Win prachtige Ajax-prijzenü Ajax-nieuws Jong Ajax wint in zoutloos duel van Willem II 'Hé Amsterdam...' De lege Amsterdam ArenA had al geen positieve invloed op de competitiewedstrijd van Jong Ajax tegen Willem II, het spel van de Amsterdammers was evenmin hartverwar mend. Maar de thuisploeg kwam nauwelijks in de problemen en won vrij eenvoudig met 2-1. Rasmus Lindgren op slag van rust en Ryan Babel uit een penalty maakten de treffers. Na lang blessureleed was John O'Brien einde lijk weer fit genoeg om een wedstrijd te spelen. Een hamstringblessure verhinderde dat hij na 8 februari van dit jaar nog in actie kwam. Jong Ajax kende weinig problemen in de Amsterdam ArenA, waar de wedstrijd werd gespeeld als gevolg van de ongeregeldheden op de Toekomst vorig seizoen. De Amsterdammers domineerden, maar konden niet de opening vinden. Daniël De Ridder, Stanley Aborah, Kiran Bechan en Etienne Esajas hadden de kans hun ploeg op voorsprong te zetten, maar de bal len gingen veelal over, de voorzetten waren te hard of de inzetten waren onzuiver. Pas in de laatste minuut van de eerste helft konden de Amsterdammers het veldoverwicht verzilveren. Rasmus Lindgren ving na een corner de bal op buiten het zestienmetergebied en aarzelde niet. In een keer haalde hij uit en liet Zois kansloos: 1-0. Na de rust bleef John O'Brien achter in de kleedkamer. 'In overleg met de medische staf was afgesproken dat ik een helft zou spelen,' legde de Amerikaan uit. 'En het ging goed, ik heb nergens last van.' De Braziliaan Filipe liet af en toe zien aardig ta lentvol te zijn. 'Soms is het genieten,' vond trainer John van den Brom. 'Maar hij is jong en moet zich nog aanpassen. Hij moet niet zomaar gaan lopen met de bal. Zijn primaire taak als linksback is nog altijd verdedigen. Maar hij speelde nu al beter dan in de eerste wedstrijd. Daarom is het goed dat hij eerst een paar keer bij ons speelt.' Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd kreeg Ajax een buitenkans. Ryan Babel werd in het strafschopgebied neergehaald door Van Lieshout en scheidsrechter Van Boekei wees resoluut naar de stip. Babel schoot zelf onberispelijk raak: 2-0. Willem II kwam snel daarna terug door een goal van Mark Obbens, maar Jong Ajax gaf de voorsprong niet meer uit handen. John van den Brom had geen goede wedstrijd gezien. 'Uiteindelijk is het resultaat niet belang rijk bij Jong Ajax,' legde de trainer uit. 'Wij moeten meer naar de manier van voetballen kijken en daarover kan ik vandaag niet tevreden zijn. Een aantal momenten kwamen we er goed uit, maar we kwamen niet aan voetballen toe. We wisten ons geen raad met de vele positiewis selingen bij Willem II.' Desondanks verdiende Jong Ajax weer drie punten en deelt het samen met Jong Feyenoord de koppositie. Filipe liet tegen Jong Willem II zien aardig talentvol te zijn. Los deze puzzel op en maak kans op één van de vijf jaarabonnementen op Ajax Magazine of één van de vijf fantastische Ajax-jaardvd's! HORIZONTAAL 1 Voor dit land speelde Yannis Anastasiou in 1998 zijn eerste wedstrijd (11- 7 Jantje Bluf, van 1988 tot 1991 trainer van Roda JC (5) - 8 Oud-scheidsrechter die in 1974 het liedje We Gaan naar Miinchen op de plaat zette (5) - 9 John, voetballer uit Wales die in 1958 werd gekozen tot Voetballer van het Jaar in Italië (7) -10 Bij deze Amsterdamse club werd het voormalige Ajax-ta- lentTon Blanker ontdekt (3) -11 Nederlandse voetballer die vijftien maal actief was in The Old Firm, het duel tussen Glasgow Rangers en Celtic (7) -14 Debuteerde in 2003 tegen Willem II in de hoofdmacht van Ajax (7) -16 Boogbal over tegenstander heen (3) -18 Matt, de man die in de jaren zestig van Manchester United zijn babes' maakte (5) -19 'Opvolger' van De Meer (5) - 20 Deense voetballer, speelde in 2002-2003 voor Roda JC, Lommei én Excelsior (7) - 21 Aan deze club is Pius Ikedia ver huurd (3) Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar AFCAjax Kick Off, o. v. v. puzzel Roda JC, postbus 125221100 AM Amsterdam Zuidoost. In het kader van een nieuwe leader voor de Grolsch News Flash zong de selectie vorige week het num mer 'Hé Amsterdam...' van de groep Drukwerk. Het spelershome werd voor enige tijd omgebouwd tot een muziekstudio met camera's. In die ambiance konden de Ajacieden ook hun zangtalenten laten horen... Plezier hadden ze in ieder geval wel. VERTICAAL 1 Liverpool-talent dat scoorde tijdens de UEFA-Cupfinale van 2001 tussen Alavés en Liverpool (7) - 2 Voetbalploeg uit Göteborg (3) - 3 In Duitsland geboren trainer die in 1973 bij Wageningen als hoofdtrainer in het betaalde voetbal debuteerde en promo veerde (7) - 4 Miguel Angel, speelde in 1999 met Mallorca tegen Ajax (5) - 5 Doelman die in 2004 een contract tekende bij Feyenoord, maar werd verhuurd aan RBC (5) - 6 Ex-voetballer van FC Den Haag, Ajax, Anderlecht, Standard Luik, NAC en Sint Niklaas (7) - 9 Theo, voormalige Belgische international-doelman die enige tijd uitkwam voor Helmond Sport (7) -12 Eerste of ficiële tegenstander van het Nederlands voetbalteam onder leiding van Louis van Gaal (7) -13 De club waarmee FC Luik in 1995 fuseerde (7) -14 In 1996-1997 met dertien doelpunten clubtopscorer bij Roda JC (5) -15 Kasimierz, middenvelder van Legia Warschau die met Polen in 1972 Olympisch voetbalkampioen werd (5) -17 Franse voetballer, in 2001 opvolger van Jaap Stam bij Manchester United (5) Kick Off 7 AJAX - RODA JC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7