voor naar Amsterdam! Excelsior '31 - Ajax 7 mm mHÊ m v i v. EXCELSIOR 31 rf i* -• - Ooit, ruim een decennium geleden, speelde Excelsior'31 ook tegen Ajax. Dat was in het jaar 1991 en Excelsior'31 bestond toen zestig jaar. De wedstrijd, die de Excelsioren met 0-13 verloren, is nog niet vergeten. De zon scheen, er was veel publiek en er heerste een prima sfeer. Op het veld van De Koerbelt speelde aan Ajaxkant onder andere Stanley Menzo, Jan Wouters, Danny Blind, Aron Winter, Van 't Schip, Frank de Boer en John van Loen. Trainer van Ajax was toen Leo Beenhakker en hij was ook aanwezig. Gerard Beldman, toender- tijd 27 jaar, maakte deel uit van het Excelsior'31- elftal dat de Ajaxieden zo goed mogelijk partij moest geven. Beldman, voorstopper, moest John van Loen van de bal af houden. „Het was een oefenwedstrijd en als amateurs ga je er dan niet vol in. Zo'n wedstrijd spelen is mooi, ook al verloren we dik." Beldman speelde zo'n dertien jaar in het eer ste van Excelsior'31 en de band met de club is nog steeds niet ver broken. Hij speelt momenteel in het vierde van de Rijssense club, waarin naast oud-eerste elftalspe lers ook spelers uit de A-jeugd voetballen. Beldman, woonachtig in Enter, vindt de wedstrijd tegen Ajax één van de hoogtepunten van zijn voetbaljaren. Donderdag 15 juli is hij zeker aanwezig, samen met zijn zoon Daniel (9 jaar), die bij SV Enter voetbalt. „De uitslag? Excelsior'31 scoort één keer en krijgt er acht, negen tegen", aldus Beldman. Broer Aart Beldman, toen 20 jaar, moest Brian Roy in toom houden. „Aart speelde best een redelijke partij tegen Roy", zegt zijn broer daarover. Voor Aart was het een mooie wedstrijd. „Daar keek je de hele vakantie naar uit." Ook centrale middenvelder Henk Bruins herinnert zich de wedstrijd nog goed. Hij had er zich veel van voorgesteld maar hij had nooit gedacht dat hij in die wedstrijd een blessure op zou lopen. Hij stond opgesteld bij Jan Wouters. Toen Bruins Wouters passeerde, haalde de Ajaxied de Rijssenaar onderuit. Bruins verdraaide daarbij zijn knie en eigenlijk had hij er met die bles sure direct uit moeten gaan. „Maar ja, je speelt tegen Ajax, dan ga je er echt niet uit", legt hij uit. Bruins had een maand last van de bles sure. De uitslag was 0-13 en dat viel Bruins toch wel tegen. „Dat wordt deze keer beter, want nu is Ajax net in training en dat scheelt allicht een paar doelpunten. De wedstrijd in '91 was vlak voor aanvang van het nieuwe seizoen; de Amsterdammers stonden op scherp." Uiteraard staat Bruins op 15 juli ook langs de lijn. Excelsior'31supporters zien uit naar het treffen van de club van hun hart en de club uit Amsterdam., waar ook veel bewondering voor is. Onder de Excelsior fans bevinden zich zeker ook Ajax-supporters. Dertien jaar geleden stonden ze ook en massa langs de lijn. Want wanneer zie je als Excelsioor op het eigen veld nu zo'n club voetballen! „Het was geen wedstrijd; Ajax gaf een demonstratie. Voor de Amsterdamse ploeg was het een veredelde training", aldus een Excelsior'31supporter die samen met zijn dochtertje de wedstrijd bekeek. „Maar voor ons was het natuurlijk prachtig om de Ajaxvoetballers van zo dichtbij in actie te zien. Niet op de tv deze keer, maar in levende lijve. En we hoefden er niet eens voor naar Amsterdam!" Wmm. Cr;- II A::.. - V -.VA vr-- - Henk Bruins aan de bal tegen Ajax in 1991

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 7