Lokhoff wil eerste worden 21-09-2003 09-05-2004 Ajax - NAC Breda 2-0 (2-0) NAC-trainer Ton Lokhoff begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. Vorig jaar nam Ajax het driemaal op tegen de Brabanders. Voor de competitie werd in Breda met 4-2 verloren en ook in de bekerwedstrijd in de Amsterdam ArenA gingen de Amsterdammers onderuit: NAC won met 1-0. Pas bij de derde maal was het scheepsrecht voor Koeman en zijn troepen. Ajax won met 2-0 en dat was meteen voldoende voor de landstitel. Desalniettemin staat NAC er goed op als het om de ontmoetingen met Ajax gaat. De competitiewedstrijden van Ajax tegen NAC Breda in het seizoen 2003-2004: Breda, MyCom Stadion, 14.30 uur, Holland Casino Eredivisie NAC Breda - Ajax 4-2 (1-0) Scoreverloop: 7. Nourdin Boukhari 1-0, 46. Johan Elmander 2-0, 57. Johan Elmander 3-0, 70. Victor Sikora 3-1, 72. Zlatan Ibrahimovic 3-2, 90+3. Stefano Seedorf 4-2 Scheidsrechter: Pieter Vink Assistent scheidsrechters: Bram Souisa Thijs Rozeboom Vierde official: Hans Olde Olthof Toeschouwers: 16.000 Kaarten: 40. Csaba Fehér (NAC Breda, geel) NAC Breda: Gabor Babos, Csaba Fehér, Rob Penders (67. Marcel Koning), Mark Schenning, Nebojsa Gudelj, Tamas Petö, Arne Slot, Stefano Seedorf, Anouar Diba (75. Orlando Engelaar), Johan Elmander (73. Ali Boussaboun), Nourdin Boukhari. Coach: Ton Lokhoff. Niet ingezet: Pieter Collen, Gino Coutinho, Ron Stam, Henk Vos Ajax: Bogdan Lobont, Hatem Trabelsi, Julien Escudé (52. Victor Sikora), Abubakari Yakubu, Maxwell, Wesley Sneijder (46. Zlatan Ibrahimovic), Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Steven Pienaar. Wesley Sonck, Tom Soetaers (70. Wamberto). Coach: Ronald Koeman. Niet ingezet: Nigel de Jong, Petri Pasanen, Maarten Stekelenburg. Jelle van Damme Amsterdam, Amsterdam ArenA, 14.30 uur, Holland Casino Eredivisie Scoreverloop: 10. Wesley Sneijder 1-0, 43. Zlatan Ibrahimovic 2-0 Scheidsrechter: Roelof Luinge Assistent-scheidsrechters: Wijnand Rutgers Henk Boot Vierde official: Raymond van Meenen Toeschouwers: 49.717 Kaarten: 6. Nourdin Boukhari (NAC, geel) Ajax: Bogdan Lobont, Zdenek Grygera (58. Abubakari Yakubu), Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Maxwell; Anthony Obodai, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Zlatan Ibrahimovic (71. Wesley Sonck). Tom Soetaers (55. Daniël de Ridder). Coach: Ronald Koeman. Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Victor Sikora, Jelle van Damme, Yannis Anastasiou. NAC Breda: Gabor Babos, Csaba Feher, Rob Penders (64. Bennie Kerstens), Orlando Engelaar, Pieter Collen, Arne Slot, Nourdin Boukhari (68. Johan Elmander), Ali Boussabon, Anouar Diba, Stefano Seedorf (46. Adnan Barakat), Ronny Stam. Coach: Ton Lokhoff. Niet ingezet: Henk Vos, Rob Haemhouts, Wilmer Kousemaker, Arno van Zwam. Kick Off AJAX - NAC BREDA Zoals bijna ieder seizoen kende het elf tal van Lokhoff ook deze zomer weer de nodige mutaties: 'Net als de vorige jaren zijn we opnieuw een aantal belangrijke spelers pas in de voorbereiding kwijtge raakt. Engelaar vertrok bijvoorbeeld pas na de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen en onze belangrijke verdediger Rob Penders is geblesseerd aan zijn knie. Mutaties op korte termijn maken het er voor een trainer niet gemakkelijker op. We waren bezig met het oefenen in een bepaald systeem en met het inslijpen van automatismen. Dan is het vervelend als er opnieuw spelers wegvallen. Maar dat is het lot van een club als NAC Breda, die nu eenmaal niet beschikt over vol doende financiële middelen om direct een paar dure vervangers te halen.' Toch speelt NAC Breda altijd goed tegen Ajax. Vorig jaar werd er zelfs twee keer gewonnen. 'Onze manier van spelen blijkt de topclubs in Nederland niet te liggen. Ik wil altijd vooruit verdedigen en aanvallen, maar tegen Ajax kan dat niet altijd. Toch zullen we proberen de Amsterdammers het voetballen onmo gelijk te maken en te wachten op onze kansjes. Omdat Ajax zelf graag de bal rond wil laten gaan, zullen ook wij ruimte krijgen. Daarom moeten we durf tonen en proberen te profiteren van hun foutjes. Vorig jaar in de kwartfinale van de Amstel Cup bijvoorbeeld, hadden we het geluk dat we op voorsprong kwa men en dat we de stormloop van Ajax daarna konden weerstaan. Maar in de kampioenswedstrijd van de Amsterdammers stonden we na 45 mi nuten met 2-0 achter. Winst of verlies is vaak van kleine dingen afhankelijk, maar Ajax is vandaag natuurlijk de fa voriet.' Waar wil NAC Breda dit seizoen eindigen? 'Op de eerste plaats natuur lijk! Ik wil het liefst alle wedstrijden winnen, maar dat kan helaas niet. Het maakt mij niet uit op welke positie we aan het eind van de rit staan, als we maar mooi, aantrekkelijk en herkenbaar voetbal hebben gespeeld.' Boussaboun was vorig seizoen vaak een plaag voor de Ajax-defensie. tekst Patrick Leemans

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 17