Patrick Leemans Stefano Seedorf tackelt Feyenoorder Shinji Ono. CiAST ven, maar we kwamen er niet uit. Voor vier jaar bijtekenen zag ik niet zitten. Ook ben ik tijdens de eerste gesprekken met NAC niet met veel respect behan deld. Toen FC Groningen met een aan trekkelijke aanbieding kwam, hoefde ik niet lang na te denken. Financieel ga ik er niet op vooruit, ook al denken veel mensen dat wel. Groningen wil aan een nieuwteam gaan bouwen en ik ben hun eerste aanwinst. Volgend seizoen wil de club verder komen, dan waar ze nu staat. Bovendien krijg ik bij FC Gronin gen de kans om op '10' te spelen, zodat ik dichterbij de spitsen sta en mijn kwa liteiten goed ten uitvoer kan brengen. Ik ben een échte aanvallende middenvel der. Ik ben het afgelopen seizoen bij NAC goed behandeld en het is jammer dat we er niet uitgekomen zijn. Maar ik ga niet met een rotgevoel uit Breda weg. Ik blijf tot het eind van dit seizoen mijn best doen voor NAC. Het zit niet in mijn aard om nu de kantjes ervan af te gaan lopen. Ik wil mijn pioegmaatjes niet laten vallen. Vooral Orlando Engelaar, Adnan Barakat (ook oud-Ajax, red.), Anouar Diba en Nourdin Boukhari zal ik missen." Wat voor gevoel heb je bij de wedstrijd van vandaag? Ajax kan kampioen worden. „Het is altijd leuk om tegen Ajax te spe len. We hebben dit seizoen al twee keer van ze gewonnen en ik wil daar graag een derde keer aan toevoegen. Dan moe ten ze dat kampioensschap maar even een week uitstellen! Natuurlijk ben ik blij voor de jongens als ze vandaag de lands titel binnenhalen. Aan de ene kant zal ik balen als ik verloren heb, maar aan de andere kant gun ik het Ajax van harte. De club heeft het gezien de resultaten van dit seizoen verdiend. En dat terwijl ze veel blessures gekend hebben. De selec tie heeft het hele jaar keihard voor het kampioenschap gewerkt." Wat verwacht je van het Ajax van komend seizoen? „Er zullen enkele spelers vertrekken, maar ik denk dat iedereen vervangbaar is. Ajax zal heus wel nieuwe voetballers aantrekken. Natuurlijk zijn Zlatan, Van der Vaart, Maxwell, Sneijder en Trabelsi van uitzonderlijke klasse. Maar Ajax heeft altijd nog de succesvolle jeugdop leiding, waar de club op terug kan vallen. Neem Nigel de Jong bijvoorbeeld, hij kan een vertrek van Trabelsi opvangen. Al ben ikvan mening, dat hij een échte mid denvelder is. Het gemis van Zlatan kan Ajax misschien wel opbreken. Die jongen is apart, heel goed. Ik heb wel eens op een pleintje in Diemen met hem gespeeld. Pffff, wat hij allemaal met een bal kan! Als hij z'n koppie erbij houdt, wordt hij een hele grote." Tijdens dit gesprek valt op, dat je veel van je neef Clarence weg hebt. „Hij is een voorbeeld voor me, niet alleen als voetballer maar ook als mens. Ook hij is een echte nummer'io'.die helaas niet vaak op die manier gebruikt wordt. Maar tijdens Nederland - Griekenland (4-0) werd duidelijk, dat hij op die positie het best uit de verf komt. Hij is zó sterk aan de bal, dat de tegenstander er nooit meer bij kan komen. Zo wil ik ook wor den. Ik heb wel eens contact met hem en dan praten we alleen maar over voetbal. Ik zou graag dezelfde kant opgaan als hij. Naar het buitenland is een droom, maar voorlopig doe ik het rustig aan. Alles op z'n tijd." zondag 9 mei AJAX - NAC BREDA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 13