En weer net niet... Terugblik Ajax - Juventus Rafael van der Vaart: 'Ik word gek van die Italiaanse ploegen' Nicolae Mitea mocht tegen Juventus weer eens een hele wedstrijd spelen en de kleine Roemeen deed dat naar behoren. Zdenek Grygera speelde zeer sterk tegen zijn voormalige teamgenoot Zlatan Ibrahimovic. Het ging bij Ajax - Juventus, de eerste wed strijd in de UEFA Champions League van dit seizoen, zoals het Ajax wel vaker tegen Italiaanse tegenstanders overkomt. De Amsterdammers hadden verdedigend de zaak op orde en speelden bij vlagen goed aanvallend voetbal. Maar de enige treffer werd gescoord door een speler van Juventus: Pavel Nedved zorgde voor de 0-1 eindstand. Ronald Koeman kon tegen de favoriete Italianen niet beschikken over Tomas Galasek, Mauro Rosales en natuurlijk Zlatan Ibrahimovic, die wel op het gras van de Amsterdam ArenA liep maar dan in het shirt van Juventus. Wesley Sonck, na het vertrek van Ibrahimovic de eerste spits van Ajax, had na slechts luttele minuten zijn voorganger kunnen doen vergeten toen hij van afstand ver woestend uithaalde. De inzet belandde echter op de lat. Omdat Juventus met slechts twee spitsen speelde - Ibrahimovic en Del Piero - zette Koeman zijn elftal in een 3-4-3 formatie neer. Zdenek Grygera werd belast met de bewaking van zijn oud-ploeggenoot en de Tsjech legde de Zweedse spits volledig aan banden. Tactisch klopte het allemaal bij de thuisploeg maar Koeman zag hoe zijn team in de eerste helft moeite had om tot goed positiespel te komen. Vlak voor rust kwam dan toch dat ene kansje dat Italiaanse ploegen altijd lijken te creëren. Pavel Nedved, tot die tijd vooral irritant bezig geweest, ontdeed zich van zijn bewaker Anthony Obodai en liet met een prachtige voetbeweging Maarten Stekelenburg kansloos: de bal verdween onhoudbaar in de bovenhoek. Meteen in de tweede helft nam Ajax het initia tief en schiep de ploeg een serie kansen voor zichzelf. Nicolae Mitea kwam een aantal maal goed door op links terwijl Steven Pienaar en Rafael van der Vaart het heft op middenveld in handen namen. Het resulteerde in kansen voor Sonck, Sneijder, Mitea en Pienaar, maar de bal wilde er niet in. Nedved viel geblesseerd uit maar gek genoeg ging het daarna minder draaien bij Ajax. Dat kon ook te maken heb ben met het feit dat de ploeg moe was. Grygera en Obodai moesten met krampverschijnselen voortijdig afhaken. Koeman bracht met Tom de Mul en Yannis Anastasiou nog extra aanvallers in, maar Ajax was de greep op de tegenstander toen alweer kwijt. Met opge heven hoofd maar met lege handen verlieten de Ajacieden na de nipte nederlaag het speelveld. Nigel de Jong was gekoppeld aan Juventus-aanvoerder Alessandro Del Piero. Zdenek Grygera werd tegen Juventus uitgeroepen tot 'Ajacied van de wedstrijd'. UEFA Champions League woensdag 15 september 2004 - Amsterdam ArenA - 49.375 Scheidsrechter: Urs Meier Ajax - Juventus 0-1 (0-1) Scoreverloop: 42. Nedved 0-1 Ajax: Maarten Stekelenburg; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Zdenek Grygera (76. Julien Escudé); I Anthony Obodai (72. Yannis Anastasiou), I Wesley Sneijder (66. Tom de Mul), Rafael van der Vaart Maxwell; I Steven Pienaar, Wesley Sonck, Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman Bogdan Lobont, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder, Nourdin Boukhari Juventus: Gianluigi Buffon; Alessandro Birindelli (65. Rubén Olivera), Fabio Cannavaro, Lilian Thuram, Gianluca Zambrotta; Manuele Blasi, Mauro Camoranesi, Ferreire Emerson, I Pavel Nedved (65. Gianluca Pessotto); Alessandro Del Piero (78.. Steven Appiah), Zlatan Ibrahimovic Coach: Fabio Capello Niet ingezet: Antonio Chimenti, Alessio Tacchinardi, David Trezeguet, IgorTudor Kick Off 7 AJAX - R0DA JC Z

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 26