Trabelsi is terug Ajax-nieuws Partnerovereenkomst met ATP Zlatan: 'Ajax-supporters, bedankt!' Hatem Trabelsi heeft een nieuw, tweejarig contract getekend bij Ajax. De Tunesische rechtsback, die maandenlang in onmin leefde met zijn club, keerde op 17 september terug in de selec tie van Ajax. Twee weken na zijn vertrek naar Turijn keerde Zlatan Ibrahimovic terug in de ArenA. Daar wachtte hem een warm onthaal van de Ajax-supporters. Algemeen directeur Arie van Eijden en trainer Ronald Koeman verge zelden Hatem Trabelsi en diens advocaat half september achter de tafel in de perskamer van de Amsterdam ArenA. Van Eijden liet weten dat Trabelsi zijn handtekening heeft gezet onder een nieuw contract. 'De be loning is dezelfde die we al aangeboden hadden voordat deze zaak speelde,' liet de directeur weten. Van Eijden vertelde de verzamelde pers dat Ronald Koeman via een per soonlijk gesprek met zijn speler het begin had gemaakt van de hereni ging tussen voetballer en club. 'Zelf heb ik deze week ook een gesprek met Hatem en zijn mensen gehad. We kijken nu met een frisse blik naar de toekomst en we gaan weer de Hatem zien die we kennen.' 'Trabelsi wil ooit een keer in een ander land spelen, bijvoorbeeld Engeland, en om dat te bereiken zal hij eerst bij ons weer moeten spelen en presteren. Dit is het einde van een vervelende periode; nu kunnen we weer met elkaar werken.' Ronald Koeman nam het initiatief tot een toenaderingspoging. 'Ik kreeg signalen en had zelf ook het gevoel dat Hatem open stond voor een ge sprek met mij. Het ging puur om een gesprek tussen speler en trainer, er waren geen anderen bij. Ik ben naar het huis van Hatem gegaan en we hebben gesproken over het verleden en de toekomst. Daarbij heb ik hem uitgelegd dat het voor hem ook het beste is dat hij weer gewoon gaat trainen en spelen. Wat is er nou leuker dan iedere dag met je team te trai nen? Ik kan prima vergeten wat er gebeurd is en ik zal hem net als alle anderen behandelen. Trabelsi is altijd een belangrijke en goede speler voor Ajax geweest. Ook heb ik het in de groep besproken en de spelers waren blij. Zij hebben persoonlijk nooit problemen met Hatem gehad.' Koeman is niet bang dat Trabelsi opnieuw in de belangstelling van an dere clubs komt te staan op het moment dat hij weer zijn wedstrijden voor Ajax gaat spelen. 'Als ik hem niet wilde opstellen, had ik dit niet in gang gezet. Bij Ajax loop je altijd het risico dat spelers vertrekken.' De advocaat van Trabelsi liet weten dat de enige reden dat de transfer van de verdediger naar Arsenal afketste was, dat hij te weinig A-inter lands had gespeeld in de voorgaande periode en dat hij daarom geen werkvergunning kreeg. Ook vertelde de raadsman dat 'de partij Trabelsi' de gerechtelijke gang heeft beëindigd, oftewel dat zij niet meer op wat voor een manier dan ook juridisch de strijd aangaan met Ajax. Trabelsi zelf zat er breed glimlachend bij. 'Het is mijn eigen beslissing geweest om weer terug te keren. Ik ben blij dat ik weer deel uitmaak van het team. Over eventuele transfermogelijkheden in januari weet ik niets; ik moet eerst maar eens spelen voor Ajax. Ik heb voor mezelf in het Olympisch Stadion getraind om fit te blijven. Met de medische staf ga ik overleggen wat er gedaan moet worden. Ik ben nu voor zo'n 70 a 80 procent fit.' 'Ik voelde me erg welkom en daar bedank ik de supporters voor,' aldus de Zweed. 'Ik zal de fans ook nooit vergeten.' Ibrahimovic bekroop een raar gevoel voor de aftrap. 'Ik was niet nerveus, wel opgewonden en emotioneel.' De spits had goede woorden over voor het spel van zijn oud-ploeggenoten. 'Ajax speelde heel goed. Zij hebben het ons erg lastig gemaakt. Ook de verdedigers van Ajax hebben het goed gedaan. Grygera heeft mijn spel verstoord. Maar uiteindelijk hebben wij drie punten,' zei Ibrahimovic en toverde zijn welbekende smile tevoorschijn. Ajax en ATP (The Advanced Travel Partner) hebben een vijfjarig partnercontract ondertekend. Met deze overeenkomst continueren de beide partijen hun samenwerking op een hoger niveau. Een van de bedrijven waaruit ATP ontstaan is, was al sinds 1985 sponsor van Ajax. Met deze vernieuwde samenwerking worden ATP en Ajax voor het eerst partners voor de volgende vijf jaar. John Jansen, CEO van ATP, is enthousiast. 'Ajax is niet alleen Nederlands meest succesvolle voetbalclub met een enorme naamsbe kendheid en een positief imago, maar het is ook een organisatie waar heel veel gebeurt. Dankzij de uitstraling van Ajax verbeteren wij onze naam- en propositiebekendheid. Maar daarnaast doen we ook meer zaken met Ajax-klanten, -sponsors en -supporters. Onder andere via Ajax Travel 8c Events producten, waar wij de exclusieve rechten voor hebben. Zo worden er rondom thuiswedstrijden van Ajax al veel hospitality-arrangementen verkocht,' aldus Jansen. Via Ajax Travel 8c Events kunnen supporters en bedrijven onder an dere complete arrangementen boeken naar uit- en thuiswedstrijden. ATP is met meer dan 20 vesti- Arie van Eijden biedt John Jansen klompen aan. gingen door Nederland en meer dan 10 Europese part ners een van de grootste za kelijke reisadviseurs van Nederland. In 1996 is ATP als een nieuwe, echt Nederlandse reisonderne ming van start gegaan. Een uniek partnership van zelf standige Nederlandse zaken reisspecialisten vormde de basis voor wat in de jaren daarna zou uitgroeien tot de tweede marktpartij op het gebied van zakenreizen. Kick Off AJAX - RODA JC 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5