Begin en einde van H DAC DE MEERHALLO ARENA Ajax - NAC 1-0 (0-0) Na 81 minuten in het seizoen 1996/1997 4 maakte Ajax het eerste competitie- doelpunt in de ArenA. Kiki Musampa schoofde bal achter NAC-doelman John 4 Karelse, na een assist van Nordin Wooter. De ban was gebroken. Na een tergend slechte voorbereiding, waarin werd verloren van Hamburger SV, Deportivo la Coruiïa, Chelsea en Juventus (6-0), bleken de Amsterdammers toch nog te kunnen winnen. Kaal, sfeerloos, geen voetbalstadion en een gebrek aan pislucht dit soort door supporters gebezigde opmerkin gen voerden de boventoon in de eerste maanden (en zelfs jaren) na de opleve ringvan de gloednieuwe voetbaltempel. De heimwee naar de Meer was groot, maar Ajax was óók groot. Inmiddels té groot voor de kleinschaligheid van de Meer. Ajax werd professioneler en de behuizing moest daarin mee. En bijna achtjaar na de oplevering blijkt het sue- pen, dat het kampioenschap buiten delijk. Niet alleen Arnold Scholten, Patrick Kiki Musampa ces van deze stap. bereik was geraakt. Uiteindelijk beëin- Kluivert en Winston Bogarde zeiden de scoort 1-0. digde het elftal van Van Gaal de competi- club gedag, ook de grondlegger van de Het is Edson Arantes do Nascimento, tie op een Ajax onwaardige vierde plaats, successen van de jaren negentig, Louis voetbalnaam Pelé, die de aftrap verricht In het eerste duel in de Amstel Cup was van Gaal, zocht een nieuwe uitdaging, voor het eerste competitieduel in de nota bene Heracles te sterk: 1-0. Om zes jaar later als technisch directeur ArenA. Het brengt Ajax in eerste instan- Ook op Europees vlak was de neer- op het oude nest terug te keren, tie geen geluk. De kansen die gecreëerd waartse spiraal ingezet. Na de Cham- worden, worden verijdeld door doelman pions-Leaguewinst in 1995, werd een Karelse. Patrick Kluivert mist een grote jaarlaterdefinaleverlorenvanJuventus. kans, maar ook aan de andere kant zijn er Ook dit seizoen waren de Italianen te mogelijkheden. Zo mist Barry van Galen sterk, ditmaal in de halve finale. Gras een dot van een kans voor NAC. shopper Zürich en Glasgow Rangers wer- Ook na rust blijft Ajax zoeken naar de den in degroepsfase nog te licht bevon- bevrijdende openingstreffer. Kluivert, die den, terwijl in de kwartfinale Atlético niet in vorm is, wordt gewisseld voor Mus- Madrid werd uitgeschakeld. Onder meer ampa en RodyTurpijn neemt de plaats van dankzij een schitterend afstandschot Peter Hoekstra in. Ondanks deze verse van Dani. Juventus walste vervolgens krachten duurt het nog tot negen minu- tweemaal eenvoudig over Ajax heen. ten voor tijd, voordat Ajax doel treft. Trai ner Louis van Gaal laat in de slotfase Mario Herinneringen aan het weinig succesvolle Melchiot debuteren (voorTijjani Babang- seizoen waren de komst van Ivan Gabrich, ida) om de voorsprong te consolideren. de Argentijnse spits die niet kon omval len. Helaas kon hij ook niet voetballen. Het zou nog tot december 1996 duren Ook de rode kaart na 17 seconden van voordat Ajax de eerste competitieneder- Marcio Santos tegen PSV ging de boeken laag in de nieuwe omgeving zou leiden in. Dat de intrede van de ArenA gepaard (PSV wint met 2-0). Op dat moment had ging met het einde van het tijdperk, Ajax echter al zoveel puntverlies opgelo- maakte de slotfase van het seizoen dui- zondag 9 mei AJAX - NAC BREDA Daan Schippers Woensdag 21 augustus 1996 81. Musampa 1-0 Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 47.500 Ajax: Van der Sar, Veldman, Blind, Frank de Boer, Juan, Ronald de Boer, Wooter, Witschge, Babangida (86. Melchiot), Kluivert (69. Musampa), Hoekstra (64.Turpijn) NAC: Karelse, Atmodikoro, Mukanya (85. Scheepers), MacDonald, Vidmar, Brusselers,Jalink,Van Galen,Stewart, Arnold, Abdellaoui (70. Oostrom)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 18