Voorsprong uit handen gegeven Terugblik ADO Den Haag - Ajax Ronald Koeman: 'Ik zie het als een onderdeel van het voetbal dat je een tegengoal voorkomt' Op bezoek bij ADO Den Haag nam Ajax snel een grote voorsprong om die in het verloop van het duel weer in te leveren: 3-3. Na de bliksemtransfer van Zlatan Ibrahimovic leek het opnieuw invullen van de spitspositie tijd nodig te hebben, maar Wesley Sonck, de nieuwe aanvalslei der, schoot zijn ploeg na zeven minuten al naar een 1-0 voorsprong door van grote afstand keeper De Vries te verschalken. Toen Ajax door goals van Steven Pienaar en Nourdin Boukhari na dertig minuten al op 0-3 stond, leek er van een lastige mid dag in Den Haag geen sprake. In plaats van uit te lopen naar een grote overwin ning en zich rustig en met zelfvertrouwen op Juventus te kunnen richten, liet Ajax ADO Den Haag echter terugkomen in de wedstrijd. Holland Casino Eredivisie zondag 12 september 2004 - Zuiderpark stadion, Den Haag - 9.500 Scheidsrechter: Ben Haverkort AD0 Den Haag - Ajax 3-3 (1-3) Scoreverloop: 7. Wesley Sonck 0-1,14. Steven Pienaar 0-2, 30. Nourdin Boukhari 0-3, 44. Cedric van der Gun 1-3, 68. Geert den Ouden 2-3, 83. ij Roy Stroeve 3-3 ADO Den Haag: Dorus de Vries, Daniël Rijaard, Jean-Paul Saeijs, Alberto Saavedra, Sjaak Polak, Gill Swerts, Tommie van der Leegte (74. Youssef El-Akchaoui), Ferry Bodde (46. Roy Stroeve), Jamie Smith, Rik Platvoet (46. Geert den Ouden), Cedric van der Gun. Coach: Frans Adelaar. Niet ingezet: Arjan van der Kaay, Spira Grujic, Stefan Huisman, Marcel Pronk. Ajax: Maarten Stekelenburg, Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell; Steven Pienaar, Wesley Sneijder (67. Anthony Obodai), Rafael van der Vaart Tom de Mul (62. Mauro Rosales), Wesley Sonck, Nourdin Boukhari (84. Yannis Anastasiou). Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Julien Escudé, Daniël de Ridder, Nicolae Mitea. Een minuut voor rust deed Cedric van der Gun, door Ajax uitgeleend aan de Haagse club, al iets terug namens de thuisploeg. Geen der Ajax-verdedigers greep adequaat in en Van der Gun liet Maarten Stekelenburg, die eerst goed redde, in tweede instantie kansloos: 1-3. In de tweede helft kregen de bezoekers alle kans om de voorsprong weer te vergroten. Nieuwe aankoop Mauro Rosales toonde zich een aanwinst op de rechtervleugel en de Argentijn bracht zijn nieuwe teamge noten regelmatig in scoringspositie. De Ajacieden benutten de vele kansen ech ter niet. ADO, dat plotseling besefte dat er toch nog mogelijkheden waren, veerde op. Weer was het van der Gun die zijn ex-ploegmaats 'pijn deed'. Hij liet zich vallen in het strafschopgebeid en scheids rechter Haverkort, die onvoldoende optrad tegen het harde spel van de Hagenaars, trapte erin en gaf ADO een strafschop die door Den Ouden benut werd. Even leek het erop dat Haverkort de wedstrijd zou staken. Hij had zijn buik vol van de kwetsende spreekkoren die van de tribune daalden. Maar daar had men bij ADO wat op gevonden. Elke keer als de aanhang een nieuwe leus inzette, werd de volumeknop van de muziek vol openge draaid en klonk DJ Tiësto door het sta dion. De thuisploeg had het meeste baat bij de beat, want zeven minuten voor tijd kreeg Ajax alweer zijn achtste tegendoel punt van het seizoen om de oren. Roy Stroeve kopte ongehinderd uit een vrije trap raak. Het was onvoorstelbaar, Mauro Rosales liet in zijn eerste wedstrijd als Ajacied een uitstekende indruk achter. maar Ajax had de 0-3 voorsprong volledig weggegeven. 'Dit is balen,' vond aanvoerder Rafael van der Vaart. 'We hadden de voorsprong nooit mogen weggeven. Dramatisch. Dit kan niet, maar het is nu al de tweede keer dat dit gebeurt. Tegen Twente liep het net goed af (2-3, red.) maar nu levert het puntenverlies op. Ongelooflijk.' Ook trainer Ronald Koeman had er de pest in. Hij stoorde zich opnieuw aan het feit dat een 0-3 voorsprong geen garantie bleek voor de winst. 'Wij hebben geen elftal dat een wedstrijd uit kan spelen. Drie goals moeten toch voldoende zijn? Maar de slimheid ontbrak zeker vandaag. Wij zijn te naïef. Ik verwijt dat niet alleen de verdediging, maar het collectief.' Wesley Sonck legt aan voor zijn afstandsschot. Kick Off AJAX-RODAJC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 24