Excelsior '31 - Ajax 3 'We gaan er een mooi PUI 1ST van maken!' Excelsior '31 bleek de afgelo pen periode een dankbaar gespreksonderwerp. Het kampioenschap en de aanloop daar naar toe legde de club geen windei eren. „Excelsior'31 blijkt aantrek kingskracht te hebben en dat is merkbaar op veel fronten: veel publiciteit, de supportersschare werd groter, het ledenbestand groei de tot boven de 1.100 en ook het aantal sponsors nam toe", geeft Lamber Voortman, voorzitter van Excelsior '31, aan. Voortman is blij met de komst van de club uit Amsterdam. „Ajax is niet zomaar een club. Zeker anno 2004 vereist zo'n wedstrijd een enorme voorbe reiding, ook in verband met de vei ligheid. Het is niet meer zoals tien, vijftien terug, dat het voldoende is als af en toe een agent langs komt. Ajax stelt hoge veiligheidseisen en daarin nemen zowel gemeente als club hun verantwoordelijkheid." De komst van Ajax betekent voor het bestuur en de vrijwilligers van Excelsior'31 menige vergadering en veel inzet. „Gelukkig stonden en staan talrijke vrijwilligers te popelen om mee te draaien en dat is voor het bestuur heel prettig: we hoeven de mensen er niet aan de haren bij te slepen." De taak die Excelsior'31 zich op legt is simpel: Er met z'n allen een mooi feest van maken in een leuke ambiance. „Het voorbereiden van dit evenement is ook een leermo ment voor ons", benadrukt Voortman. Want over twee jaar viert Excelsior'31 haar 75-jarig bestaan en ook dan staat een wedstrijd tegen een gerenommeerde tegenstander hoog op de verlanglijst. Voortman is al een kleine veertig jaar direct betrokken bij het wel en wee van de club als jeugdleider en als bestuurslid. „Maar er zijn leden die veel langer deel uit maken van de club. J.H. van Brussel is al bijna zeventig jaar lid en komt nog elke zaterdag op De Koerbelt. Toch prachtig dat deze mensen aan dezelfde club nog steeds genoegen beleven!" De Excelsior'31man pur sang staat nu ruim een jaar aan het roer van de voetbalclub. In dat jaar gebeurde er veel, met als hoogte punt het kampioenschap van het eerste. „De resultaten van het eerste zijn verbeterd. Ook de rest van de club kreeg daardoor een afspiege ling waardoor alles beter op z'n plek kwam. Het is prettig werken bij Excelsior'31. Maar de vruchten die we nu gezamenlijk plukken zijn ook voor mijn tijd gezaaid", bena drukt de voorzitter. Het staat hem vooral aan dat het kampioenschap bereikt is met een beleid dat gericht is op het 'eigen gezicht' van Excelsior'31. In de selectie zitten baar. Dat maakt dat het betalen van spelers beter geaccepteerd wordt." Voortman verwacht dat de wed strijd Excelsior'31-Ajax een mooi feest gaat worden. „Ik hoop dat iedereen veel plezier heeft aan de niet meer dan vijf spelers van bui ten, die op cruciale plekken staan opgesteld. „De eigen jongens leren en spelen beter door de juiste mix van spelers van buitenaf. Dit sei zoen zijn vier jeugdspelers doorge broken. Het beleid werkt en is zicht- landskampioen en dat het een spor tief festijn wordt. De uitslag? Of het nu 1-8 wordt of 2-15, het resultaat is niet belangrijk. Als iedereen na afloop met een voldaan gevoel naar huis gaat, hebben we het goed gedaan!"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 3