Sonv A mstera Tournament ACHTERGRONDEN 11 Ook dit seizoen wordt er weer een pauzenummer verzorgd. Niemand minder dan Koos Alberts zal enkele liedjes uit zijn uitgebreide repertoire komen vertolken. De gemeente Amsterdam huldigt na afloop van de laatste wedstrijd de beste speler van het toernooi. Wethouder Sportzaken Hester Maij reikte de bijbehorende prijs vorig seizoen uit aan Maxwell. Twee jaar geleden viel Rafael van der Vaart die eer te beurt. De beste speler van het toernooi wordt onder scheiden met de Sportprijs van de Gemeente Amsterdam. 2004 The SONY Tournament Het Sony Amsterdam Tournament heeft dit jaar wederom vier internationaal vermaarde topteams weten te strikken. Ajax speelde alleen tegen River Plate nog nooit. Met Panathinaikos en Arsenal werden in het verleden hevige duels uitgevochten. Ajax-spits Dick van Dijk kopt op het doel van Panathinaikos tijdens de finale van de Europa Cup i, in 1971 op Wembley. Van Dijk zorgde koppend voor de ï-o, Arie Haan maakte er in de slotfase 2-0 van. Het was de eerste Europa Cupwinst voor Ajax. John Rep was de grote man aan Ajax-zijde tijdens de return van het duel om de Wereldbeker met Independiente. Uit had Ajax met i-i gelijkge speeld tegen de keihard spelende Argentijnen. In Amsterdam werd het, mede door twee treffers van Rep, 3-0. Foto: Cuus de Jong O a: Maxwell was vorig seizoen de beste speler van het Amsterdam Tournament. Cerrie Mühren schuift de winnende treffer binnen tegen Arsenal. Op 15 april 1970 ver sloeg Ajax de Engelsen met 1-0 in het volgepakte Olympisch Stadion. Omdat de heen wedstrijd met 3-0 werd verloren, plaatste Ajax zich niet voor de eindstrijd van de Jaar- beursstedenbeker. Arsenal won het toernooi.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9