Anastasiou redt Ajax tegen zijn oude club Terugblik Ajax - Roda JC Ronald Koeman: 'Zo'n scenario bedenk je niet' i iii« Hij had het zwaar te verduren gehad tegen zijn oude club Roda JC, maar zijn wraak op de verdedigers was zoet. Negentig minuten lang hingen Boldizsar Bodor en Mark Luijpers aan Yannis Anastasiou, maar in de 89ste minuut schoot de Ajax-spits raak. Trainer Ronald Koeman had vooraf ge hoopt op dat beetje extra van de Griekse spits. Hij verkoos Yannis Anastasiou immers boven Wesley Sonck in de basis: 'Ik dacht dat hij misschien extra scherp zou zijn tegen zijn oude duppie.' Dat kwam uit, al moest iedereen daar wel ontzettend lang op wachten. Toch had Ajax bij rust al ruim voor kunnen staan tegen het statische Roda JC dat hun aan vallend ingestelde spelers als Sergio, Cristiano en natuurlijk Arouna Koné nauwelijks gebruikte. De aanvallen golfden richting het doel van Vladan Kujovic. Ajax kreeg aan de lopende band corners, maar Roda JC bezweek niet. Ook de acties in de eerste helft waren af en toe zeer de moeite waard. Zo wist Nourdin Boukhari een Yannis Anastasiou weet zich verzekerd van de aanwezigheid van Mark Luijpers. Ajax leek af te stevenen op een doelpunt loos gelijkspel - ook dankzij verdedi gende ingrepen van Sneijder en Lobont - en dat in een wedstrijd die in de historie bekend staat om zijn vele goals. Maar terwijl niemand er nog op rekende, schilde Anastasiou in de slotfase zijn appeltje met zijn oud-collega's. De spits nam de bal op de rand van de zestien meter aan en schoof met uiterste precisie de bal in het hoekje langs Kujovic. Bogdan Lobont heerst in de lucht. paar keer zijn opponent op fraaie wijze uit te spelen. Het vervolg van die acties was dan meestal net niet hoe die moest zijn. Wat Roda-trainer Wiljan Vloet van zijn team zag beviel hem allerminst en nog voor een halfuur was verstreken raakte Sven Vandenbroeck zijn plaats kwijt aan Ivan Vicelich, die direct na zijn entree al een gele kaart kreeg voorgehouden. In de tweede helft namen de gasten, bij wie Koné goed speelde maar ook goed werd bewaakt door Johnny Heitinga, meer het initiatief en terwijl het 'voetbal- luh, voetballuh' van de tribunes rolde, leek Ajax zelf wel vast te staan. Holland Casino Eredivisie Zaterdag 25 september 2004 - Amsterdam ArenA - 48.370 Scheidsrechter: PieterVink Ajax - Roda JC 1-0 (0-0) Scoreverloop: 89. Yannis Anastasiou 1-0. Ajax Bogdan Lobont, Anthony Obodai, Johnny Heitinga (75. Nigel de Jong, Maxwell; Steven Pienaar, Rafael van der Vaart (75. Wesley Sonck), Wesley Sneijder, Tom de Mul (52. Mauro Rosales), Yannis Anastasiou, Nourdin Boukhari (60. Nicolae Mitea). Coach: Ronald Koeman. Niet ingezet: Hans Vonk, Julien Escudé, Zdenek Grygera, Daniël de Ridder. Ajax: Vladan Kujovic; Roel Brouwers (89. Cissé); Mark Luijpers Boldizsar Bodor; Predrag Filipovic; Sven Vandenbroeck (25. Ivan Vicelich), Kevin van Dessel; Gregoor van Dijk; Sergio; Cristiano; Aroune Koné. Coach: Wiljan Vloet. Niet ingezet: Guido Budziak, Edrissa Sonko, Vincent Lachambre, Jérome Colinet. breitling 1reitling Ajacieci J' ^«I.Mrijd Johnny Heitinga poseert met de mascotte van Ajax - Roda JC, Martijn Kok van Ajax D2. Johnny Heitinga werd tegen Roda JC uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Kick Off 9 r AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 24