Gregoor van Dijk: 'Blij dat Arouna niet is vertrokken' Wat drukt u de spelers vandaag op het hart? 'Dat ze vooral niet met angst in hun lijf het veld moeten betreden. Maar een aan tal spelers is international en de meeste jongens hebben al verschillende topduels in hun carrière gespeeld, dus daar ben ik niet bang voor. Sommigen waren nog van de partij tijdens de 1-2 winst op Ajax van enkele seizoenen geleden. We moe ten er vandaag voor waken dat we niet alleen Ajax laten voetballen. We zullen ook zeker zelf initiatief moeten tonen en vooruit blijven spelen. Want we hebben vandaag zeker iets te verliezen. Laten we ons naar de slachtbank leiden, zonder een kans te creëren, dan is dat verre van goed voor het zelfvertrouwen en wie weet hoe lang zo'n klap blijft nawerken. We zullen vandaag ruimte krijgen en ho pelijk gaan we daar goed mee om. Maar nogmaals, de dag zelf zal veel bepalen. Is Galasek fit, is Trabelsi teruggekeerd of hebben ze een nieuwe spits aangetrok ken? Factoren die erg bepalend kunnen zijn.' lijk kampioen wordt. Feyenoord kende wat hoogtijdagen, maar één tegenslag en het kan zo weer voorbij zijn.' DoetArouna Koné vandaag mee? 'Ik weet het antwoord, maar zeg daar niets over. Maar Arouna heeft zeker zijn specifieke kwaliteiten, die tegen Ajax goed van pas zouden komen. Als Sergio De competitiewedstrijden van Ajax tegen Roda JC in het seizoen 2003-2004: start, is dat een aanvallend ingestelde speler die de bal in zijn voeten wil heb ben. Arouna kun je de diepte insturen. We hebben ook nog een andere Ivoriaan, Cissé Sekou, maar dat is weer een heel ander type spits.' En YannlsAnastasiou? Een terugkeer van Yannis naar Roda JC is nooit een issue geweest. Dat nieuws is nooit door ons naar buiten gebracht. Anastasiou speelt nu voor Ajax en is een goede spits. Of dat vandaag blijkt, is afwachten.' Holland Casino Eredivisie Zondag 14 maart 2004 - Amsterdam ArenA - 49.553 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer Ajax - Roda JC 4-2 (3-1) Scoreverloop: 26. Nicolae Mitea 1 -0,37. Anastasiou 2-0,44. Redan 2-1 45. Anastasiou 3-146. Luypers 3-2,82. Pienaar 4-2 Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (46. Wesley Sneijder), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart©; Wesley Sonck (66. Steven Pienaar), Yannis Anastasiou (66. Zlatan Ibrahimovic), Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Jelle van Damme, Anthony Obodai, Daniël de Ridder Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden, Marco van Hoogdalem (46. Roel Brouwers), Marc Luijpers Predrag Filipovic; Ivan Vicelich, Gregoor van Dijk, Sven Vandenbroeck (46. Edrissa Sonko), Kevin van Dessel; Iwan Redan (78. Cristiano), Arouna Koné Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Sergio, Colinet, Aydogan, Sonkaya Holland Casino Eredivisie Zondag 21 januari 2004 - Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade -18122 Scheidsrechter: Dick Jol Roda JC - Ajax 1-2 (1-0) Scoreverloop: 14. Yannis Anastasiou 1 -0,48. Victor Sikora 1-1,61. Tom 1-2 Roda JC: Vladan Kujovic, Ger Senden, Mark Luijpers Roel Brouwers, Predrag Filipovic, Sven Vandenbroeck, Sergio (75. Cristiano), Gregoor van Dijk, Kevin van Dessel, Yannis Anastasiou, Arouna Koné Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Jerome Colinet, Fatih Sonkaya, Taylan Aydoban, Eric Addo, Humphrey Rudge, Ivan Vicelich Ajax: Maarten Stekelenburg, Zdenek Grygera (42. Nigel de Jong), Johnny Heitinga, Julien Escudé, John O'Brien, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder, Victor Sikora (75. Daniël de Ridder), Wesley Sonck, Tom Soetaers (67. