9 Lotervie.w_^|j Cedric van der Gun 'We moeten tegen Ajax zo lang mogelijk de nul houden' De wedstrijd van vandaag tegen Ajax is met name voor Cedric van der Gun speciaal. Hij staat nog tot 2005 onder contract bij de Amsterdamse club. Na vorig jaar verhuurd te zijn aan ADO Den Haag, maakt hij ook dit seizoen weer deel uit van de selectie. De thuisploeg zal vandaag flink aan de bak moeten, beseft ook Van der Gun. „Ajax is kwalitatief beter dan ADO. Wij moeten als ploeg vanaf de eerste minuut fel beginnen. Als we Ajax lang op de nul kunnen houden, moeten zij gaan forceren. De ruimte die dan vrij komt, moeten wij benutten. Als we op die wijze goed partij bieden, kunnen we misschien een puntje uit het vuur slepen." De traditionele top drie is volgens Van der Gun normaliter nog een maatje te groot voor ADO Den Haag. „Die ploegen zijn kwalitatief beter. Ik ben ook benieuwd wat AZ dit seizoen gaat doen. Zij beschikken over een goede ploeg. Bij de overige te genstanders komt het vaak op de vorm van de dag aan. Strijd speelt daarin een erg belangrijke rol. Dat bleek wel tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen FC Den Bosch. Toen kwamen we daarin tekort en dan verlies je. Als we tijdens een wedstrijd negentig minuten lang strijd leveren, kunnen we van elke tegenstander winnen." Die speelwijze zal de thuisclub ook vandaag op de mat moeten leggen om het Ajax moeilijk te maken. Het vertrek van Ibrahimovie bij de landskampioen komt daarom ook niet zo verkeerd uit. „Zlatan is een goede speler. Hopelijk kunnen we vandaag profiteren van zijn afwezigheid. Maar Ajax heeft nu ook die nieuwe jongen Rosales. Het lijkt me logisch dat hij en zijn nieuwe ploeg genoten eerst aan elkaar zullen moeten wennen. Ik ben benieuwd of hij zal spelen. Dat zien we wel wanneer we het opstellings formulier in onze handen krijgen." Voor Van der Gun zullen er verder weinig verrassingen zijn waar te nemen. De 25- jarige aanvaller staat immers nog steeds onder contract bij Ajax. De club leende hem dit seizoen opnieuw uit aan ADO Den Haag en heeft reeds laten weten dat zijn aflopende contract niet wordt verlengd, waardoor hij komende zomer transfervrij is. „Ik heb het goed naar mijn zin hier en ik houd me nog niet bezig met volgend sei zoen. ADO Den Haag kwam ook deze zomer opnieuw als een verlossing. Bij Ajax zou ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 11