Roda JC hunkert naar Europees voetbal Nieuwe groeibriljant Trainer Wiljan Vloet: 'We hebben vandaag zeker iets te verliezen' Met Roda JC komt vandaag wellicht de minst voorspelbare ploeg van de Eredivisie op bezoek in de ArenA. Een ploeg die al jarenlang vooral buitens huis erg goed voor de dag komt en het ploegen uit de topdrie altijd lastig maakt. Roda JC beschikt zeker over een elftal met veel kwaliteit, maar de vorm van de dag is daarbij erg bepa lend. tekst Sander Berends Aanvankelijk leek er weinig te gebeuren binnen de selectie, met het oog op het ko mende seizoen. Buiten de komst van tweede keeper Guido Budziak (TOP Oss) en de Hongaarse multifunctionele verde diger/middenvelder Boldiszar Bodor (Germinal Beerschot Antwerpen) leek al les bij het oude te blijven. Maar voordat Roda JC het seizoen aftrapte, tegen Vitesse, kon de club nog een andere Hongaarse international presenteren. Laszlo Bodnar stond in de basis tegen de Arnhemmers, scoorde uit een vrije trap en kreeg geel omdat hij heel even zijn shirt over zijn hoofd trok. Meer hebben we nog niet van hem mogen zien. De UEFA schorste de verdediger voor twee maan den, omdat hij te laat zou zijn terugge keerd van een interland. Nota bene nog stammende uit zijn periode bij Arsenal Kiev, waar hij vorig seizoen een halfjaar tje op huurbasis acteerde, terwijl hij ei gendom was van Dynamo Kiev. Roda JC tekende beroep aan tegen de schorsing, maar de kans dat hij vandaag mag spelen, is zeer klein. De veelbesproken transfer van Arouna Koné naar Ajax ging op het allerlaatste moment niet door, waardoor de Ivoriaan nog zeker tot de winterstop in het Parkstad Limburg Stadion actief is. Inmiddels loopt er in Cissé Sekou alweer een nieuwe groeibriljant rond in Zuid-Limburg. De 19-jarige Ivoriaan de buteerde twee weken geleden tegen Willem II en had een halfuur nodig om zijn eerste treffer in de Nederlandse com petitie te maken. Desondanks ging het duel in Tilburg met 3-1 verloren. De tweede nederlaag na de zeperd op de ope ningsspeeldag tegen Vitesse (2-3). Tegen SC Heerenveen (3-4) en De Graafschap (2-1) werden wel nipte overwinningen gehaald. Vorig weekeinde speelde Roda met 1-1 gelijk tegen AZ. Het doel van de club is wederom 'Europees voetbal'. 'Het is geen must maar het is zeker wel de ambitie van de club,' aldus Gregoor van Dijk in een ge sprek met Ajax Kick Off. Het is inmiddels alweer drie jaar geleden dat 'de Trots van het Zuiden' officieel buiten de landsgren zen acteerde, terwijl in de voorgaande ze ven seizoenen liefst zes keer Europees voetbal werd afgedwongen. Voor aan vang van het seizoen nam de tweevoudig winnaar van de Amstel Cup wel deel aan het Intertoto-toernooi, maar dat avon tuur was na één ronde, tegen het Tsjechische Slovan Liberec, ook weer voorbij. Roda JC hunkert naar Europees voetbal. Een goed resultaat vanavond zou een goede stap in die richting zijn. Als trainer in het betaalde voetbal ont moette Wiljan Vloet Ajax reeds zes keer eerder. Twee nederlagen met FC Den Bosch en een gelijkspel en drie verliespar- tijen met Roda JC staan op zijn conto. Vanavond hoopt de oefenmeester, voor het derde seizoen in Limburgse dienst, deze reeks te doorbreken. 'Vooraf schatte ik Ajax in als grote titelkandidaat. Daar ben ik op teruggekomen.' Waarom heeft u nu een andere mening? 'Ajax is met het vertrek van Zlatan Ibrahimovic een belangrijke schakel kwijt geraakt. Ze hadden zo meer varianten om aan te vallen. De gebeurtenissen van de laatste weken spreken ook niet in hun voordeel. Ze maken een moeilijke start van het seizoen door, verspelen een 0-3 voorsprong bij ADO Den Haag en er zijn wat irritaties in de spelersgroep. De club is voortdurend in het nieuws, terwijl rust juist geboden is. Bovendien speelt Ajax ook nog zes wedstrijden in de Champions League rond deze periode, wat fysiek en mentaal zwaar is. Desondanks beschikt de club natuurlijk over een zeer sterk elftal. Kwalitatief en kwantitatief staan ze een stuk boven ons. Dat geldt voor alle clubs uit de topdrie. Veel zal van de vorm van de dag afhangen wie van die clubs uiteinde- Vorig seizoen scoorde Yannis Anastasiou tweemaal tegen zijn oude club. Kick Off 1 o AJAX-RODA JC 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 18