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jason Culina, Thomas Vermaelen, Abubakari Yakubu In de selectie van Roda JC is een speciale rol ingeruimd voor Gregoor van Dijk. In de eerste helft van het vorige seizoen leek een tribuneplaats zijn deel. De kans was groot dat hij zou vertrekken uit Zuid-Limburg. Dit seizoen fungeert hij als spelverdeler op het middenveld en lijkt hij onmisbaar. gelijk de nul vast te houden. Ajax zal ons zeker ruimte geven, omdat ze gaan aan vallen, en dat komt met onze snelle spit sen niet verkeerd uit. Daarom doen we het ook altijd zo goed tegen de clubs uit de topdrie, zowel thuis als uit. Vorig jaar ver loren we met 4-2 in de ArenA, maar we speelden best goed en ook vrij aanvallend. Thuis verloren we met 1-2. Juist door toe doen van Sikora en Soetaers, spelers die op dat moment aan flinke kritiek onder hevig waren. Allebei waren het onnodige tegendoelpunten. Maar het was voor het publiek wel een aantrekkelijke wedstrijd.' Heb jij ooit gewonnen van Ajax? 'Nog nooit. Met FC Groningen speelden we een keer thuis met 3-3 gelijk. In de jeugd kregen we altijd flink op onze broek. Moesten we het opnemen tegen het beste jeugdelftal ooit van Ajax. Dat zei men altijd. Tegen spelers als Van der Meyde, Douglas, Lamey en Bobson. Met Roda JC was ik alleen in de ontmoeting van januari 2004 van de partij.' Raak jij nog onder de indruk van de ArenA? 'Nee. Ik vind het juist een leuk stadion om in te voetballen. Natuurlijk, het publiek zit veraf en ik vind het jammer dat onze supporters op de tweede ring helemaal weggestopt zitten in een hoek, maar ik probeer me toch altijd helemaal af te slui ten van de omgeving.' Het had niet veel gescheeld of Arouna Koné had vandaag tegen jullie gespeeld. 'Natuurlijk is het sneu voor hem dat de transfer niet is doorgegaan, maar voor ons komt het niet verkeerd uit. Als Arouna zou zijn vertrokken, had ik liever gezien dat hij naar het buitenland was ge gaan. Ik zou niet graag tegen hem spelen, want dan weet je zeker dat je een lastige avond hebt. Ik was vorige maand ook in de veronderstelling dat de transfer rond was. Toen ik hoorde dat het om gezond heidsredenen was afgeketst, schrok ik. Ik vind niet dat Ajax daardoor een spitsen probleem heeft. Alleen begrijp ik niet waarom Yannis Anastasiou geen kans krijgt. Hij zou heel goed passen in het hui dige Ajax-elftal.' 2004 is voor een jou een heel ander jaar dan 2003? 'Dat kun je wel zeggen. Ik verdween uit de basisopstelling, omdat mijn loopvermo gen op de positie die ik bekleedde onvol doende was. Dat gaf de trainer als reden. Daar was ik het uiteraard niet mee eens en ik had me al bij een vertrek neergelegd. Maar na de winterstop kreeg ik een nieuwe kans op een nieuwe positie. De eerste keer juist in het thuisduel tegen Ajax. Vanaf die wedstrijd speelde ik als een echte centrale middenvelder. Dat ver liep direct uitstekend. Ik heb me als voet baller altijd verkeerd ingeschat. Ik ben de trainer achteraf dankbaar.' Vandaag krijg je het niet gemakkelijk? 'Ik sta tegenover het beste middenveld van de Eredivisie. Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, misschien Tomas Galasek. Dat is niet mis natuurlijk. Ik vind die hele discussie, dat Van der Vaart en Sneijder niet samen in de basis kunnen spelen, trouwens onzin. Zet Sneijder op rechts en Van der Vaart op links.' Wat verwacht je van de wedstrijd? 'We spelen uit altijd iets behoudender. Het wordt voor ons zaak vandaag zo lang mo- Kick Off -j, AJAX-RODA JC Z1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 20