n Profieltegenstander ZONDAG 19 SEPTEMBER 2004 FC Den Bosch staat deze weken voor een ware krachtproef. Vorige week trof het AZ, de komende twee wedstrijden staan Vitesse en Feyenoord op het programma en vandaag komt landskampioen Ajax op bezoek. Dat het niet bij voorbaat een kansloze missie hoeft te zijn bleek vorige week toen Ajax in Den Haag een voorsprong (0-3) nog uit handen gaf en ADO gelijk liet komen. Het is nog vroeg in het seizoen, maar Ajax heeft al een hectische tijd achter de rug. En dat werd met name veroorzaakt door Zlatan Ibrahimovic, tot nu toe dit seizoen met afstand de meestbe- sproken speler. Hij viel op in positieve én in ne gatieve zin. Zijn 'Maradona-goal' tegen NAC Breda was natuurlijk van ongekende schoon heid, maar zijn optreden tijdens en na de inter land tussen Nederland en Zweden was nog spraakmakender. Hij speelde op z'n zachtst ge zegd 'op het randje', waarbij hij ook zijn eigen ploeggenoten niet spaarde. Een in de media breed uitgemeten ruzie met Rafael van der Vaart was het gevolg. Een vervelende situatie voor de club, die daarom niet al te moeilijk deed toen uiteindelijk Juventus met een serieus bod kwam om Ibrahimovic over te nemen. Ajax levert daar mee een stukje genialiteit en onvoorspelbaar heid in. Maar binnen de selectie is de rust in ieder geval teruggekeerd, en dat is ook wat waard. De Amsterdamse landskampioen heeft zich in de zomerstop erg rustig gehouden op het trans ferfront. Alleen keeper Hans Vonk werd aan de selectie toegevoegd. De overname van Arouna Koné van Roda JC ging om mysterieuze medi sche redenen op het laatste moment niet door. Wel werd eindelijk de door Ajax felbegeerde 'échte rechtsbuiten' binnengehaald, de Argen tijnse international Mauro Rosales. Weinig ver anderingen in de selectie dus, ook omdat Ajax alle basisspelers van het afgelopen seizoen heeft weten te behouden. Dat heeft uiteraard voordelen. De ploeg is daardoor prima op elkaar ingespeeld en weet wat het is om kampioen te worden. Talent voldoende in de selectie met spelers als Sneijder, Van der Vaart, De Jong en Heitinga. Toch vormt de jeugdigheid van de selectie misschien ook het zwakke punt. Dat bleek vorige week tegen ADO Den Haag, waar de Amsterdammers een ruime voorsprong toch nog uit handen gaven. Op wilskracht en inzet is er tegen Ajax dus af en toe nog wel een puntje te halen. P.=..-=rs

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5