Heerenveen heeft facelift ondergaan Heerenveen-trainer Gertjan Verbeek: 'Wij komen vanavond voor de winst' Sc Heerenveen is het seizoen minder goed begonnen dan we de laatste ja ren gewend zijn geraakt. Van de zeven gespeelde wedstrijden werden er drie gewonnen. Even vaak ging de ploeg onderuit, met als dieptepunt het 4-0 verlies tegen PSV. Eenmaal werd er gelijkgespeeld, tegen de naaste con current van vorig seizoen, AZ. Voor de Friezen is het de tweede keer dit sei zoen dat het een club uit de traditio nele topdrie treft. Na PSV in Eindhoven wacht nu de niet eenvou dige opgave tegen Ajax in de Amsterdam ArenA. 19 tekst Maarten Dekker De vooralsnog tegenvallende resultaten leiden tot een tiende plaats op de ranglijst, voor Heerenveen-begrippen eigenlijk te laag. De club heeft dit seizoen wederom haar zinnen gezet op een plaats bij de eer ste vijf, met als hoofddoel het afdwingen van Europees voetbal. Zoals afgelopen jaar ook lukte. Onlangs werd in de eerste ronde vakkundig afgerekend met Maccabi Petach Tikva uit Israël, waardoor Heerenveen zich plaatste voor de groeps- fase van de UEFA Cup. De 5-0 thuisover winning tegen de Israëliërs had nogal wat voeten in de aarde. De geplande uitwed strijd kon geen doorgang vinden wegens een staking van luchtverkeersleiders in Israël. De Europese voetbalbond besloot daarop tot het spelen van één beslissend duel in Friesland. De overmacht waarmee deze wedstrijd werd gewonnen, was vooral te danken aan Ugur Yildirim. De Nederlander van Turkse komaf was betrokken bij alle vijf treffers. De rechts buiten is een regelrechte sensatie in het blauwwitte shirt van de Friese trots. Hij is één van de vele nieuwe gezichten bij Heerenveen deze voetbalj aargang. Tegelijkertijd met de van Go Ahead Eagles overgekomen aanvaller, maakten ook andere toppers uit de Eerste Divisie als Michel Breuer (Excelsior), Yuri Rose (Heracles Almelo) en Klaasjan Huntelaar (AGOW Apeldoorn, was gehuurd van PSV) de overstap. Naast deze jeugdige talenten kreeg trainer Gertjan Verbeek tijdens het seizoen ook nog de beschik king over ervaren krachten als Tomasz Rzasa (Partizan Belgrado), Victor Sikora (Ajax) en Arnold Bruggink (Real Mallorca). Met name de komst van de laatste drie spelers bracht sc Heerenveen aan het voetballen en maakte de facelift van de Friezen compleet. Het elftal dat Heerenveen-spits Klaas Jan Huntelaar is een van de topscorers van de huidige voetbaljaargang. Verbeek wekelijks het veld instuurt, doet in geen velden of wegen meer denken aan de ploeg waarmee zijn illustere voorgan ger Foppe de Haan vorig seizoen werkte. Het huidige team beschikt over ongekend veel groeimogelijkheden. Ajax zal van avond dan ook zware dobber aan de Friese tegenstander krijgen. Het zal even wennen zijn voor de toe schouwers in de ArenA. Voor het eerst sinds 19 jaar zit niet clubboegbeeld Foppe de Haan, maar Gertjan Verbeek (42) als trainer in de dug-out bij de Friezen. Hij keerde dit seizoen, na een uitstapje van drie jaar bij Heracles Almelo, terug in het Abe Lenstra Stadion. De plek waar hij in zijn leven al zestien jaar onder contract heeft gestaan. Wat verwacht u van het duel met Ajax? 'Ik hoop dat we dit keer met elf man op Gertjan Verbeek. het veld blijven staan. Het wordt de tweede krachtmeting tegen een ploeg die zich rekent tot de traditionele topdrie. Het is een uitduel. Tegen PSV was dat ook zo en daar hebben we een helft lang Kick Off AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 18