Contractencarrousel m Ajax-nieuws Ajax hofleverancier Rookbeleid Verkocht Contract afgelopen of verbroken keizen WWW kbnamro rt- j Cedric van der Gun (ADO Oen Haag) Pius Ikedia (RBC Roosendaal) Kwame Quansah (Heracles Almelo) Abubakari Yakubu (Vitesse) Sander Boschker Daniel Cruz Jason Culina Youssouf Hersi Richard Knopper Michael Krohn-Dehli Jussi Kujala Jari Litmanen Didi Longuet Gabriel Mofokeng John Nieuwenburg Stefano Seedorf José Valencia Walker Eén nieuw gezicht bij de selectie van Ronald Koeman dit jaar: keeper Hans Vonk tekende een contract voor een seizoen. Ajax heeft overeenstemming bereikt met Johnny Heitinga over de verlenging en verbe tering van zijn huidige contract. Dat contract liep tot juli 2007 en is verbeterd en verlengd tot juli 2008. 'Uit de overeenkomst blijkt dat Ajax heel tevreden is en ik het ook enorm naar mijn zin heb bij de club. Ik wil proberen uit te groeien tot een leider in het veld. Iemand tegen wie spelers opkijken,' sprak de 20-jarige ver dediger nadat hij zijn handtekening had gezet. Met de Braziliaanse club Figueirense heeft Ajax een overeenkomst gesloten over de huur van Filipe Luis Kasmirski voor één seizoen. Ook met Kasmirski zelf is een arbeidscontract getekend. Het wachten is nu op de afgifte van de vereiste werkvergunning. Kasmirski wordt toegevoegd aan de A-selectie. De linkerverdediger speelde in de laatste twee voetbalseizoenen 70 wedstrijden voor het eer ste elftal van Figueirense. Hij scoorde vijf goals voor de club uit Florianopolis. De 19-jarige Braziliaan speelde in 2004 twee toernooien in het Braziliaanse elftal onder 20 jaar. Ajax heeft Sebastian Rusculleda en Gaston Sangoy voor één seizoen gehuurd van Boca Juniors. De 19-jarige linkermiddenvelder en de 19-jarige aanvaller komen beiden een jaar op proef bij Jong Ajax. Petri Pasanen heeft Ajax verlaten. De Finse verdediger verhuisde naar Bundesligaploeg Werder Bremen. Pasanen speelde vanaf 2000 bij Ajax en werd twee keer kampioen met de club. In de tweede helft van het seizoen 2003- 2004 kwam hij op huurbasis uit voor het Engelse Portsmouth. 'Het zag er naar uit dat Pasanen bij Ajax weinig aan spelen toe zou ko men en daarom zijn we erg blij voor hem dat hij deze kans krijgt,' aldus algemeen directeur Arie van Eijden. Met de selectie van Maarten Stekelenburg en Nigel de Jong voor het Nederlands elftal is Ajax hofleverancier voor Oranje. De nieuwe bondscoaches Marco van Basten en John van 't Schip riepen ook Rafael van der Vaart, Johnny Heitinga en Wesley Sneijder op voor het oefenduel tegen Zweden. Ajax is met de internationals Ibrahimovic, Mitea, Lobont, Trabelsi, Grygera, Galasek, Vonk, Pienaar, Escudé, De Mul, Vermaelen, Soetaers en Sonck uitstekend vertegenwoordigd in ver scheidene nationale selecties. Voor het komend seizoen zijn er enkele wijzi gingen met betrekking tot het rookbeleid in de Amsterdam ArenA. Vooruitlopend op de op handen zijnde aanpassingen in de wetgeving over roken heeft Ajax, in samenspraak met de ArenA, de sigarettenautomaten uit het hoofdgebouw en stadion laten verwijderen. Met ingang van de competitiewedstrijd Ajax - NAC Breda zijn er geen sigaretten meer te koop in het hele stadion. Per 1 juni 2004 zijn er in de Amsterdam ArenA tijdens sportevenementen geen sigaretten meer verkrijgbaar. Tijdens overige evenementen is er een beperkt aanbod. Roken in het stadion is toegestaan. Men bevindt zich namelijk in een horecaruimte of in de open lucht, op de tribune of op het veld. De Amsterdam ArenA volgt de wetgeving en stimuleert een rookvrije omgeving. Ajax doet bij deze een vriendelijk beroep op de supporters om niet te roken tijdens Ajax-wedstrijden in de ArenA. Kick Off r AJAX - NAC BREDA 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5