Spelersinterview isbw ZONDAG 19 SEPTEMBER 2004 Dennis Schulp is een jongen uit de Ajax- school. De geboren Amsterdammer door liep de jeugdopleiding van Ajax en werd na zijn entree in de hoofdmacht al snel 'de nieuwe Bergkamp' genoemd. In de zeven daaropvolgende jaren kwam Schulp voor zes profclubs uit. Afgelopen voorjaar te kende hij voor zijn zevende: FC Den Bosch. De voorbije weken is Dennis Schulp aan een zwa re klus begonnen. Met zijn ploegmaten moet hij FC Den Bosch zien te behoeden voor degradatie. Ook na de kansloze 5-0 nederlaag in Alkmaar ziet hij dat helemaal zitten. „Op voorhand was AZ-uit ook niet direct de wedstrijd waar we de punten moeten pakken. Wat dat betreft zijn we gewoon wel goed gestart. Want clubs als ADO Den Haag en De Graafschap zijn onze voornaamste concur renten en in die wedstrijden hebben we het ge woon goed gedaan. Natuurlijk probeerden we ook tegen AZ te presteren en zullen we tegen de Top-3 ook alles uit de kast halen. Maar als 't niet lukt tegen dat soort teams, is dat geen ramp." Gemoedelijk Dennis Schulp heeft zijn draai gevonden in Den Bosch. Weliswaar woont de 26-jarige Amsterdam mer in Huissen (Gld), maar de sfeer en mentaliteit bij zijn nieuwe club bevallen hem wel. „Het is heel gemoedelijk hier. Ik mag dat wel", bekent Schulp. „De Brabantse sfeer is overigens niet nieuw voor mij hoor, want vergeet niet dat ik al drie seizoe nen bij Willem II en een half seizoen bij Helmond Sport heb gespeeld." Tweebenigheid, spelinzicht en spelen met diepgang. Dennis Schulp in drie kernwoorden samengevat. „Ik ben zelf inderdaad iemand die het best rendeert in een aanvallend ingesteld elftal en speel 't liefst als aanvallende middenvelder." Trainer/coach Henk Wisman is een liefhebber van aanvallend voetbal, dus lijkt het Door: Hans van den Heuvel speltype van FC Den Bosch Dennis Schulp op het lijf geschreven. „Dat klopt wel ja. Alleen in zo'n wedstrijd als tegen AZ kom je zelf veel te weinig aan aanvallen toe. Maar eerlijk is eerlijk, dat soort wedstrijden zullen we dit seizoen nog wel vaker spelen." Oude bekenden Hij scoorde uitgerekend tegen zijn voormalige club De Graafschap zijn tot nu toe enige doelpunt in Bossche dienst. Vandaag komt hij weer een ou de club tegen: Ajax. Op zich doet dat gegeven hem echter niet zo veel. „Van de huidige groep ken ik uit mijn Ajax-tijd alleen nog John O'Brien. En verder heb ik bij Willem II metTomas Galasek gespeeld." Net als uit bij AZ is de ontmoeting met de regerend landskampioen niet direct de ideale gelegenheid om het puntentotaal eens op te schroeven. „Nee dat niet, maar reken maar dat we tegen Ajax iets moois willen laten zien. En als we een stunt uit kunnen halen, zullen we het zeker niet laten." .kM* Dennis Schulp is sneller dan Danny Mathijssen en Martijn Reuser van Willem II, een andere voormalige dub van de Amsterdammer. 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11