üHIMIscharf Patrick Leemans uiteindelijk als zevende eindigde, was de teleurstelling compleet. Daarom richten we ons nu op het WK in 2006 en de Africa Cup in 2008. De nare smaak moet weggespoeld worden. Zuid-Afrika heeft sinds half januari een nieuwe bonds coach. Ephraim Mashaba werd ontsla gen. Ik had geen problemen met hem, maar sterren als Benni McCarthy wel. Ik vind het jammer dat de bond Mashaba niet voldoende steunde, maar ik snap de beslissing wel. Een nieuwe trainer zorgt voor een frisse wind en Phumo wil attractief gaan voetballen. Het nationale elftal is nog niet echt een team, er zitten alleen spelers met goede individuele kwaliteiten in. Maar we zijn één grote familie, niemand is groter dan het geheel. In 2006 en 2008 zullen we laten zien, waar we toe in staat zijn. Benni spreek ik regelmatig. Hij draait bij FC Porto een prima seizoen. Sommigen hadden hem al afgeschreven, maar hij bewijst hun ongelijk. Benni vraagt altijd hoe het bij Ajax en in Amsterdam is. Hij draagt Ajax nog steeds een warm hart toe." Wat wil je de komende maanden nog laten zien? „Ik beschouw dit seizoen als verloren, omdat ik amper aan het aanstaande kampioenschap heb bij kunnen dragen. Dankzij mijn blessure heb ik bijna twin tig duels gemist. Ik ben blij dat trainer Koeman me na mijn revalidatie direct het vertrouwen teruggaf. Ik toon altijd aan dat ik wil spelen en train hard. Ik wil bewijzen dat ik bij Ajax één van de eer ste elf ben. Vandaag moeten we ook van RBC winnen. De club uit Roosendaal speelt heel aardig dit seizoen. Dat is te danken aan de spelers en de trainer Robert Maaskant. Uiteraard ook aan Pius Ikedia. Ik vind hem misschien wel de beste buitenspeler in Nederland. Pius is heel gevaarlijk, maar helaas voor hem moeten we vandaag winnen. Ajax moet namelijk kampioen worden." Ook was er nog die vreemde situatie met het nationale elftal van Zuid-Afrika? „In januari moest ik van SAFA, de Zuid- Afrikaanse voetbalbond, naar mijn geboorteland komen, om te tonen dat ik écht niet fit genoeg was om mee te doen aan de Africa Cup. Na een paar trainin gen en een test vond bondscoach Styles Phumo dat ik inderdaad niet kon voet ballen. Dat was een grote teleurstelling voor mij, want ik had graag meegehol pen aan eventuele successen. Het volk vond het ook jammer, want de mensen zien me graag spelen. Toen Zuid-Afrika me te veel vertroeteld en was ik zeker een paar kilo aangekomen. Ze snapte het wel hoor. Als ik niet kan voetballen, ben ik doodongelukkig. In december ben ik voor de feestdagen wel naar Zuid-Afrika gereisd. Mijn vrienden daar behandelen me als een gewone jongen. Sommigen dragen een T-shirt van Ajax, maar daar staat mijn naam niet achterop! In Zuid- Afrika ben ik net zoals zij, terwijl mijn leven toch anders in elkaar steekt. Op Supersport volgen ze mijn spel bij Ajax. Toen ik tegen Roda JC scoorde, waren ze bang dat ik opnieuw geblesseerd was geraakt, omdat ik na het doelpunt zo raar wegliep. Maar dat loopje deed ik met opzet, omdat ik wilde laten zien dat ik terug van weggeweest ben." zondag 18 april AJAX - RBC ROOSENDAAL

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2004 | | pagina 9