Victor Sikora vindt in Heerenveen nieuw voetbalgeluk Met welke Intentie gaat u de wedstrijd in? 'Om te winnen. Wij voetballen altijd om een doelpunt te maken. Anders win je geen wedstrijden. Dat gaan we in de ArenA ook Put u moed uit de moeilijke fase waarin Ajax zit? 'Nee, we moeten het eerst nog altijd zelf doen. Maar het is een feit dat Ajax het niet makkelijk heeft. Ze zijn nog steeds zoe De competitiewedstrijden van Ajax tegen sc Heerenveen in het seizoen 2003-2004: Ajax - sc Heerenveen 3-1 (2-1) sc Heerenveen - Ajax 4-1 (1 -0) ontzettend goed meegedaan, totdat Tomasz Rzasa er uit werd gestuurd. Daarna ging het mis. Ik ben wel benieuwd hoever we nu zijn en hoop dat we meer geloof in onszelf tentoon gaan spreiden dan in Eindhoven. Daar deden we dat na die rode kaart van Rzasa niet meer.' gewoon doen. We kunnen Ajax alleen ver slaan als we het initiatief nemen. Als we terugkruipen, maken we Ajax sterk en scoren ze altijd wel een keer. We hebben ook helemaal geen ploeg die op eigen helft moet terugzakken. Onze kwaliteit ligt in het aanvallende gedeelte.' kende zonder Ibrahimovic en daarna zijn ze ook nog eens tegen een enorme domper aangelopen in München. Ik denk dus dat we zeker niet kansloos zijn. Het kan voor Ajax wel eens een voordeel zijn dat er in de periode voor deze wedstrijd interlands ge speeld zijn. Bij de internationals van Ajax kan dat de koppies "vrijgemaakt" hebben. Wij misten ook veel spelers door die inter nationale wedstrijden. Voor ons een na deel, omdat het bij ons net lekker begon te draaien.' tekst Martijn Mooiweer Het was een nieuw hoofdstuk in een toch al succesvol verhaal. Victor Sikora (26) maakte in het seizoen 2002/2003 einde lijk de overstap naar een topclub. Hij volgde zijn trainer Ronald Koeman van Vitesse naar Ajax. Twee jaar later is het nieuwe hoofdstuk uitgedraaid op een sof. Sikora kon bij Ajax nooit overtuigen en belandde op een zijspoor bij de Amsterdammers. Heerenveen haalde de buitenspeler dit seizoen op huurbasis naar Friesland. In het gemoedelijke Noorden vecht Sikora voor eerherstel. De overgang naar Heerenveen lijkt een stap terug voor de geboren Deventenaar, maar hij heeft het geloof in eigen kunnen nog niet opge ven. 'Ik weet nog steeds niet waar mijn plafond ligt. Ik denk nog steeds dat ik de top van Nederland aankan. Als ik maar een lange periode fit blijf en een continue serie wedstrijden kan spelen. Dat is me bij Ajax nooit gelukt. Uit mijn periode in Amsterdam kan ik daarom geen conclu sies trekken. Ik ben in twee seizoenen Ajax tot 44 wedstrijden gekomen, waar van meer dan de helft bestond uit inval beurten van een kwartier. Daar kan ik niets uit opmaken en een trainer eigenlijk ook niet. Ik weet dus niet tot hoever ik het kan schoppen.' Sikora kijkt met gemengde gevoelens terug op zijn avontuur in Amsterdam. 'Het eerste jaar bij Ajax staat voor nieuw elingen in het teken van acclimatiseren. Een jeugdspeler weet precies hoe het er aan toe gaat bij de club. Een buitenstaan der heeft daar wat tijd voor nodig. Dat is bij iedereen zo geweest. Het tweede jaar moest ik er dus staan. Toen kampte ik echter nog met de naweeën van mijn knieblessure. Ik heb daardoor niet kun nen brengen, wat er van me verwacht werd. Dat is deels mijn eigen schuld, maar ik denk wel dat ik in mijn derde jaar meer had kunnen betekenen dan de jaren er voor. Helaas wilden ze mij die kans niet geven.' Sikora doelt met die uitspraak op zijn sterke basisoptreden vlak na de winter stop in Kerkrade bij Roda JC. 