Excelsior '31 - Ajax eerdere confrontaties Koeman maar hij blijft j imri'Miad Excelsior '31 - Ajax me eer on wo i dat Ajax een herken heeft gehouden. De vorig seizoen gezic Ajax vo ern van de groep van Ronald Koen oor Ajax i Kampioenschap in P zoals elk seizo aantal nieuwe gezic selectie. U behoort vandaag tot een select gezelschap. U bent één van de eersten om te zien hoe Ajax, als trotse kampioen van Nederar aan een nieuwe seizot zelfverzekerd en verwa Daarom: van harte welkom! zijn net zo benieuwd als u. Trouwens, u bent uiteraard ook van harte welkom op de Ajax Open Dag, die wordt gehouden op woensdag 4 augustus. Het belooft weer een mooie en gezellige dag te worden, waarbij wij de volledi ge selectie voor het komende sei zoen aan u zullen voorstellen. Daarnaast hopen wij u bij een van onze wedstrijden in de Amsterdam ArenA te mogen begroeten. Alle informatie vindt u hierover op www.ajax.nl. Ik wens u bijzonder veel plezier bij de wedstrijd van vandaag! Arie van Eijden, Algemeen directeur Excelsior '31 - Ajax (13-7-1993) 0-12 Excelsior '31 - Ajax (3-8-1991 0-13 Bron: wivw.ajax.nl bestaat er altijd het gevaar dat Ajax belangrijke spelers kwijtraakt. Toch voelt Koeman zich geen trainer die spelers opleidt voor andere clubs. „Je weet dat je bij Ajax te maken krijgt met vertrekkende spelers. Liever wil ik natuurlijk dat het grootste deel van dit team bij elkaar blijft, maar als er spelers weggaan, werk ik gewoon door met degenen die blijven. Het is alleen niet prettig als er wisselin gen plaatsvinden als je al begonnen bent, zoals afgelopen seizoen gebeurde. En dat terwijl we al vrij snel klaar moesten zijn voor de voorronde van de Champions League, omdat het halen van die Champions League bepalend was voor het seizoen. Dit seizoen zou het echter weer kunnen gebeuren dat spelers laat nog van club wisse len, omdat veel mensen eerst het Europees kampioenschap hebben afgewacht." Uit zijn grote en talentrijke selectie haalt Koeman ook een aantal spe lers naar voren ter evaluatie. „Maxwell steekt er wat mij betreft bovenuit. Hij is zeer getalenteerd en heeft zich defensief ook goed ontwikkeld. Tomas Galasek is heel belangrijk voor het elftal en is ook een fantastische jongen binnen de groep. Johnny Heitinga is heel goed teruggekomen van zijn bles sure. Ik had niet verwacht dat hij al zo ver zou zijn op die positie in het centrum. Toen ik coach werd bij Ajax, speelde hij rechtsback of hij speelde soms helemaal niet. Zodra hij terug was van zijn blessure, heb ik hem de kans gegeven om een periode als centrale verdediger te opereren en dat heeft hij, op ADO Den Haag uit na, prima ingevuld. Rafael van der Vaart kan niet ieder jaar zo'n hoog rendement halen als twee seizoenen geleden, maar de man heeft wel grote kwaliteiten. Wesley Sneijder kende pieken en dalen. Als hij in vorm is, is hij zeer goed maar we kunnen nog niet verwachten dat hij altijd zo speelt zoals tegen Schotland." 0 Bron: www.ajax.nl Eigenlijk is het een rare situatie: twee jaar geleden stond Ajax aan het eind van de rit met lege handen. De club pakte geen enkele prijs in de jaargang 2002-2003, maar werd alom bejubeld vanwege met name de successen in de Champions League. Afgelopen seizoen wordt er met minder enthousiasme over Ajax gesproken maar heb ben de Amsterdammers inmiddels het landskampioenschap binnen gehaald, „Dat het niet altijd even goed draait, ligt ook deels aan de grote hoeveelheid blessures die we hebben. Als je dan toch kam pioen wordt, heb je een goede groep", zegt trainer Ronald Koeman, Met de titel op zak houdt Ronald Koeman het sei zoen 2003-2004 tegen het licht. Koeman is blij met zijn tweede kampioensschaal, maar hij blijft zichzelf en zijn team voortdu rend analyseren en plaatst waar nodig kritische kanttekeningen. Het doel van Ajax moet zijn om onderscheidend voetbal te spelen en dat is er vorig jaargang niet altijd van gekomen, geeft de trainer toe. De lat zou dit seizoen nog hoger gelegd worden. „Ik leg de lat altijd wel hoog", verklaart Koeman. „Soms was het teleurstellend. De vooruitgang in de groep is niet altijd naar tevredenheid. Deels komt dit door de vele blessures die we in de groep hadden. Dan heb je het soms moeilijk. Als je dan toch kampioen wordt, heb je een goede en grote groep. Het ideaal is goed spelen en winnen, maar dat kan niet altijd meer. Wat we iets te vaak nagelaten hebben is om wedstrij den vroegtijdig te beslissen. We moeten niet vergeten is dat het grootste deel van deze selectie erg jong is. Dan kan het wat wisselval lig zijn. Ik denk echter wel dat de winst van dit seizoen is dat een aantal jonge jongens een goede ont wikkeling heeft doorgemaakt." Ajax kende afgelopen voetbaljaar veel nieuwe gezichten en ook dat is een van de oorzaken dat de ploeg af en toe zoekende was, legt Koeman uit. „De stap naar Ajax is groot, groter dan menigeen denkt. Eigenlijk mag je uit iemands eerste seizoen niet teveel conclusies trek ken. Je ziet ook dat bijna alle nieu we spelers te maken hadden met blessures. Toch hebben de aanko pen wel een bijdrage geleverd aan het resultaat." Omdat het grote geld buiten Nederland verdiend kan worden,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 15