Van Eijden vindt het vooral indrukwek kend dat FC Omniworld de hele BVO- wording realiseert op basis van steun uit het bedrijfsleven. „Maar het kan beter. Ik vind dat het bedrijfsleven in Flevoland, en zeker in Almere, de more le plicht heeft om de BVO FC Omniworld te steunen. De bedrijven hebben zich onder zeer gunstige voor waarden in Flevoland kunnen vestigen: goedkope grond, subsidie voor werk nemers en noem maar op. Nu is er de mogelijkheid om iets terug te doen. Maar dan moet de club die bedrijven ook iets bieden, natuurlijk. Ze moeten er wel waar voor hun geld krijgen." BVO-wording Is FC Omniworld dan een mooie scou- tingspartner voor Ajax? „In mijn KNVB- tijd leerde ik de mensen van FC Omniworld kennen en ik voel me er altijd thuis. Flevoland is voor Ajax een interessant gebied. We scouten er nu ook al regelmatig. Maar Ajax heeft op dit moment een hechte samenwerking met Flaarlem. Maar kennis kunnen we zeker uitwisselen. Veel stewards van Ajax komen uit Flevoland. Ajax speelt doorgaans op zondag. Waarom zouden we de expertise van deze stewards op vrijdagavond niet kunnen gebruiken bij het stadion van FC Omniworld?" De BVO-wording kan in de ogen van de algemeen directeur, ook sportief gezien voor Almere veel betekenen. „Er wordt wel eens beweerd dat SV Almere en FC Omniworld elkaar niet moeten, maar dat is absolute onzin. Ik ken een aantal mensen in de besturen. Er is absoluut geen haat en nijd tussen beide organi saties. Iedere jongere wil het hoogste bereiken. En ze kunnen zich straks spiegelen aan Almeerse sporters. Ze zullen proberen zo goed mogelijk te presteren, want wellicht wacht hen een basisplaats in het eerste van FC Omniworld. Dat heeft sportief ook een gunstig effect op bijvoorbeeld SV Almere. De beste spelers kunnen voor Flevoland behouden blijven. Tot op zekere hoogte natuurlijk, want de aller beste gaan naar de topclubs." O

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 14