'Die wed strijd was ik heel sterk, alleen kreeg ik in de week na die partij een knietje in mijn dijbeen. Voor de zekerheid heb ik toen de wedstrijd tegen PSV laten lopen. Koeman was het daar mee eens. Mitea was mijn vervanger in die wedstrijd en speelde aardig. Sindsdien was het over voor mij. Teleurgesteld in Koeman ben ik niet. Hij heeft mij de kans gegeven om bij een top club te spelen. Hij had het er zelf ook moeilijk mee. Het was niet geworden wat hij en ik ervan verwacht hadden. Maar als trainer heb ik hem heel hoog zitten en als mens misschien nog hoger. Als we elkaar ergens ontmoeten, zit het goed. Ik voel geen rancune jegens Ajax. Ik heb een goede tijd gehad daar. Ik ben landskampi oen geworden en heb meegemaakt dat we de kwartfinale van de Champions League haalden. Dat kunnen niet veel spelers zeggen.' Heerenveen maakte dit seizoen een einde aan de impasse van Sikora bij Ajax. In Friesland komt hij wekelijks aan spelen toe. Langzamerhand zien we de speler terug die in zijn tijd bij Vitesse zelfs het Nederlands elftal haalde. 'Het heeft me vertrouwen gegeven dat een club van het kaliber Heerenveen zich voor mij meldde. Er waren meer clubs geïnteresseerd, maar ik wilde alleen maar naar het Abe Lenstra stadion. Het is een jonge ploeg. Maar als we eenmaal ingespeeld raken, zal het als een trein gaan lopen. Nu is het nog een beetje zoeken omdat we met al die nieuwe jongens nog wat tijd nodig hebben om elkaar aan te voelen. Al gaat het wel steeds beter.' Zijn teleurstellende verblijf in de hoofd stad heeft de buitenspeler achter zich ge laten. Hij concentreert zich dit seizoen op zijn nieuwe club. 'Wat gebeurd is, is ge beurd. Ik ga me nu helemaal focussen op Heerenveen. Ik wil gewoon weer goed voetballen. Daar hebben Heerenveen en ik allebei baat bij.' Alle wedstrijden tussen AJAX en sc Heerenveen in de Amsterdam ArenA 11-05-97 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 2-1 11-04-98 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 7-2 07-05-98 Ajax - Sc Heerenveen Amstel Cup 1/2 F 3-0 13-12-98 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 0-0 15-08-99 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 3-2 03-12-00 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 6-2 17-03-02 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 2-0 29-05-03 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 3-0 23-11-03 Ajax - Sc Heerenveen Eredivisie 3-1 Holland Casino Eredivisie Zondag 23 november 2003 - Amsterdam ArenA - 49.331 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 17. Gerald Sibon 0-136. Wesley Sneijder 1 -137. Nicolae Mitea 2-159. Zlatan Ibrahimovic 3-1 Ajax: Bogdan Lobont, Nigel de Jong, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell, Anthony Obodai, Tomas Galasek Wesley Sneijder, Wesley Sonck (74. Victor Sikora), Zlatan Ibrahimovic (69. Jari Litmanen), Nicolae Mitea (63. Tom Soetaers) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Petri Pasanen, Wamberto, Abubakari Yakubu, Sander Boschker sc Heerenveen: Hans Vonk, Stephan van Hoving (67. Spencer Verbiest), Petter Hansson, Marcel Seip, Erik Edman, Stefan Selakovic (74. Georgios Samaras), Arek Radomski, Mika Vayrynen, Richard Knopper (79. Jesper Hakansson), Antonio Correia, Gerald Sibon Coach:Foppe de Haan Niet ingezet: Paul de Lange, Jos Hooiveld, Hannu Haarala, Boy Waterman Holland Casino Eredivisie Woensdag 25 februari 2004 - Abe Lenstrastadion, Heerenveen -15.300 Scheidsrechter: PieterVink Scoreverloop: 44. Mika Vayrynen 1 -0,59. Richard Knopper 2-0,74. Mika Vayrynen, 84. Jesper Hakansson 4-0,87. Petter Hansson (ed) 4-1 Roda JC: VBoy Waterman, Petter Hansson Marcel Seip, Arek Radomski, Daniël Hestad, Mika Vayrynen (86. Paul de Lange), Stefan Selakovic, Said Bakkati (61Hannu Haarala), Erik Edman, Richard Knopper, Jesper Hakansson (88. Jos Hooiveld) Coach:Foppe de Haan Niet ingezet: Jacob de Vries, Thomas Prager, Jerrel Wolfgang, Spencer Verbiest Ajax: Maarten Stekelenburg, Hatem Trabelsi, Julien Escudé, Tomas Galasek Victor Sikora (69. Nicolae Mitea), Johnny Heitinga, Maxwell (62. Wesley Sonck), Nigel de Jong, Yannis Anastasiou, Wesley Sneijder (78. Anthony Obodai), Daniël de Ridder Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jelle van Damme, Abubakari Yakubu, Zdenek Grygera In de voorbereiding op dit seizoen droeg Victor Sikora nog het shirt van Ajax. Kick Off 1 AJAX - SC HEERENVEEN 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20