9 Voorhescbnuw-ing. Tegenstander van vanmiddag: Ajax De regerend kampioen van Nederland is de vierde te genstander van ADO Den Haag dit seizoen. Het Ajax van Ronald Koeman is dit jaar de torenhoge favoriet voor het behalen van het kampioenschap. De eerste twee wed strijden van het seizoen tegen FC Twente en NAC Breda werden door de hoofdstedelingen in winst omgezet. Te gen FC Utrecht haperde de Amsterdamse machine en bleef uiteindelijk steken op 1-1. Utrecht is sowieso een angstgegner voor de Amsterdammers. De strijd om de Johan Cruijff Schaal ging immers ook met 4-2 verloren. Dit seizoen legt Ajax de lat hoger; zowel nationaal als Europees moet de Amsterdamse club hoge ogen gooien. Als kampioen van Nederland komt Ajax dit seizoen samen met PSV uit in de Champions League. De Amsterdammers moeten met Bayern Münehen, Juventus en Maeeabi Tel Aviv strijden voor een plek in de volgende ronde. Met drie oud-win naars is poule C van de Champions League sterk bezet. Bayern Münehen en Juven tus zijn in deze poule de favorieten voor de volgende ronde. Ajax kan echter net als twee seizoenen geleden voor een verrassing zorgen. De Amsterdammers haalden toen de kwartfinale. Nadat de Europese campagne van vorig seizoen uitmondde in een debacle, zijn de Ajacieden gebrand op eerherstel. Nationaal ging het Ajax afge lopen seizoen voor de wind. Na een sterke eerste seizoenshelft kenden de Amster dammers in het tweede bedrijf van de competitie een terugval. Desondanks kon de ploeg van Ronald Koeman de competitie als kampioen afsluiten. De voorbereiding van de Ajacieden verliep goed. Het eigen Amsterdam Tournament werd winnend afgesloten. Ajax liet gerenommeerde clubs als Arsenal, Panathinaikos en Boca Juniors achter zich. Met vertrouwen wordt komende woensdag uitgekeken naar de eerste Champions League-wedstrijd van dit seizoen tegen Juventus. Ajax heeft in deze topper niet meer de beschikking over Zlatan Ibrahimovic. De spits werd op de laatste dag voor de transferdeadline verkocht aan de club uit Turijn. De kans dat de Zweed in actie komt tegen zijn oude werkgever is groot. Door de blik- semtransfer kon hij door Juventus nog aangemeld worden voor het kampioenenbal. De beoogde opvolger van de Zweed, Arouna Koné van Roda J.C., kwam niet door de medische keuring van de Amsterdammers. De transfer van de jonge Ivoriaan ketste hierdoor op het laatste moment af. In de Champions League heeft Koeman nu de keuze uit drie spitsen. De Belg Wesley Sonck, Yannis Anastasiou en Ryan Babel. Zij zullen moeten strijden om de plaats centraal voorin. Ajax heeft zich de afgelopen zomer relatief rustig gehouden op de transfermarkt. De selectie van vorig seizoen is nagenoeg intact gebleven. De ploeg werd alleen versterkt met keeper Hans Vonk van sc Heerenveen en de Argentijnse rechtsbuiten Mauro Damian Rosales, die werd overgenomen van Newell's Old Boys. De jonge

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 3