Wesley Sonck Na het vertrek van Zlatan Ibrahimovic is Wesley Sonck de eerste spits van Ajax. De 26-jarige Belg is de eerste om toe te geven dat het moeilijk is om de soms raadselachtige Zweed te doen vergeten. Sonck is een ander type spits, die het naar eigen zeggen ook van z'n werklust moet hebben. En van zijn impulsieve karakter: 'Wat ik denk, doe ik meestal ook.' Ben je een completere voetballer geworden? 'Dat weet ik niet. Sinds ik bij Ajax voet bal, ben ik op een hoger niveau gaan spe len. Het tempo ligt hoger dan normaal. Het tempo in wedstrijdjes onder elkaar ligt soms hoger dan in een wedstrijd. Als we elf tegen elf of tien tegen tien spelen, en iedereen speelt natuurlijk ook voor zijn eigen plekje, dan gaat het er soms hard aan toe en ook heel snel. Maar ik denk dat ik die vraag pas kan beantwoorden als ik hier weg zou zijn, dan kun je zien of je bij een andere club op hetzelfde niveau zou spelen. Teamspeler in de spits tekst Bregje Wouters foto's Louis van de Vuurst CM et is een prettig gevoel na- tuurlijk om te weten dat ik I veel speelminuten ga krijgen I op een positie die me toch beter zou moeten liggen dan vorig jaar. Ik voel helemaal geen extra druk. Het is een heel verschil of je vorig jaar naast Zlatan aan de rechterkant moet gaan spelen of nu zelf in de spits. Als je speelt dan probeer je gewoon je best te doen. Als je jezelf meer druk oplegt, denk ik niet dat het een positief effect heeft. Je moet doen wat je normaal ook doet, je best doen en dan zien we wel.' 'Ik vind het wel erg dat nu zoveel extra op me gelet wordt. Vorig jaar liep ik hier ook en keek niemand naar me of heel weinig. En sinds Zlatan Ibrahimovic weg is, ben ik groot nieuws. Vorig jaar hiel den de media geen rekening met me en nu ineens wel. Dat vind ik heel jammer. Maar in het veld zal het niet anders voe len. In het veld doe je altijd je best. Het teambelang staat dan voorop, het winnen, en dan kom jezelf pas. Ik vind mezelf een onderdeel van het team.' Als ik bijvoorbeeld terugga naar het nationale team is het nu voor mij mak kelijker daar te trainen. Dan merk je dat bij Ajax de trainingen heel snel gaan. En ervaring is voor een voetballer ook belangrijk. Hoe ouder je wordt, hoe slimmer je wordt.' Impulsiever bij doelpogingen? 'Eigenlijk ben ik altijd zo geweest. Wat ik denk, doe ik meestal, maar het kon niet altijd. Zo'n schot als tegen Juventus in de derde minuut zou ik vorig jaar nooit gedaan hebben. Misschien had ik dan voor een andere optie gekozen, ter wijl ik van mezelf heel goed weet dat ik tweebenig ben en de kwaliteit heb om goed te trappen. Maar na de winterstop ging het wat minder en dan ga je aan je zelf twijfelen. Dan denk je: moet ik dit wel doen, of zoek ik een makkelijkere oplossing? Tegen Juventus dacht ik: waarom niet? En je ziet dat ik het kan. Wesley Sonck: 'Sinds ik bij Ajax voetbal, ben ik op een hoger niveau gaan spelen.' Kick Off q AJAX - RODA JC J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9