Sonck 00 stoom Daags voor het treffen met FC Zwolle had Ronald Koeman hem al geprobeerd te prikkelen. In de media liet de trainer van Ajax doorschemeren op Wesley Sonck te rekenen tijdens de slotfase van het seizoen. De Belgische spits had het gelezen en liet zijn oefenmeester niet in de steek. Met drie gave treffers stond Wesley Sonck aan de basis van de klinkende 0-5 zege in Zwolle. EC^ZWOLLE - AJAX 0-5 FC Zwolle - Ajax 0-5 (0-1) FC Zwolle: Vari der Werff, Van Dinte- ren, Almeida (41. Korf), Van der Haar, De Ridder, Hoogenkamp (76. Yobo), Takak, Roelofsen, Cvetkov, Zuurman, Lim-Duan ADO Den Haag: Lobont, De Jong, Hei- tinga, Escudé, Maxwell, Sneijder, Galasek, Pienaar (81. De Ridder), Sonck, Anastasiou (46. Obodai), Soe- taers (76. Sikora) zondag 9 mei Met een grote glimlach rond het gelaat deed Sonck na afloop van de wedstrijd zijn verhaal aan het verzamelde jour naille. Drie treffers en ja, dan sta je in het middelpunt van de belangstelling. De getergde Belg genoot er zichtbaar van. Ruim anderhalve maand stond hij bui tenspel vanwege een vervelende teen blessure. Tegen de Marocprofs kwam hij nog als invaller in het veld, tegen FC Zwolle mocht hij zelfs in de basis begin nen. Dat kwam mede door de afwezig heid van Zlatan Ibrahimovic. De Zweed bleef met liesklachten aan de kant. Sonck speelde een ongelukkige eerste helft op de door hem niet bepaald geliefde rechtsbuitenpositie. Na de pauze schoof hij door naar het centrum van de aanval. Anastasiou werd vervan gen ten faveure van Anthony Obodai, die de defensie kwam versterken. Steven Pienaar, begonnen achter de spits, kwam daardoor op de hem vertrouwde plek op rechts terecht. Het duurde slechts twee minuten alvorens Sonck koppend had kunnen en misschien wel moeten sco ren. Dat lukte niet, maar de tweede helft was elf minuten oud toen de Belg de bal in twee instanties langs doelman Van Wesley Sonck was bijzonder productief tegen FC Zwolle. der Werff schoot. Hij bracht Ajax daar mee op een 0-2 voorsprong. Tomas Gala sek had zijn club laat in de eerste helft van dertig meter op voorsprong gezet. De Tsjech zorgde in Zwolle nog wel voor een domper op de feestvreugde. Hij liep tegen zijn vierde gele kaart van het sei zoen aan en is daarom voor één duel geschorst. In het sprankelende tweede bedrijf maakte Wesley Sonck nog twee treffers, zijn naamgenoot Sneijder maakte het quintet vol. Zondag 2 mei 2004, Zwolle 37. Galasek 0-1,56. Sonck 0-2,77. Sonck 0-3,79. Sneijder 0-4,82. Sonck 0-5 Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 6.800 Geel: Van Dinteren (FC Zwolle), De Jong, Galasek Tomas Galasek liep tegen zijn vierde gele kaart aan. U-t-U-UCt 'ESIGN FOR AJAX - NAC BREDA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 22