'Hl .1 SïïïïÏÏS» Ajax - Roda JC: 'We mogen thuis geen punten verliezen tegen ze, dat is zeker. Aan een voorspelling waag ik me niet, ik denk dat we gewoon moeten winnen' Competitie Maar je moet het durven doen, je moet je daarnaast heel goed voelen en je moet de steun krijgen van je teamgenoten en het publiek. Vorig jaar had ik meer het ge voel dat ik móest scoren, zeker na nieuwjaar. Als ik dan inviel of een wed strijd vanaf het begin mocht spelen dacht ik: nu moet het gebeuren anders grijp ik m'n kans niet. Ik ben er achter gekomen dat het zo niet werkt. Het team moet winnen en wie het doelpunt maakt, is niet belangrijk. Ik heb geleerd dat ik ef fectief moet zijn in mijn spel en niet zo zeer mooi. Hoe die doelpunten er ko men, maakt mij niet uit, als is het met mijn knie bij wijze van spreken. Zo'n doelpunt als Zlatan Ibrahimovic maakte tegen NAC, zal ik nooit maken. Daar zou ik niet eens aan durven beginnen, maar Zlatan kon dat. Hij heeft alles mee van moeder natuur, zijn lengte en kracht, dat zijn voordelen. Ik ben kleiner en misschien iets minder sterk, maar wel sneller in de eerste meters. De mensen hebben drie jaar van Zlatan genoten en nu is het misschien mijn tijd. Maar ik ben een heel ander type speler, ik moet anders aangespeeld worden om goed te spelen en dat vergt ook wat tijd van de spelers om mij heen. Zij waren gewend met Zlatan te spelen, nu sta ik voor ze. Het publiek zal waarschijnlijk ook zeg gen dat ik niet zo technisch ben als Zlatan, maar ik weet dat ik effectiever kan zijn dan hij. Dat is wat ik op hem voorheb bijvoorbeeld. Iedereen heeft zo zijn eigen kwaliteiten. En je kunt ons daarom niet met elkaar vergelijken. Ik heb ermee moeten leren leven dat ik bij Ajax moet proberen mooi voetbal te spe len. Maar ik zal altijd een simpele jongen blijven op het gebied van voetbal. Ik zal nooit dingen doen die ik niet kan en ik weet wat ik wel en niet kan.' 'We hadden natuurlijk tegen Den Haag nooit punten mogen verliezen. Ik denk ook niet tegen Utrecht. Maar zo is voet bal. Er zijn veel sporten waarbij je op voorhand weet dat de sterkste gaat win nen, maar voetbal kan onvoorspelbaar zijn. Je tegenstander hoeft maar een keer op doel te schieten en je kunt punten verliezen. Maar dat maakt voetbal juist zo mooi. Als we zo spelen als de tweede helft tegen Juventus, zijn er maar heel weinig ploegen in de competitie die ons hier in de ArenA punten kunnen afne men. Maar als we zo spelen als de tweede helft tegen ADO Den Haag, zul len het er heel wat meer zijn. Dat mag misschien een keer in een jaar gebeuren, dat gebeurt ook, maar geen twee of drie keer. Het zou niet mogen gebeuren, zo'n verschil in voetbal tussen de tweede helft tegen Juventus en de tweede helft tegen ADO. In principe zou de beleving naar een wedstrijd hetzelfde moeten zijn. Tegen Juventus is het wel makkelijker spelen omdat je niets te verliezen hebt. Ook voor de buitenwereld is zo'n wed strijd anders. Je speelt tegen grote na men, voor heel Europa. Tegen ADO heb je alles te verliezen. Maar een ding is wel zeker: toen ik tegen ADO speelde, was ik geen moment bezig met de wedstrijd te gen Juventus. Als je op het veld staat, ben je bezig met wat je dan moet doen.' 'Als we kampioen worden zal het sei zoen voor het team geslaagd zijn. Voor mij persoonlijk hoop ik dat ik gespaard blijf van blessures. En dat ik veel mag spelen. Als ik veel speel en goed speel, komen die goals vanzelf. Ik waag me be wust niet aan een aantal doelpunten dat ik voor mezelf moet scoren. Zulke uit spraken krijg je later altijd terug. Maar het zal altijd zo blijven dat een spits op zijn doelpunten wordt afgerekend. Vorig seizoen had ik er negen in de competitie, vier in de Champions League en zes of zeven assists, dus al met al vind ik dat meevallen voor de periode die ik heb gespeeld. Maar ik ben eerzuchtig en wil het altijd beter doen. Vroeger wilde ik altijd de beste zijn, nu zie ik dat er spelers rondlopen die kwali tatief beter zijn dan ik. Dan probeer ik dat op te lossen met vechtlust en alles wat ik in me heb. Daar kun je ook veel mee bereiken, maar je moet realistisch zijn. Je moet weten wat je kan en wat je niet kan en als je dat al weet sta je een yWoTTl 'Als we spelen zoals in de tweede helft tegen Juventus, zijn er maar weinig ploegen in de competitie die ons punten kunnen afnemen.' Kick Off -11 AJAX - RODA JC 11 Volledige naam Geboren 09-08-19»» ^eboorteptaatKlfinQyg (België) Positie Aanval Genie GBA, Krc doelpunten Ajax Competitie J? D Omstel Cup 10 Champions League 6 f ydorrondec L p 4 GobanCruijffsoj] i 0 Totaal 1 0 39 14 heel stuk verder. Ik ben 26 en kan nog alles leren. Dus nog beter worden in de din gen die ik kan en moet doen in een wed strijd. De bal beter onder controle krij gen, meer concentratie, techniek, een bal terugleggen. Daar kan je op trainen en zo beter, standvastiger worden. Een doelpunt zoals Zlatan maakte tegen NAC, dat kun je mij niet leren.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11