Koelewijn: 'In Rijssen vieren we ons eigen BR met deze wedstrijd Excelsior '31 - Ajax i en 21 Altena: 'Excelsior'31 is een heel PVMAj!yll:5*ai gebeuren' Wat me in Excelsior'31 aan spreekt is de ambitie van de club. Niet alleen van het vlag genschip, maar van al de teams, ook van de senioren en van de jeugd, die bij Excelsior'31 een goede oplei ding krijgt. Het is een club die zowel prestatief als recreatief goed bezig is." Aan het woord is Henny Altena, sinds anderhalf jaar pen ningmeester van de club. Hij kwam via zijn werk bij de ABN AMRO- bank in Rijssen in contact met Excelsior'31 en stond al snel een keer langs de lijn bij een wedstrijd. „Ik ben een voetbaldier. En ik houd van voetbal met een beetje kwali teit." Bij zijn 'aantreden' als penning meester vormde Altena een finan ciële commissie. „Van een vereni ging als Exelsior'31 kun je niet in je eentje de financiën beheren, dan zou je er een baan van moeten maken. Het is net een klein bedrijf." Commissieleden regelen de finan ciële verslaglegging van de kantine en van Top Support, waarin het eer ste elftal is ondergebracht. De admi nistratie van de vereniging doet Altena zelf, ook al omdat hij wil weten hoe de inkomende en uit gaande geldstromen lopen. Elk kwartaal krijgt hij een tussentijdse rapportage van het totaal. „Met zo'n grote vereniging moet je tussentijds wel geïnformeerd worden, wil je niet voor verrassingen komen te staan. Zou er iets mis zijn, is het budget op, dan kan ik dat direct zien en er naar handelen." Een activiteit als het halen van top clubs naar Rijssen moet wat Altena betreft kostendekkend zijn. „Het bedrag dat we voor Ajax op tafel leggen moet terug verdiend worden door de verkoop van entreebewij zen en de omzet van de kantine. Ik denk dat dat wel gaat lukken." V. „Hoe je een grote vereni ging als Excelsior'31 financieel gezond houdt? De uitga- ven moeten de inkomsten niet overstijgen en dat betekent dat je voortdurend de vinger aan de pols moet houden. We werken met een meerjarenbegroting en een prioriteitenschema. Bijvoorbeeld voor het volgend boekjaar moet er geld zijn om vier kleedkamers te realiseren. En de huidige kleedka mers hebben een facelift nodig." Het afgelopen jaar heeft Excelsior'31 grote investe ringen gedaan. De kantine, inclusief de keuken, werd ver bouwd. Er werd een lift geïnstal leerd. En rond het hoofdveld wer den lichtmasten gezet, die voldoen aan de KNVB-norm. „Dat kostte ook het nodige, maar het was voor de vereniging absoluut noodzake lijk", aldus Altena. „Excelsior'31 is geen rijke vereniging. Ons streven is er op gericht de komende jaren wèl een buffer te creëren, voor als er eens een tegenvaller of een cala miteit is." Zijn bestuursfunctie vervult hij met plezier. „Excelsior'31 is een heel dynamisch gebeuren. Boeiend, soms hectisch, maar op een goede manier." Minimaal twee avonden per week en de zaterdagmiddag besteedt hij aan de voetbalclub, vaak wordt het meer. „Het is een continu bezig zijn. Er gaat veel tijd in zitten maar je krijgt er veel voor terug. Het plezier dat je er hebt, onder andere. Soms moet ik mezelf afremmen: je gaat er helemaal in op, het pakt je." Wat hij verwacht van de wedstrijd van vanavond? „Dat ons elftal zo lang mogelijk Ajax bij kan benen en dat het geen uitslag met dubbele cijfers wordt." Burgemeester Bort Koelewijn is 15 juli nog niet met vakantie. „Gelukkig niet", vindt hij zelf. „We zitten wel middenin verhuisperi- kelen, maar ik doe mijn uiterste best om die avond op De Koerbelt te zijn. Het is mooi dat deze wedstrijd hier gespeeld wordt. Voor de inwoners van onze gemeente is dit een prachtevenement. Het zou me zeer spijten als ik hier niet bij zou kunnen zijn." Koelewijn ziet de vriend schappelijke wedstrijd als een juiste afronding van het voetbalseizoen van de Rijssense club. „Ik heb Excelsior'31 ook nog zien voetballen om de gemeentebo kaal. Ik kreeg toen de indruk dat er toch een heel zwaar beroep gedaan is op onze jongens. SV Holten gaf een beste partij op die avond, maar Excelsior'31 kon de gemeentebo kaal op het laatste moment toch in de wacht slepen. Ajax is uiteraard van een ander kaliber. Ik hoop dat de voetballers in de paar weken waarin ze rust hebben gehad, de accu weer een beetje konden opla den. En dat ze op zo'n manier par tij geven aan Ajax, dat de toeschou wers daarvan genieten." Excelsior'31 kan er best wat van volgens de burgervader. „Ik heb ze kampioen zien worden. Maar de stijgende lijn zat 'em niet in de laat ste kampioenswedstrijden. Ze heb ben beter voetbal laten zien in het achterliggende seizoen. Ilf hppp dat ze daarop weer eventjes terugval len en dit beschouwen als een prachtige kans om te laten zien wie ze zijn, waarin het goede gevoel van het hele seizoen de boventoon voert. En niet zozeer de stress van de laatste drie competitiewedstrij den. Ik hoop dat het ontspannende, het feestelijke, het gezellige van het Excelsior'31 voetbal weer de boventoon gaat voeren. En dat ze heel wat speelminuten krijgen van Ajax om dat ook te laten zien." Koelewijn verwacht geen proble men rond de wedstrijd. „Ajax is een club die verhoogde aandacht vraagt en die aandacht geven we ook. In de voorbereiding hebben wij heel goed overleg gehad met Excelsior'31, dat onder andere een groot aantal suppoosten inzet. Bij de kampioenswedstrijd was ook veel publiek. Ik was daar bij en er was geen moment dat ik dacht dat het niet goed zou gaan. Er werd vuurwerk afgestoken en zo, maar ^jgs in een hele vriendschappelijke sfeer. Ik heb me geen moment zor gen gemaakt. En die ervaringen neem ik ook mee voor de wedstrijd tegen Ajax." Koelewijn vindt het een eer dat Ajax in Rijssen-Holten komt voet ballen. „Het gaat om een professio nele club die hier met een eerste elftal komt spelen. Het zijn mensen die we graag willen zien en waar van jonge Riessenders graag een handtekening willen. Het is gewoon leuk om ze zo dichtbij te hebben. Ajax is toch öök een beetje van ons!" „De uitslag? Excelsior'31 is misschien een beetje de under dog, maar de bal is rond. Excelsior'31 speelt natuurlijk een thuiswedstrijd, er is veel publiek, dus dat zal best wel spanning geven bij onze mensen, maar die spanning kan hen ook motiveren. Ik hoop op mooi weer en een gezellige sfeer, dan is de avond helemaal geslaagd. Het wordt een mooie pot voetbal, daarvan ben ik overtuigd. Excelsior'31 moet gewoon zichzelf zijn. En laat Ajax dat ook maar zijn, dan wordt het wat moois. Ik denk dat het heel lang 1-1 blijft. En als Ajax geluk heeft, maakt Ajax er 1-2 van!" Ni.VÖSSSK «11 KIK? iEDRUP Burgemeester Bort Koelewijn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 5