Hargreaves (80. Jens Jeremies), Torsten Frings (80. Vahid Hashemian); I Michael Ballack, Zé Roberto; Roy Makaay, Claudio Pizarro (59. Sebastian Deisier) Coach: Felix Magath Niet ingezet: Michael Rensing, Martin Demichelis, Tobias Rau, Andreas Görlitz Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga (63. Julien Escudé), Nigel de Jong; I Anthony Obodai, Tomas Galasek (52. Nicolae Mitea), Rafael van der Vaart I Wesley Sneijder, Maxwell; Mauro Rosales (70. Daniël de Ridder), Wesley Sonck Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Hans Vonk, Steven Pienaar, Thomas Vermaelen, Yannis Ana- stasiou Ajax was in de eerste uitwedstrijd in de UEFA Champions League volstrekt kans loos tegen een Bayern München dat uitgerekend deze wedstrijd had uitgekozen om zijn beste wedstrijd tot dan toe te spelen. Met drie treffers van Roy Makaay en een assist van de Nederlander op Zé Roberto haalde Bayern Ajax hard onderuit, 4-0. 'We zijn een aan tal maatjes te klein voor dit niveau,' stelde trainer Ronald Koeman na afloop. 'Dat is een harde maar juiste conclusie.' Een uitdaging noemde Ronald Koeman het van te voren. Zijn jonge talenten tegen de ervaren spelers uit Zuid-Duitsland. De gemiddelde leeftijd van Ajax was tegen Bayern München krap 23 jaar. Bij de Maxwell vocht verwoede duels uit. Bogdan Lobont is geconcentreerd, maar moet toezien hoe Zé Roberto de bal binnenschuift. Mauro Rosales vraagt de scheidsrechter om in te grijpen. Hasan Salihamidzic wacht de beslissing gespannen af. Duitse formatie van Felix Magath is de jongste speler exact die leeftijd. Daar ligt het gemiddelde vijf jaar hoger. En vijf jaar in een voetballeven is een behoorlijk verschil. Zoveel werd wel duidelijk in München, waar Ajax geen poot aan de grond kreeg. Een formidabele Roy Makaay en verdedi gers die uit hun taak liepen te voetballen maakten het verschil tussen de ervaring en de talentvolle jeugd. Dat daarbij bijna niemand zijn eigen niveau haalde, speelde natuurlijk ook mee. Toch had Ajax als eerste op voorsprong kunnen en misschien wel moeten komen. Maar Rafael van der Vaart had in de veer tiende minuut het geluk niet aan zijn zijde. Bij een prima voorzet van Wesley Sonck miste Van der Vaart de kans op de ope ningstreffer. Na een klein halfuur knalde Makaay de bal voor het eerst onhoudbaar achter Bogdan Lobont, die de nog altijd geblesseerde Maarten Stekelenburg verving. Een minuut voor rust was het tijd voor de Nederlander om tegen zijn landgenoten de tweede binnen te koppen. Na rust probeerde Ajax het nog wel, maar Wesley Sneijder controleert de bal voor Torsten Frings. de knop kon niet worden omgezet. Een strafschop, benut door Roy Makaay, betekende 3-0 en de spits bediende in de 55ste minuut Zé Roberto op maat, 4-0. Een grote afgang dreigde, maar bij de 4-0 vond Bayern het mooi geweest. Ajax sputterde nog wat na, maar kon de stand geen dragelijker aanzien geven. Kick Off 17 AJAX - SC HEERENVEEN Z

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 26