S pits van de toe kom s± Fernando Ezequiel Cavenaghi (20) is het nieuwe goudhaantje van River Plate en de toekomstige spits van het Argentijnse nationale elftal. De Europese topclubs staan al voor hem in de rij. FERNANDO CAVENAGHI bahce werden in verband gebracht met een transfer van de aanvaller. Het meest concrete aanbod kwam echter van - vreemd genoeg - CSKA Moskou. De Rus sen waren bereid ruim tien miljoen euro neer te tellen voor de Argentijn, die een vijfjarig contract kon tekenen. Maar waar River de afgelopen tijd drie andere talenten niet kon behouden (Osmar Fer- reyra, Alejandro Dominguez en Guil- lermo Pereyra), lukte dat vooralsnog wel met Cavenaghi. Vooral omdat zijn zaak waarnemer Jorge Cyterzspiller (ooit ook manager van Diego Maradona) er niet uitkwam met CSKA. Maar dat het niet lang zal duren voordat Cavenaghi de stap maakt naar een Europese topclub, daaraan twijfelt niemand. Dat niet alles voor Cavenaghi van een leien dakje liep, bewees een knieblessure aan het begin van zijn tweede seizoen waardoor hij een maand aan de kant moest blijven. Het was even een domper op het ijzersterke begin van zijn carrière. Zijn goede comeback toonde aan dat hij alleen nóg maar beter kan worden. Overigens is de relatie tussen Cavenaghi en trainer Leonardo Astrada de laatste tijd niet optimaal. De traineren oud-spe ler zou niet tevreden zijn geweest over het rendement van de voetballer en heeft gezegd dat Cavenaghi onder hem niet veel meer aan spelen zou toekomen. Ook de geringe inzet van de speler op de trainingen - en het feit dat hij na zijn wis sel in de halve finale van de Copa Liber- tadores tegen Boca gedesillusioneerd de kleedkamer op zocht - schoten bij de trainer in het verkeerde keelgat. In de daaropvolgende - verloren - competitie wedstrijd liet Astra hem inderdaad op de bank. Cavenaghi blijft vooralsnog rustig onder de situatie, zoals hij altijd de kalmte zelve is. Zo is Cavenaghi zich ervan bewust dat hij nog een betere speler kan worden. Hij moet bijvoorbeeld nog schaven aan zijn kopspel en aan zijn fysieke kracht. Maar dat hij geboren is met een neusje voor de goal, is in ieder geval duidelijk. En dat is geen onbelangrijke eigenschap voor een spits. Europa en Heman Crespo kunnen hun borst nat maken. PASPOORT Naam: Fernando Ezequiel Cavenaghi Geboortedatum: 21/09/1983 Geboorteplaats: Buenos Aires Gewicht: 77 kilo Lengte: 1.80 meter Positie: spits Daan Schippers vrij 30 juli zo 1 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT The SONY Tournament 2004 Het is al weer acht jaar geleden, dat de Argentijnse superspits Heman Crespo naam maakte bij River Plate. Het was het begin van een internationale loopbaan die Crespo - via Italië - uiteindelijk naar Chelsea voerde. Crespo is inmiddels ver huurd aan AC Milan. Als Fernando Cavenaghi een zelfde car rière te wachten staat, zal veel voetba linsiders dit niet verrassen. Cavenaghi trad inmiddels al in Crespo's voetsporen bij River Plate en het zal niet lang duren voordat hij dat ook zal doen bij het natio nale elftal. Vier jaar geleden, het seizoen van z'n doorbraak, hielp de aanvaller River Plate met 15 doelpunten (in 19 wedstrijden) aan de landstitel. Net zoals een andere voorganger, Javier Saviola (nu FC Barce lona), werd hij daarmee al vóór zijn 19de verjaardagtopscorervan Argentinië. Het enige verschil met Saviola is dat Cave naghi het seizoen 2000/2001 niet als basisspeler begon. Hij werd in eerste instantie namelijk aan de kant gehou den door aankopen Juan Esnaider en Daniel Fonseca, die destijds het spitsen- duo van River moesten vormen. In hun schaduw kon Cavenaghi rijpen, maar dat vond de jonge aanvaller niet nodig. Hij wilde niet wachten. Inmiddels is hij - samen met Marcelo Salas en Marcelo Gallardo - dé ster van River Plate. Op dringend advies van de club-die het helemaal in hem zag zitten - is hij op 17- jarige leeftijd gestopt met het eten van hamburgers en andere soorten fastfood; eten waar hij dól op is. Om nog beter te worden, ging Cavenaghi op dieet. En met succes! Zijn bijnaam'GorditoCülon'(dik- kertje) veranderde in 'Torito' (kleine stier), hoewel hij ook wel 'Cavegol' genoemd wordt. Als beloning voor zijn goede lichamelijke ontwikkeling, werd Cavenaghi vervolgens overgeheveld naar de A-selectie van River Plate. Zijn sporadische invalbeurten in het seizoen van zijn doorbraak betaalde hij direct terug met het maken van belangrijke doelpunten. Dat gebeurde zó regelma tig, dat halverwege de competitie nau welijks nog gebruik werd gemaakt van 'de ouderen' Esnaider en Fonseca. Nadat hij in zijn eerste vier wedstrijden acht keer had gescoord in het eerste elftal, keerde hij na een mindere periode zon der klagen terug naar een lager elftal. Om vervolgens weer in het eerste terug te keren en - na het maken van zeven doelpunten in zes duels - het seizoen te beëindigen als clubtopscorer. Zijn doelgerichtheid, tweebenigheid en ijzingwekkende kalmte zijn indrukwek kend. Cavenaghi is een spits die uiterst efficiënt is. Zit hij echter niet lekker in de wedstrijd, dan is zijn bijdrage bijzonder klein en kan hij net zo goed gewisseld worden. Afgelopen seizoen eindigde hij met 9 doelpunten op een gedeelde derde plaats op de topscorerslijst achter Rolando David Zarate (13) en Aldo Osorio (10). Ook het seizoen daarvoor werd hij topscorer van River. Daarmee - en met zijn prestaties in Argentinië onder-20 - vestigde Cavenaghi de aandacht van diverse Europesetopdubsopzich.Juven- tus,AS Roma, Bayern München en Fener-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 21